SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Dyskusje- pomoce
Autor Wiadomość
Remik
Porucznik


Posty: 104
Skąd: Mitcham
Wysłany: 2017-02-26, 17:32   Dyskusje- pomoce



Mam pytanko w związku że nie mieszkam w Polsce, więc pewnie będę zmuszony kupować pewne materiały, kleje, farby, lakiery w Anglii; więc czy na tym forum są osoby które znają sklepy lub może strony aby znaleźć zamienniki wymienione tu w dziale dotyczącym materiałów...

Myślę nad projektem stoczni... Jakieś pomysły, zdjecia. Nie wiem od czego zacząć.... Mam pare dni wiec kombinuje... Na angielskich stronach nie widzę aby ktoś takie cos miał...
_________________
Pozdrawiam
Remik

Sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem...


 
 
REKLAMA

Posty: 104
Wysłany: 2017-02-26, 20:39   

_________________

 
 
Remik
Porucznik


Posty: 104
Skąd: Mitcham
Wysłany: 2017-02-26, 20:39   

Dziadek napisał/a:
...
Jeśli chodzi o kleje myślę, że wikolowaty Pattex expres albo byle jaki zamiennik kupisz tam wszędzie. Klej CA (ten od "kropelki") proponuję gęsty, bo dłużej trochę schnie w każdym sklepie modelarskim i równie w każdym markecie budowlanym klej dwuskładnikowy (dwie połączone strzykawki z bezbarwnym klejem). To w zasadzie wszystko w temacie "klej" do zrobienia tego modelu.
Farby, lakiery kupisz prawdopodobnie tam gdzie kupowałeś wcześniej do malowania ludzików, modeli itp. Albo wybierzesz z palety RAL, albo kupisz zwykły zestaw akrylowy i będziesz dobierał "na oko".
...


Do Dziadek; ile takiego kleju Pattex 750ml Ci poszlo na model? Sprawdzałem ceny w Polsce ok 30zł za taką butelkę ale w UK taka sama to ok £20 :roll: <sorki> Planuje wiec zakupy w Polsce przez wesołego kuriera wiec myśle coby tu jeszcze kupić z rzeczy niezbędnych... Proxxon czy Demel- oto jest pytanie. Czy potrzebuje gietarki na ciepło na poszycie?

Pozdrawiam serdecznie
_________________
Pozdrawiam
Remik

Sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem...


 
 
ppawpp
Nadkapitan


Posty: 333
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-02-26, 23:28   

Gorąco witam w naszej grupie,
co do zakupów polecam:
- klej Pattex Wood Express (ja zużyłem na razie jedno średnie opakowanie 250g i jestem w połowie drugiego)
- klej CA w żelu
- pędzelki osobno do kleju i osobno do malowania
- nożyki OLFA np AK3 i dodatkowo jakiś zwykły segmentowy
- mata do cięcia
- papier ścierny (różne gradacje),
- wiertła 0,5 0,8 1,0
- ściski (małe, średnie, duże) np. Wolfcraft - w sumie im więcej tym lepiej
- pokost lniany lub lakierobejce

jeśli chodzi o mini szlifierkę to: ci co mają Dremela bardzo sobie go chwalą, ci co przeszli z Dremela na Proxxona jeszcze bardziej sobie chwalą (Proxxon ma np. stabilniejszy statyw). Ja mam Proxxona i polecam, ale mam też szlifierkę z Lidla i ona też daje radę.
_________________
pozdrawiam
Paweł
 
 
Remik
Porucznik


Posty: 104
Skąd: Mitcham
Wysłany: 2017-02-27, 00:02   

Pokost lniany ( znalazłem Vidarona w internecie- Dziadek używał szpachli tej firmy ) do czego ten pokost? Na pierwsze poszycie?, czy tylko na pokład? Bo tego już pózniej malować sie nie da po pokoscie, no chyba ze sie mylę ...
_________________
Pozdrawiam
Remik

Sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem...


 
 
Remik
Porucznik


Posty: 104
Skąd: Mitcham
Wysłany: 2017-02-27, 01:16   

Tak w sumie to czytając już zgłupiałem, pogubiłem sie bo już nie wiem czy pokost, Capon czy werniks ( w glowie mam jeszcze lakiery Dziadka - Altaxy ) Nie wiem już co i czym malować. To samo mam z wersjami malowania SotS niektóre są malowane poniżej lini zanurzenia na biało ( kość słoniowa ), a inne całe drewno w jednym kolorze

Paweł - dziękuje za mini listę <super>
_________________
Pozdrawiam
Remik

Sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem...


 
 
Dziadek
Wiceadmirał królewski
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 1805
Skąd: Kędzierzynka
Wysłany: 2017-02-27, 06:51   

No właśnie!
Musisz przyjąć założenie w oparciu o co chcesz zrobić ten model. Jeśli o instrukcję to tam jest prawie wszystko napisane. Jeśli zamierzasz opierać się na forum, to ono może być bardzo pomocne w szczegółach natomiast nie da Ci wszystkich rad od A do Z jak kolejno postępować.
Rzucasz się na głęboką wodę (Sofereign jest trudny, zwłaszcza pierwsze poszycie), więc myślę "spokój i długie ruchy" plus instrukcja.

Jeśli chodzi o materiały np. klej Pattex trudno mi radzić gdyż tutaj w kraju kupuję opakowania małe 75 gram (na okręt zużywam może dwa) aby się większe nie starzały. To są groszowe wydatki, więc nawet trudno mi radzić ile ja tego kleju zużywam, bo nie wiem.

Podobnie jest z lakierami drogą doświadczeń najczęściej dobierałem odpowiedni materiał i drogą ewolucji mam teraz pewne preferencje. Ale w zasadzie nie zastanawiałem się nad ceną małej puszeczki lakieru (250 gram), bo prawie zawsze szło o cenę paczki papierosów.

Narzędzia i materiały o których pisze Paweł trzeba mieć. Giętarka obowiązkowo choć w przypadku bambusa (pierwsze poszycie) zupełnie nie będzie Ci potrzebna. Jeśli chodzi o szlifierkę - używam z "Biedronki" (popularna sieć dyskontów w Polsce) i jest mi wystarczająca.
Reszta to cierpliwość, jeszcze raz cierpliwość wtedy bardzo powoli będziesz nabierał doświadczenie i pisał na forum innym takie właśnie rady.
Chyba że ... ŻONA przedstawi Ci swoją wizję modelarstwa. <super>
_________________
Jestem tylko rzemieślnikiem wśród artystów



 
 
Remik
Porucznik


Posty: 104
Skąd: Mitcham
Wysłany: 2017-02-27, 08:39   

Do Dziadek- dziękuje... trochę mnie oświeciło... wiem ze to wyglada na słomiany ogień z mojej strony ale chce aby płonął tak dluuuuugo :-P
Na razie czekam teraz na pierwsze zeszyty no i stocznie a później do końca świata i o jeden dzień dłużej...
_________________
Pozdrawiam
Remik

Sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem...


 
 
Remik
Porucznik


Posty: 104
Skąd: Mitcham
Wysłany: 2017-02-27, 11:25   

Co sądzicie o takim wciskaczu do gwoździków: http://www.cornwallmodelb...amati-7399.html
_________________
Pozdrawiam
Remik

Sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem...


 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu