SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
[Dwunastu Apostołów] - darczello5
Autor Wiadomość
darczello5
Nadkapitan


Posty: 346
Skąd: Opole
Wysłany: 2015-03-12, 13:54   [Dwunastu Apostołów] - darczello5



Witam wszystkich.

Prace rozpocząłem od budowy swojego warsztatu, stocznię jednak zakupiłem gotową ;-)
Po otrzymaniu pierwszej przesyłki nie rozczarowałem się, większość elementów skrzywiona ;-)
Tak więc na drugi dzień reklamacja :mrgreen: Z drugą przesyłką było już trochę lepiej, ale też dzwoniłem.
W oczekiwaniu na reklamację postanowiłem zająć się prostowaniem tego co miałem (chciałem poćwiczyć).
Trochę to trwało, użyłem różnych metod ale się udało <super> , wszystkie elementy wyprostowałem.
Po otrzymaniu reklamacji stwierdziłem, że użyję tego co naprawiłem :-) a reklamować będę dalej 8-)

Tak jak obiecałem wstawiam pierwsze foty :-)

Na tym zdjęciu pierwsza przymiarka do stoczni. Widać jedną z metod prostowania stępki


Tutaj rozpoczęcie klejenia


Skończyły się części teraz pozostaje oczekiwać trzeciej przesyłki


Wszystko wygląda chyba dobrze.


Jak wyglądają według was poniższe detale i która kotwica będzie lepsza (w jednej pierścień owinięty czarną nicią) ?


Jeszcze jeden obrazek :-)


Proszę o ocenę mojej pracy :-> i ewentualne poprawki.

Pozdrawiam
 
 
REKLAMA

Posty: 346
Wysłany: 2015-04-14, 09:39   

 
 
darczello5
Nadkapitan


Posty: 346
Skąd: Opole
Wysłany: 2015-04-14, 09:39   

Witam ponownie.
Trzecia przesyłka dojechała jeszcze przed świętami ale dopiero teraz miałem trochę czasu by coś podziałać.
Niestety wręga nr 29 zwichrowana i oczekuję reklamacji (ta na zdjęciach włożona na sucho ;-) ).











Zastosowałem się do rady Trytona i działa pozostawiam w takiej postaci a potem dopasuję :-)



Kotwice z owijką na pierścieniu ale zastanawiam się nad przerobieniem owijki na poprzeczce kotwicy.



Mam nadzieję, że teraz zdjęcia będą czytelniejsze :-)
Pozdrawiam
 
 
darczello5
Nadkapitan


Posty: 346
Skąd: Opole
Wysłany: 2015-06-10, 09:02   [Dwunastu Apostołów] [Dwunastu Apostołów]

Ciąg dalszy budowy szkieletu.

Wkleiłem dodatkowe wzmocnienia części rufowej podłużnicy.


Wklejanie elementów wspierających i bocznych pokładów.



Wklejone pierwsze belki pokładu - pokładniki


Pierwsza przymiarka pokładu i pojawił się pierwszy poważniejszy problem. Zaskoczyło mnie to gdyż wszystkie wręgi wykonałem jedną metodą a przed wklejeniem każdą sprawdziłem, pokłady boczne jak i belka pokładu też pasują idealnie do wręgi nr 3. Zaglądałem na Rosyjskie forum i zauważyłem, że u nich wygląda to podobnie i mocno tą wręgę skosowali aby dopasować do pokładu. Tu nasuwa się pytanie, czy pokład jest walnięty i zostawić wręgę a może to ja gdzieś się machnąłem i muszę teraz doszlifować wręgę do pokładu ?



Zamontowane elementy pawęży
Pokład na razie nie wklejony, poczekam na resztę.


Dotarły do mnie też pierwsze listewki na pokład. Nie zamierzam jednak wykonać ich jak podają w instrukcji DeA ale metodą Dziadka. Czy ktoś potrafi mi podpowiedzieć czy wymiar deseczki 60 mm który podaje DeA jest właściwy?


Pozdrawiam
 
 
darczello5
Nadkapitan


Posty: 346
Skąd: Opole
Wysłany: 2015-06-22, 09:54   

Rozpocząłem prace przy listewkach pokładowych.
Wykonałem kilka prób różnymi metodami i zdecydowałem się na imitację dachtunku zrobioną markerem przemysłowym.
Początkowo miała to być metoda Dziadka ale nie do końca wyszło tak jak chciałem. Być może coś sknociłem gdyż przy późniejszym szlifowaniu deseczki poszarzały, widać to wyraźnie na zdjęciu (ołówek po lewej).


Użyłem takiego zestawu i efekt zadowolił mnie w stu procentach. Nie trzeba nanosić kleju pod marker (nie wsiąka w drewno) i bardzo dobrze się nakłada co usprawniło pracę.


Tak wygląda to po nałożeniu markeru


Pozdrawiam
 
 
darczello5
Nadkapitan


Posty: 346
Skąd: Opole
Wysłany: 2015-06-25, 20:54   

Prace przy montażu pokładu.


Na wrędze nr 1 wkleiłem dodatkowy pokładnik gdyż pokład miał tendencję do zapadania się w tym miejscu


Pokład zmontowany bez większych problemów
 
 
darczello5
Nadkapitan


Posty: 346
Skąd: Opole
Wysłany: 2015-06-29, 21:55   

Ledwo wakacje się zaczęły a córa zaczęła stękać, że się nudzi. To znalazłem jej zajęcie :-P


Tu wszystko już pomalowane, dodałem też dodatkowe listewki na dziobie, dokonałem przymiarki do pokładu, rozpoczęte fazowanie


Zastanawiam się nad ułożeniem listewek pokładowych gdyż DeA podaje coś takiego

a często spotykam się na forach z takim wzorem (bardziej mi pasuje ;-) )
_________________
Pozdrawiam Darek

 
 
darczello5
Nadkapitan


Posty: 346
Skąd: Opole
Wysłany: 2015-06-30, 15:29   

Trasowanie ukończone :-) .
Niestety nie obyło się bez szkód (ułamany element pawęży). Moja rada dla tych co jeszcze tego elementu nie wkleili - zróbcie to dopiero po trasowaniu, będzie o wiele łatwiej.



Gotowy do poszywania :-)
_________________
Pozdrawiam Darek

 
 
darczello5
Nadkapitan


Posty: 346
Skąd: Opole
Wysłany: 2015-07-08, 12:45   

Poszywanie rozpoczęte.
Pojęcie o tym mam nie wielkie więc stosuję się całkowicie do instrukcji DeA
Listewki na pokład mam gotowe ale pozostawiam to na później (zamierzam inaczej wykonać burty i do nich dopasuję parkiet)




Jak dostrzegacie jakieś błędy to krzyczcie. ;-)
_________________
Pozdrawiam Darek

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu