SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
HMS VICTORY / Voyteque / Sekcja skala 1:96
Autor Wiadomość
Voyteque
stary zejman

Posty: 21
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-03-30, 00:27   HMS VICTORY / Voyteque / Sekcja skala 1:96



Bardzo długo myślałem nad tym, by oddać charakter okrętu w jego 'naturalnym środowisku', czyli podczas bitwy. Tak, by oglądający nie patrzyli na model jak na 'cudaczne cudeńko', a na realnie istniejący obiekt o swojej złożonej funkcjonalności i historii. Stąd, wzorując się na relacji Dafiego, postanowiłem o użyciu minifigurek do odtworzenia scenek na pokładzie okrętu. Trudno to jednak zrobić z niewielką ilością marynarzy, a taka ilość, jaką zrealizował Dafi przerosłaby mnie (bądźmy realistami, ile z modeli nie skończono z tego powodu...).

Stąd pojawiła się wizja przekroju / sekcji, którą możnaby postawić koło modelu. Biłem się tylko z myślami: dłubać 1:96, czy zbudować większą - 1:72? Stanęło na 1:96, będzie lepiej korespondować ze stojącym obok modelem (ta sama skala) i dodatkowo mam już figurki, które mogę wykorzystać.

Może to i szaleństwo, ale co mi tam. Jak szaleć to szaleć! :lol:

Na dziś zrobione tyle, ile znajdziecie poniżej. Nie mam zamiaru odwzorowywać 100% szczegółów i planuję zastosowanie uproszczeń. Moim celem będzie oddanie atmosfery panującej pod pokładem w trakcie bitwy.

Oba projekty realizowane będą równolegle. Jak mnie wkurzy jeden, przeskoczę do drugiego, itd.







_________________
pozdrawiam,
Wojtek
 
 
REKLAMA

Posty: 21
Wysłany: 2016-03-30, 00:29   

 
 
Voyteque
stary zejman

Posty: 21
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-03-30, 00:29   

Zebrałem sporą kolekcję rysunków i dokopałem się do kilku pouczających relacji w internecie. Skończyłem dziś wewnętrzne poszywanie sekcji. Teraz czekać będzie mnie wypełnianie pyłem po szlifowaniu szpar i malowanie. Na razie jednak sekcja trafia na półkę bo już Viki spogląda na mnie z wyrzutem :lol:





_________________
pozdrawiam,
Wojtek
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu