SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Dwunastu Apostołów / Seb77
Autor Wiadomość
Seb77
Oficer wachtowy


Posty: 128
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2015-08-04, 22:52   

Dzięki Dzidek, ostatnio od swojej kobiety usłyszałem że jest to bez sensu - po co robić coś co już jest? Strata czasu. Mam nadzieję że spełnią się Twoje słowa i doceni mój trud i pasję której się oddaje z przyjemnością. Ale to czas pokaże. Działam dalej mimo wszystko i przeciw wszystkiemu :-)
Pozdrawiam bardzo serdecznie SEB...
_________________

 
 
REKLAMA
Admirał Wszechflot i Mórz

Posty: 1805
Wysłany: 2015-09-22, 16:27   

 
 
Dziadek
Wiceadmirał królewski
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 1805
Skąd: Kędzierzynka
Wysłany: 2015-09-22, 16:27   

Przy tej ilości wręg ja osobiście nie zastosowałbym wypełnienia pomiędzy nimi. Tym bardziej, że będziesz stosował drugie poszycie. Niewiele to daje a znacznie utrudni pracę przy ambrazurach. Janek właśnie teraz poszywa Sovereigna tam jest o połowę mniej wręg i nie dał wypełnienia ja zresztą też. Na Victory również było mniej wręg i dodatkowo instrukcja nie przewidywała poszycia wierzchniego. Wyszło bardzo dobrze.
No ale teraz musisz już brnąc, choć może żal straconego czasu.
_________________
Jestem tylko rzemieślnikiem wśród artystów



 
 
Seb77
Oficer wachtowy


Posty: 128
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2015-09-22, 16:56   

Dzięki dziadku, masz rację, jednakże jeszcze nie robiłem wypełnienia między wręgami i chciałem spróbować. Teraz wiem jak to wygląda i ile trzeba pracy włożyć żeby to zrobić. Na szczęście mam to za sobą a doświadczenie zostanie. Jeszcze dużo szlifowania i pracy przy kadłubie ale mam nadzieję że dam radę, choć z pewnością nie wychodzi mi to ja Darkowi czy w relacji vorenusa, ale się staram.
Z ostatnich zdjęć nie wynika że będzie to piękny model na miarę najwyższego kunsztu modelarskiego. Chciałem tylko pokazać że nie przestałem i dalej pracuję nad modelem, że jestem i uczestniczę w "życiu modelarskim" nie tylko biernie.
Pozdrawiam bardzo serdecznie i życzę sobie żeby moja relacja mogła coś wnieść na tym forum. A czy tak się stanie? Tego nie wiem.
Seb...

PS. Dziadku wypełnienie jest tylko w części dennej, tam gdzie będą ambrazury robię zgodnie z instrukcją DA.
_________________

 
 
darczello5
Nadkapitan


Posty: 346
Skąd: Opole
Wysłany: 2015-09-23, 15:30   

Sebastian, każdy buduje swój model według swoich założeń dzięki czemu każda relacja jest inna i zawsze coś wnosi.
Zgadzam się z Dziadkiem ponieważ listewki układa się bez większych problemów i podziwiam cię za to, że mimo braku czasu wybrałeś opcję z wypełnieniem :-) . Jak dla mnie wszystko wygląda ok. i tak trzymaj <super>
U mnie ruszyły prace z dolnym poszyciem i jak na razie wolno to idzie :roll:
_________________
Pozdrawiam Darek

 
 
Seb77
Oficer wachtowy


Posty: 128
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2015-09-23, 16:41   

Dzięki Darku.
Wchodzę na 13 rząd listewek i jestem przed zagwozdką odnośnie tego "ranciku" na burtach na dziobie. Oj będzie kombinowanie. ;-)
_________________

 
 
darczello5
Nadkapitan


Posty: 346
Skąd: Opole
Wysłany: 2015-09-23, 17:59   

Ja tak kombinowałem aż krew się polała :mrgreen: ale cel osiągnąłem i ty też dasz radę (pamiętaj nie przytrzymuj palcem wąsów wręg od środka jak wbijasz pinezkę - boli ;-) )
_________________
Pozdrawiam Darek

 
 
Seb77
Oficer wachtowy


Posty: 128
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2015-09-23, 20:24   

:mrgreen: domyślam się, muszę o tym pamiętać.
Pozdrawiam Seb...
_________________

 
 
Seb77
Oficer wachtowy


Posty: 128
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2015-09-25, 00:20   

No i zabraknie mi 1mm wysokości burt - do dupy...
Ciekawostka - przy 16 rzędzie listewek w instrukcji, na zdjęciach "wąsy" wręgów wystają ponad listwy (nr zeszytu 30) to jest 3 rząd listewek ponad pokład czyli 15 mm. Wąsy mają 15mm plus grubość pokładu czyli musiało by być 16mm. W zeszycie nr 31, już się wszystko zgadza - czyli górna krawędź 16-go rzędu listewek jest na równi z wąsami - mało tego - 15 mm wyszło im z listwami na pokładzie. Ku <cenzura> wa albo ja nie umiem liczyć albo coś jest nie tak.
Chciał nie chciał i tak brakuje 1mm nawet z instrukcji.
Darczello - jaką wysokość masz przy trzecim rzędzie listewek mierząc od pokładu?
Bo ja mam tylko 14,5mm.
Nie wiem czy jest sens się tym przejmować.
Pozdrawiam Seb...
_________________

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu