SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Endeavour (Dziadek 2016)
Autor Wiadomość
Dziadek
Wiceadmirał królewski
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 1805
Skąd: Kędzierzynka
Wysłany: 2016-07-28, 05:55   

Z waloryzacją spokojnie, bo on po pobieżnym oglądzie tego co mam jest dosyć dobrze dopracowany. Trochę pewno zwaloryzuję na pokładzie, a niestety to co się powinno zrobić - ozdoby pawęży - to jestem cieniutki Bolek.

Odrysowuję poszczególne elementy konstrukcji i może go zrobię jeszcze raz w innej skali wtedy rzeźby będą większe to łatwiej. Ale na większe "bydlę" muszę mieć konkretne zamówienie, bo gdzie to trzymać.
_________________
Jestem tylko rzemieślnikiem wśród artystów



 
 
REKLAMA

Posty: 991
Wysłany: 2016-07-31, 20:58   

_________________

 
 
Janek
Admirał Białej Flagi


Posty: 991
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-07-31, 20:58   

Wygląda to całkiem nieźle. Mam tylko pytanie czy próbujesz złożyć szkielet bez stoczni :?:
_________________
Pozdrawiam
Janek

 
 
Dziadek
Wiceadmirał królewski
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 1805
Skąd: Kędzierzynka
Wysłany: 2016-08-01, 05:53   

Można zrobić bez stoczni wg. zamysłu projektanta kolekcji i myślałem, że tak się da (bo na to wyglądało) i będzie można fajnie pokazać na Forum zeszytami kolejność prac. <ouch>

Tylko i aż tylko.

Aby tak zrobić musi być idealnie wycięty szkielet i w zasadzie tak jest. Nie przewidziałem możliwości różnicy w grubości sklejki poszczególnych odcinków stępki. Na połączeniu dziobowej i środkowej sekcji stępki występuje klejenie "wzmocnione" wręgą. Wydawało się, że nałożenie kleju, dwie boczne okładki na to wręga, mocne ściski i ustawienie kąta wręgi załatwiają sprawę. Otóż nie i stocznia też nie da rady gdy stępki mają różnicę grubości 0,5 mm, ściski zrobiły swoje na ile mogły, było ich dużo więc trudno było z każdej strony sprawdzić jak jest, a jest do dupy.
Wylazło skręcenie pomiędzy sekcjami w okół osi wzdłużnej na wąsach wręg ok 1,5 mm. Teraz włożę to w stocznię jeśli środkowe pokłady nie załatwią sprawy to nie wyobrażam sobie jak rozkleić to łączenie na stępkach.
Może wystarczy samo mocne ogrzanie nagrzewnicą tego miejsca i naprężenia puszczą.


https://lh3.googleusercontent.com/-mHYbFRmuITo/V57TLCiWVuI/AAAAAAAALdE/6pEo-IlWlYsLxcdaevr-MI_vJhMGMwjiACCo/s800/DSCN3032.jpg

Próbowałem przeprowadzić pręta 8 mm przez cztery wręgi po wcześniejszym "naciągnięciu" przeciwnym stępki - nic to nie dało, później wkleiłem pomiędzy dwie wręgi w feralnym miejscu klocki efekt był zadowalający, ale tylko w tym miejscu, bo niestety zwichrowało mi stępkę i pokład w części dziobowej. Więc jak klocki szybko wkleiłem tak samo szybko je przeciąłem.

Człowiek się cały czas uczy. Wydawało się że stocznia da radę każdej kolekcji. Teraz tego nie wiem.
_________________
Jestem tylko rzemieślnikiem wśród artystów



 
 
Janek
Admirał Białej Flagi


Posty: 991
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-08-01, 17:16   

No to się narobiło. Spróbuj wstawić szkielet w stocznię. Opalarką nagrzej (tylko ostrożnie) połączenia klejone. Jeśli kleiłeś PATTEXEM to spoiny powinny się uelastycznić a dzięki stoczni to jakoś powinno się to skoszenie wyprostować. Jeśli to nie pomoże to zostanie metodą podgrzewania rozmontować szkielet i od początku skleić.
_________________
Pozdrawiam
Janek

 
 
Dziadek
Wiceadmirał królewski
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 1805
Skąd: Kędzierzynka
Wysłany: 2016-08-01, 17:52   

Tak , tak. Sytuacja opanowana. Opalarka 2000 W i naprężenia "poddały" się. Wkleiłem dalsze części pokładów i jest dobrze. Stocznie dali "fabryczną" ale jest krótka i robi raczej jako podstawka z mocowaniem na czas robót konstrukcyjnych. Moja - uniwersalna jeszcze czeka.
_________________
Jestem tylko rzemieślnikiem wśród artystów



 
 
Janek
Admirał Białej Flagi


Posty: 991
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-08-01, 18:39   

To super. Nie pozostaje nic innego jak <piwka> i do przodu
_________________
Pozdrawiam
Janek

 
 
Andi
Admirał


Posty: 732
Skąd: Wołów
Wysłany: 2016-08-06, 06:47   

Witam. Dziadek coś nie tak z hostingiem. Brak wszystkich zdjęć w relacji.
_________________
Andi


 
 
Janek
Admirał Białej Flagi


Posty: 991
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-08-06, 09:15   

Widać Neptun czegoś jest zły :evil: i zablokował wszystkie zdjęcia w relacji. Może czeka na jakąś ofiarę :?:
_________________
Pozdrawiam
Janek

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu