SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
HMS VICTORY / Voyteque / Dyskusje
Autor Wiadomość
maaly
gardemaryn

Posty: 66
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2016-03-03, 23:04   

Na początek zaczne od krytyki :-( liczyłem że będziesz sklejał victorego w większości z części jakie znajdują się w zeszycie a poza szkieletem uciekłeś w drewno. Szkoda :-( Teraz wypadało by pochwalić :-P
Jestem pod dużym wrażeniem miedzianego poszycia bardzo ładnie się to prezentuje i podkreśla piękno tego okrętu. Oczekuje w najbliższym czasie na dalsze fotki i relacje z twojej pracy
_________________
Pozdrawiam <super>
Krzysiek
 
 
REKLAMA

Posty: 21
Wysłany: 2016-03-04, 01:04   

 
 
Voyteque
stary zejman

Posty: 21
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-03-04, 01:04   

Krzysztof,

To mnie zaskoczyłeś! Wydawało mi się, że waloryzowane modele (ze względu na dodatkową komplikację) są oceniane wyżej, a tu taka niespodzianka :shock:

Podstawowymi powodami dla których zdecydowałem się na waloryzację drewnem są:

1. Chciałem by bylo widać poszczególne planki + odbojnice a tego Shipyard nie uwzględnił
2. Chciałem by była widoczna (choć trochę faktura drewna)
3. Trenuję przed przejściem na 100% drewniane modele.

Widziałem ten model prawie ukończony, robiony wedlug instrukcji tylko z wycinanki na jednym z rosyjskich forów i efekt, mimo mistrzowskiego wykonania, nie przekonał mnie jednak...

Dziękuję za ciepłe słowa o miedziowaniu. To fakt, efekt końcowy wygląda powalająco. Jutro wrzucę finalne zdjęcia ponieważ już szczęśliwie ukończyłem tę drogę przez mękę...
_________________
pozdrawiam,
Wojtek
 
 
Dziadek
Wiceadmirał królewski
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 1806
Skąd: Kędzierzynka
Wysłany: 2016-03-04, 10:44   

Kolego rób po swojemu, podglądaj, ulepszaj, itd.
To jest Twój model i baw się z nim jak Ci się podoba i jak potrafisz. To nie jest Forum gdzie odstępstwo o 1 mm od skali oryginału grozi karą śmierci. Z własnego doświadczenia wiem, że porywanie się na budowanie dużej jednostki jest wyzwaniem (z papieru - kto wie czy nie jeszcze większym) i jej skuteczne ukończenie ogromnym sukcesem. Najczęściej jest tak (dowody na Forum), że wmówienie sobie, iż uproszczenie lub odstępstwo od oryginału powoduje zamknięcie "dzieła" na lata lub na stałe w piwnicy i ogłoszenie z rękami do góry koniec kariery modelarskiej.

Więc działaj, brnij, motaj się w coraz trudniejsze, tu nikt w złej wierze nie będzie Cię krytykował, bo jak ukończysz ten model następny będzie o połowę łatwiejszy oczywiście dla Ciebie, nie dla obserwatorów. <super>
_________________
Jestem tylko rzemieślnikiem wśród artystów



 
 
Hydronik
Admirał


Posty: 733
Skąd: Bieruń
Wysłany: 2016-03-05, 23:27   

Jeżeli masz czas spojrzyj na moją relację, tam znajdziesz co ja o tym myślę
i jak to wygląda

Andrzej :roll:
_________________
Damy Rade!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
 
Voyteque
stary zejman

Posty: 21
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-03-05, 23:36   

Witaj,

Bylem, widzialem. Dokładnie swego czasu przestudiowałem Twoją relację i wiem, jakie rozwiązanie zastosowałeś.

Przy okazji, moje wyrazy szacunku za cierpliwość i jakość wykonania, świetna Viki wyłania się spod Twoich rąk. <hura>

Nie zmienia to faktu, że mozesz ocenić to co widzisz w mojej relacji i wyrazić swoją opinię o efekcie tych prac. Bardzo na to liczę, nawet jeśli ma mi się oberwać :-) po to przecież relacjonujemy tu nasze prace :-)
_________________
pozdrawiam,
Wojtek
 
 
maaly
gardemaryn

Posty: 66
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2016-03-10, 16:25   

Niezłe tempo pracy widać że masz dużo czasu :-) jak tak dalej będziesz ciężko pracować to do końca roku skończysz
_________________
Pozdrawiam <super>
Krzysiek
 
 
Voyteque
stary zejman

Posty: 21
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-03-11, 01:42   

Dużo czasu powiadasz? :-) Głównie wieczorami i nocą dziobię. Staram się codziennie coś podłubać. Dbam o systematyczność, a może to już obłęd? <alejaja> Zawsze lepsze to od bezmyślnego gapienia się w telewizor...

A tak poważnie to jest to świetny sposób na odstresowanie i traktuję to jako forma relaksu więcząca ciężki dzień...
_________________
pozdrawiam,
Wojtek
 
 
mario1985
Kapitan


Posty: 271
Skąd: Polska
Wysłany: 2016-03-11, 18:52   

Kurcze ale Ci dobrze,codziennie coś tam dłubiesz.Też bym chciał a już półtora miesiąca modelu nie ruszyłem.Weny twórczej brak.Działaj i pokazuj.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu