SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
[Galeon] Dyskusje
Autor Wiadomość
Hydronik
Admirał


Posty: 733
Skąd: Bieruń
Wysłany: 2015-08-14, 10:30   

Chyba facet nie ma co robić napisz jak wybuduje swój galeon to se poprawi
Andrzej :roll:
_________________
Damy Rade!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
 
REKLAMA

Posty: 5607
Wysłany: 2015-08-15, 00:22   

 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5607
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2015-08-15, 00:22   

Andrzeju, Jurek już zbudował swojego SJB http://santisimatrinidad....php?p=1179#1179 , ale śtryba nie widać, bo ma odrzwia zamknięte :lol:
Być może w mojej odpowiedzi użyłem zbyt sarkastycznego czy ironizującego stylu, ale mam wiele sympatii dla Jurka (jak i dla całej załogi :lol: ) i wiem, że chciał pomóc (w miarę swojej wiedzy), więc nie należy Go napadać (jak zresztą nikogo, bo po takich "napaściach" ci wrażliwsi omijają portal szerokim łukiem, a przecież tego nie chcemy).
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
Dziadek
Wiceadmirał królewski
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 1805
Skąd: Kędzierzynka
Wysłany: 2015-08-15, 09:33   

Coś mi się zdaje, że źródłem wiedzy w tym względzie jest fizyka ze swoim działem :mechanika. A ona ma głęboko w dupie w którą stronę ten skos jest skierowany, byle był bo drzwi "opadną".
Tej samej wielkości siły będą na tę belkę działały z różnicą, że w jednym wypadku ściskające a w drugim rozciągające. Optycznie może się wydawać, że przeciwstawienie się naciskowi z góry jest skuteczniejsze (i pewno tutaj uwaga ze zdjęciem), ale liczby te obserwacje podważają.

To samo np. dotyczy mostów podpartych filarami co kawałek i wiszących na linach.
_________________
Jestem tylko rzemieślnikiem wśród artystów



 
 
Hydronik
Admirał


Posty: 733
Skąd: Bieruń
Wysłany: 2015-08-16, 09:34   

Jeżeli czuje się dotknięty przepraszam :-D
Andrzej :roll:
_________________
Damy Rade!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5607
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-03-22, 22:22   

Zawirowania losu zapewne nikogo nie omijają i pewnie dlatego tak słabo z relacjami.
Wiem coś o tym, bo sam mam dwa i pół roku opóźnienia :oops: w relacji.
W tym czasie strata kolejnego komputera i laptopa, choroby rodziców, o pracy nie wspomnę.
Wreszcie udało mi się obrobić zdjęcia i zamieścić kolejny post w relacji, a przedstawiłem prace,
które robiłem w październiku 2014 roku (zdjęcia 2014.10.16), czy wreszcie wyjdę na prostą :?: :?: :?: ... no ale nie o tym.
Kolejna zaległość.
Dwa lata temu (a to zaledwie kilka postów wyżej) Andrzej zaoferował pomoc:

2015-03-16 Andrzej napisał/a:
...
Karolu mam mosiężne działa 1/100 z Victory 12 funtówki i 24 funtówki odstąpię za free (32 funtówki po obcięciu będą robić za 24 funtówki)
...

i dopiero teraz mogę oficjalnie podziękować, i przedstawić je na forum:
Były malowane na czarno zapewne aerografem, bo wygląda to znacznie lepiej niż "chrobotane" pędzlem (zwłaszcza dla skali 1:100).
Mała uwaga, jeżeli nie stosujemy podkładu na metal, to farba narażona jest na wszelkie uszkodzenia, więc zalecam delikatność i jak najmniejszy kontakt z detalem.
Umyłem jedną lufę w rozpuszczalniku uniwersalnym i przeprowadziłem próbę patynowania moim czernidłem (do czernienia to już się za bardzo nie nadaje :-/ , ale patyna zadowalająca):



potem kolejną,



a potem to już poszło ;-)



Teraz trzeba to dobrodziejstwo zagospodarować :-P Kombinuję nad falkonetami na marsach (platformach).
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
Hydronik
Admirał


Posty: 733
Skąd: Bieruń
Wysłany: 2017-03-22, 23:07   

Małe ale te działa były malowane pędzlem :-D
Andrzej :roll:
_________________
Damy Rade!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5607
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-03-23, 11:12   

No widzisz, na forum często pisałeś o użyciu aerografu, widzę równo pomalowane lufy, wniosek AEROGRAF. Szacun. Nie sprecyzowałeś czy malowałeś emalią czy akrylem (Humbrol 85 Black Satin mają w obu rodzajach) - emalie mają lepszą "rozlewność", a jak malowałeś akrylem to jeszcze większy szacun ;-) :lol:
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
Hydronik
Admirał


Posty: 733
Skąd: Bieruń
Wysłany: 2017-03-23, 15:32   

Humbrol 85 rozcieńczalna benzyną lakową.
Farby produkowane do malowania modeli i trochę inaczej maluje się nimi jak farby dla plastyków, nadają się i pod pędzel i do aerografu, zależy od rozcieńczenia oczywiście, jak zwykle zależą od koloru - jedne lepiej kryją inne kiepsko, ale czarny przeważnie zawsze dobrze kryje.
Co do akryli mam mieszane uczucia nie wszystkie nadają się pod aerograf.
Andrzej :roll:
_________________
Damy Rade!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu