SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
[12 Apostołów] Bulit / Dyskusje
Autor Wiadomość
Robert36
Porucznik


Posty: 113
Skąd: Skołyszyn
Wysłany: 2015-01-31, 22:16   [12 Apostołów] Bulit / Dyskusje



Witam,
kolego jakby to były numery już z prenumeraty to mógłbyś zareklamować.
Zwichrowane elementy szkieletu tak naprawdę nie nadają się do kontynuowania prac.
Wiem z autopsji. Zapytasz się pewnie dlaczego?
Jest to proces mało skomplikowany, moczenie danego elementu w gorącej wodzie przy tym należy uważać aby sklejka się nie rozwarstwiła następnie ułożyć pomiędzy dwie płaskie solidne deski i ścisnąć równomiernie ściskami. Odstawić obok źródła ciepła np. kaloryfer lub przy piecu w domowej kotłowni aby woda odparowała. Ja tak zrobiłem i udało się choć nie wszystkie się udało wyprostować.
Tak więc z tym jest różnie.
Ogólna zasada to reklamować bo szkielet to bardzo ważna rzecz. Oczywiście do tego musi być odpowiednia "stocznia" aby w ogóle zacząć budowę. Bez niej ani rusz, bo jak wkradnie się choćby najmniejszy błąd w konstrukcji szkieletu to może dojść do zwichrowania osi szkieletu i wtedy problem jest praktycznie nie do usunięcia, a ten błąd będzie ciągnął się aż do samego końca budowy modelu i też będzie to skutkowało nieestetycznym można powiedzieć końcowym wyglądem. <beer>
_________________


____________________
- Pozdrawiam Roberto -
 
 
REKLAMA

Posty: 179
Wysłany: 2015-01-31, 23:15   

 
 
suavek
II Oficer


Posty: 179
Skąd: Góra Kalwaria
Wysłany: 2015-01-31, 23:15   

Miałem ten sam problem - tydzień wilgotna gąbka, dwie szyby - spory ciężar - udało się, ale później bez stoczni niewiele można zdziałać.
_________________

 
 
Dziadek
Wiceadmirał królewski
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 1805
Skąd: Kędzierzynka
Wysłany: 2015-02-01, 07:27   

Pierwszemu elementowi stępki stocznia może nie pomóc. jest stosunkowo mały i trudno prostować. Cztery złote też pieniądze, reklamuj 1 numer bezwzględnie. Oni są do tego przyzwyczajeni i reklamacje Ci uznają.
_________________
Jestem tylko rzemieślnikiem wśród artystów



 
 
mario1985
Kapitan


Posty: 266
Skąd: Polska
Wysłany: 2015-02-01, 11:18   

Oj czy uznają reklamację to już takie niewiadome. Zakupiłem sobie również pierwszy numer i w gazetce jest porada jak prostować takie elementy. Coś mi się wydaje, że tym mykiem chcieli załatwić sobie ewentualne reklamacje stępki. Mogę się mylić ale....
 
 
Bulit
bosmat

Posty: 46
Skąd: Podbeskidzie
Wysłany: 2015-02-01, 11:49   

Właśnie w ten sposób prostuję, nad parę wodną i między deski. Po nocy coś się poprawiło.
Wręga nr 3 wraz z jej elementami też do prostowania, reszta wygląda ok.
_________________

 
 
AdamC
sternik

Posty: 25
Skąd: Ruda Śląska
Wysłany: 2015-02-01, 12:00   

Dokładnie tak jak koledzy wyżej napisali ;-) Metodą parową prostowałem już kilka razy elementy sklejkowe i z reguły była poprawa... Tylko nie przesadź z tą wilgocią bo ci się element cudownie rozmnoży na kilka cieńszych :-P
_________________


 
 
Dziadek
Wiceadmirał królewski
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 1805
Skąd: Kędzierzynka
Wysłany: 2015-02-01, 12:48   

Kupując zawarłeś z nimi umowę na pełnowartościowy towar. Samodzielne prostowanie to dla nich radocha. A gówno właśnie reklamować ile się da.

To tak jakbyś kupił poobijany nowy samochód a w karcie gwarancyjnej miałbyś poradę jak go wyklepać młotkiem.

Nie przydarzyło mi się, aby nie uznali reklamacji telefonicznej bez zwrotu wadliwego elementu.
_________________
Jestem tylko rzemieślnikiem wśród artystów



 
 
Janek
Admirał Białej Flagi


Posty: 991
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-01, 13:03   

W stu procentach zgadzam się z Dziadkiem. Towar musi być pełnowartościowy i w takiej ilości jak w specyfikacji. Z moich doświadczeń w reklamacjach z DeA i Hachette każda reklamacja była uznana i nigdy nie zażądali zwrotu wadliwej części. W wypadku braku jakiegoś elementu zawsze otrzymywałem kompletny zeszyt z tymi co były i tymi brakującymi elementami.
_________________
Pozdrawiam
Janek

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu