SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Karrex / Galeria modeli
Autor Wiadomość
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5606
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-09-01, 18:05   Karrex / Galeria modeli

Andrzej napisał/a:
...
Osobiście stworzyłbym Dział "modele na odstresowanie" ale dla naszych forumowiczów, którzy prowadzą relacje z budowy okrętów.
Może to być działo, samolot z lotniskowca a nawet lokomotywa obsługująca port, budynek kapitanatu, samolot który utopił się w morzu, jeziorze byle udokumentować iż był związany z wodą (oprócz deszczu i kałuży).
...

Nie bądźmy już tacy "ortodoksyjni", dział jest na wszelką działalność modelarską, a jak ktoś chce ideologię to zrobiony samochód może być samochodem kapitana statku (np. Volkswagen), a samolot to czarter do odległego portu gdzie czeka nasz statek ;-) . Nawet Czerwonego Barona można podciągnąć pod ten dział, bo latał nad morzem ;-) .

I ja mam właśnie takie modele, które budowałem na odstresowanie przeszło 30 lat temu i o dziwo przetrwały
to modele serii 6 samochodów zrobione z kartonowych biletów kolejowych:
przedstawię budulec


kartonik z podłej jakości tektury o wym. ok. 30x65x0,8mm


oba samochody jak najbardziej związane z morzem, pierwszy z Bazą Kontenerową w Gdyni, a drugi woził marynarzy Kriegsmarine na Bismarcka, który wypłynął z Gotenhafen (Gdynia) w ostatni rejs ;-)

i resoraki:



Dwa "resoraki" fantazyjne - monstertrak i hot rod - serię samochodów zamykały motocykl, bojowy wóz gąsienicowy SF i kadłub SANTA MARII [wg MM] z relacją z przebudowy na naszym forum.
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
REKLAMA

Posty: 5606
Wysłany: 2014-09-02, 13:14   Makiety

 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5606
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2014-09-02, 13:14   Makiety

Andrzej proponował makiety...

Jakoś tak po modelach z MM naturalnym biegiem zaraziłem się makietą kolejową (późna podstawówka, wczesne liceum). W bardzo nietypowy sposób na obecne czasy, a typowy dla tamtych czasów zdobywałem płytę paździerzową 240 x 120cm i 2 kantówki 8 x 8 x 200cm na usztywnienie. W drugiej połowie lat 70. w mieszkaniach, gdzie mieszkam paliło się węglem, więc i drewno na podpałkę było potrzebne i jakaż była moja radość, gdy wracając ze szkoły ujrzałem taką stertę dobra drewnianego i te moje 2 kantóweczki, które natychmiast kupiłem od sąsiada. Aż się łezka w oku kręci ;-)
Szkoda, że nie mam żadnej dokumentacji fotograficznej.

Po tym wstępie dochodzę do meritum.

Dobrych kilka lat temu :?: , pojawiła się kolekcja delPrado (100 zeszytów) - "Zbuduj coś tam..." jakieś osiedle średniowieczne ;-) ...

(Budujemy Średniowieczny Gród Warowny cegła po cegle),




w każdym zeszycie paczka miniaturowych cegieł (oglądałem niektóre numery w Empiku i często zdarzał się proszek - zgniecione cegły). Ale, że miałem sentyment do makiet, to ta dycha na pierwszy numer wcale tak nie bolała ;-) , zwłaszcza, że miała to być "rozrywka dla lubiących twórcze formy relaksu". Masę na cegły gniotłem z dŻonem z masy solnej (bardzo odstresowująca forma spędzania czasu), opanowałem technologię wyrobu jednakowych cegieł i dachówek, i... pary starczyło tylko na kościół romański i to jeszcze niedokończony :oops:


Kościół romański wg kolekcji wydawnictwa delPrado, szkielet z brystolu, oklejony cegłami z masy solnej.

Jak czytam teraz w necie to budujący tę makietę też mieli jakieś problemy z wydawnictwem.

Później spróbowałem się z inną techniką (podpatrzoną w gazetkach poświęconych grom strategicznym m.in. Warhammer, LotR).
Brama zrobiona ze styropianu.



Opiłki po cięciu drewna idealnie imitują trawę (metodę wykorzystywałem już w makiecie kolejki, drzewa zresztą też z makiety).

Powiększenie mostu.



Powiększenie podstawki figurki.

_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
Yuri
[Usunięty]

Wysłany: 2016-08-24, 21:36   

Karrex, mam takie pytanie. Pamiętasz może, ile było cegieł w zestawie? Może i głupie pytanie na pierwszy rzut oka, ale potrzebuję tej informacji. Byłabym wdzięczna na chociaż przybliżona ilość ;-)
 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5606
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2016-09-13, 15:03   

Witam. Niestety nie potrafię odpowiedzieć precyzyjnie na to pytanie, tak na oko +/- ok. 60-80 szt. do numeru, ale mogę się mylić.
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu