SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
[Dwunastu Apostołów] - darczello5
Autor Wiadomość
darczello5
Nadkapitan


Posty: 346
Skąd: Opole
Wysłany: 2018-02-27, 18:17   

Witam.

C.d prac przy szalupach.

Szalupki ustawione na podstawach i powiązane:


Ustawione na pokładzie, na razie na sucho, wydaje się, że jest trochę ciasno ale tak już zostanie:



C.d.n.
_________________
Pozdrawiam Darek

 
 
REKLAMA

Posty: 346
Wysłany: 2018-03-13, 00:31   

 
 
darczello5
Nadkapitan


Posty: 346
Skąd: Opole
Wysłany: 2018-03-13, 00:31   

Witam.

Działa
Szalupki na razie odstawiam na bok i zabieram się za działa. Do usprawnienia montażu przygotowałem sobie prosty uchwyt:



Kolej na skręcanie linek.
Do tego celu zakupiłem nić bawełnianą ARIADNA ECRU 30x4 1000m


Efekt zwijania i opalania linek z kłaczków:


Tutaj nacięte na odpowiedni wymiar (końce zabezpieczone przed rozwijaniem klejem CA) oraz wybarwione łupinkami z cebuli. Po tym zabiegu zyskały ładny kolorek (na zdjęciach tego tak nie widać) i zmiękły:


Produkcja oczek (te zestawowe stanowczo za duże), jest tego około 400 szt., jakieś 3-4h pracy :mrgreen: Aby uzyskać tak mały rozmiar musiałem nieco przerobić szczypce oczkowe.


Montaż linek, lawety zaciągnięte pokostem:



C.d.n.
_________________
Pozdrawiam Darek

 
 
darczello5
Nadkapitan


Posty: 346
Skąd: Opole
Wysłany: 2018-03-25, 00:19   

Witam.

Kontynuacja prac przy działach:
Prawie wszystkie już na pokładzie, zostały tylko te przy ścianach nadbudówki ale wmontuję je z całym wiązaniem:




Kolejny etap bloczki.
Długo się zastanawiałem czy nie pominąć tego etapu, bloczki zestawowe to jakaś abstrakcja (za duże i paskudne). Postanowiłem jednak, że to zrobię ale zamówiłem do tego celu bloczki u p. Mirka z Kogi, są znacznie zgrabniejsze no i rewelacyjnie wyglądają:




Do prac montażowych przygotowałem sobie z patyczków do uszu taki przyrządzik, patyczki trzeba podgrzać (użyłem nagrzewnicy ustawionej na 250 st. C) i pomalutku naciągać (nie jest to proste do zrobienia ale czasem się uda, zmarnowałem około 30 szt. zanim wyszło). Drugi koniec trzeba na zaostrzonym patyczku rozszerzyć aby weszło na końcówkę tubki, potem już tylko wystarczy nałożyć i można bardzo precyzyjnie dawkować klej:



Wszystkie bloczki już z linkami (myślałem, że będzie to łatwiejsze :shock: ), wyszło jak wyszło ale mikro rozmiary tuszują niedociągnięcia ;-) :



C.d.n.
_________________
Pozdrawiam Darek

 
 
darczello5
Nadkapitan


Posty: 346
Skąd: Opole
Wysłany: 2018-03-25, 00:26   

C.d.
Pierwsze bloczki powiązane:


Wszystkie już na miejscu, zostanie jeszcze tylko ładnie naciągnąć i zawinąć końcówki:




C.d.n.
_________________
Pozdrawiam Darek

 
 
darczello5
Nadkapitan


Posty: 346
Skąd: Opole
Wysłany: 2018-04-16, 18:01   

C.d. prac przy działach

Do wiązania linek posłużyłem się klockami LEGO ;-) , trochę to trwało ale w końcu to jakoś wymęczyłem (łatwo nie było). Nawiniętą linkę na klocku nasączałem rozcieńczonym wikolem:




Dorobiłem jeszcze w między czasie kliny pod lufy:



Wszystko już pozwijane, kliny wklejone, myślę, że kolejny pracochłonny etap mogę uznać za zakończony (rewelacji nie ma, ale źle to nie wygląda ;-) ):




C.d.n.
_________________
Pozdrawiam Darek

 
 
darczello5
Nadkapitan


Posty: 346
Skąd: Opole
Wysłany: 2018-05-02, 15:59   

Witam.
Działa ukończone można więc zabrać się za wejście na górny pokład :roll: . Postanowiłem tu wykorzystać propozycję Pawła i myślę, że choć nie ma jeszcze poręczy to będzie całkiem fajnie. Żeby nie było za łatwo wykonałem greting 0,6 mm :mrgreen: (jest możliwy do zrobienia ale... <cenzura> ).



W między czasie wziąłem się też za wiaderka i beczki. Wiadra szlifuję na gładko, potem będę malował na brązowo, obejmy zrobię z cienkiego papieru, uchwyty będą z druciku stalowego.


Beczki też zrobię własne, do tego celu przygotowałem sobie nożyk do toczenia, materiał patyczki po lodach:




C.d.n.
_________________
Pozdrawiam Darek

 
 
darczello5
Nadkapitan


Posty: 346
Skąd: Opole
Wysłany: 2019-02-16, 00:30   

Witam.
W ostatnim czasie miałem ogrom pracy, załapałem też sporą robotę na umowne zlecenie no i trochę zaniedbałem swoją relację jak i budowę modelu. Obiecuję się troszkę poprawić (troszkę bo szykuje mi się kolejna robota ;-) ) i wykorzystać każdą wolną chwilę na modelarstwo. Gdzieś tam co nie co podłubałem, ale ostro ruszyłem z dalszą budową w styczniu, więc czas uzupełnić relację.

Wiaderka i beczki zrobiłem jak wcześniej pisałem, szału nie ma, ale jestem zadowolony z efektu:



Beczki wybarwiłem bejcą a na koniec pomalowałem taką farbką:



Wszystko wklejone:



C.d.n
_________________
Pozdrawiam Darek

 
 
darczello5
Nadkapitan


Posty: 346
Skąd: Opole
Wysłany: 2019-02-16, 00:33   

C.d.
Zapasowe stengi i bramstengi, tu też małe zmiany:

_________________
Pozdrawiam Darek

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu