SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
[ORP BŁYSKAWICA] Irek / Dyskusje
Autor Wiadomość
Janek
Admirał Białej Flagi


Posty: 991
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-06-16, 18:02   

Zacznij od stoczni. Bez niej, tak jak napisał suavek, będziesz miał kłopoty. Jeszcze jedno pytanie czy chcesz najpierw wklejać pokłady a następnie wręgi? Taka kolejność nie wróży nic dobrego. Radzę jeszcze raz najpierw stocznia a następnie kil i wręgi i pokłady itd.
_________________
Pozdrawiam
Janek

 
 
REKLAMA
Admirał Wszechflot i Mórz

Posty: 1806
Wysłany: 2015-06-16, 19:49   

 
 
Dziadek
Wiceadmirał królewski
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 1806
Skąd: Kędzierzynka
Wysłany: 2015-06-16, 19:49   

Nie wiem czym będą oklejane burty, ale jeśli listewkami, to musisz konstrukcję wzmocnić stocznią bo naprężenia będą na tyle duże, że będzie miała prawo się zwichrować. Więc skoro tak, to lepiej i wygodniej już włożyć stępkę w coś najprostszego, ale skutecznego.

A ciekawe co się stało ze stoczniami kolegów poległych na polu chęci modelarskich ?
_________________
Jestem tylko rzemieślnikiem wśród artystów



 
 
Irek
marynarz

Posty: 16
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-06-16, 20:57   

A więc po kolei, stocznie zrobię jakąś taką najprostszą, bo co prawda model ten można złożyć bez stoczni, ale tak jak napisał Dziadek przy układaniu listewek (a podejrzewam że takowe będą użyte jako poszycie) wszystko może się zdarzyć.
Składać szkielet będę oczywiście tradycyjnie , czyli - kil, wręgi, pokłady, poszycie.
Zacząłem sklejać od pokładów bo mam większą kontrolę przy klejeniu tych części, a producent zakłada sklejanie ich na częściowo złożonym szkielecie, co wydaje mi się gorszym rozwiązaniem.
 
 
wyszyn
junga

Posty: 8
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-06-23, 18:47   

Potwierdzam że w najnowszych wydawanych numerach są dołączane listewki które będą montowane jako poszycie.
Chciałbym uspokoić Dziadka źe są jeszcze osoby które składają Błyskawice ;) gorzej z czasem aby umieścić postęp pracy na forum.
 
 
Irek
marynarz

Posty: 16
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-06-24, 16:41   

No i zaczęły się schody :)
Pierwsza wręga nie pasuje do pokładu dziobowego, oczywiście nie jest to duży problem, ale zawsze jakieś niemiłe zaskoczenie.
Ciekawi mnie też dlaczego pierwsza wręga przechodzi przez otwory na łańcuch kotwiczny?
Czyżby miała tam być tylko atrapa otworu na łańcuch ?
Hmmm...
 
 
suavek
II Oficer


Posty: 179
Skąd: Góra Kalwaria
Wysłany: 2015-06-24, 18:47   

Witaj w klubie Hachette & DaA-nie pierwszy i nie ostatni "babol" tych wydawnictw :evil:
Ja wąsy wręg uzupełniałem masą szpachlową z dodatkiem trocin, a wystające naddatki skosowałem. Otwory pod kluzy łańcucha pewnikiem każą zrobić później. :mrgreen: Jeśli mógłbym poproszę o większe zdjęcia,szczególnie całego kadłuba.
----------------------------
Pozdrawiam Sławek
_________________

 
 
Hydronik
Admirał


Posty: 733
Skąd: Bieruń
Wysłany: 2015-06-24, 22:16   

Panowie jeżeli kolekcje potraktujecie jako wezwanie a nie idealny gotowiec to już z górki.
Na pewno za te pieniądze można by się spodziewać ideału ale.............
Z drugiej strony patrzcie na SZEFA nie narzeka i robi ....................................
patrzcie na DZIADKA poklnie i zrobi swoje wg instrukcji
Jest masa planów można przerabiać dorabiać a więc do dzieła i bez obrazy :-D
Andrzej :roll:
_________________
Damy Rade!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
 
Irek
marynarz

Posty: 16
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-10-11, 17:22   

Zacząłem poszywanie kadłuba listewkami.
Nie trzymam się instrukcji gazetkowej i robię je po swojemu.
No i jak zwykle to bywa w takich zestawach, producent zadbał żebyśmy nie mieli za łatwo i dostarcza listewki o różnych grubościach, szerokościach, wybrakowane, itp.
Pierwsze co mi nie pasuje za bardzo, to szerokość listewek, o ile na śródokręciu jest OK, to na dziobie i rufie nie jest już tak różowo.
Po drugie wersja wydawcy zakończenia listewek na dziobie też mi się nie podoba.
Uważam że lepiej usunąć wszystko z dzioba co jest przed pierwszą wręgą i wykonać dziób z kawałka balsy lub podobnego materiału.
Zdjęcia z tą "modyfikacją" zamieszczę w najbliższych dniach.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu