SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Przybijak
Autor Wiadomość
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5606
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2018-01-23, 13:13   Przybijak

2013-01-07, 11:23

Dziesiąta przesyłka / Przybijak

Dziadek napisał:

Otrzymałem właśnie w "prezencie" od DeA wraz z dziesiątą przesyłką przyrząd do wciskania gwoździ. Ładnie wygląda, błyszcząco-błękitny nic tylko się w nim zakochać. I tyle, bo do niczego innego się nie nadaje.


"błękitne cacuszko do wbijania gwoździ" ;-)

Przede wszystkim nie ma magnesu który utrzymuje gwoździa w środku urządzenia. Dlatego nie ma możliwości pracy w pionie z końcówką w dół. A więc po włożeniu gwoździa przyrząd należy cały czas utrzymywać w pozycji do góry. :roll: :roll: :roll: Według mnie przy pracach z modelem Sovereign, gdzie w listewkę bambusową ciężko się wbija gwoździa młotkiem przyrząd jest całkowitym nieporozumieniem.

Jeśli któryś z kolegów opanuje technikę pracy z tym "prezentem" chylę niziuteńko czoło i w tym ukłonie pozostaję do końca kolekcji.

Janek napisał:
    Taki przyrząd zakupiłem na początku kolekcji Victory.
    Był w jednym z numerów wcześniejszej kolekcji ST.



    Aby trzymał gwoździki po prostu namagnesowałem końcówkę.
    Magnesowałem pocierając wzdłuż magnesem od starego głośniczka.



    Spróbuj namagnesować, jeśli końcówka nie jest z jakiegoś niemagnesującego się
    metalu, powinno zadziałać.

Ja zrobiłem to samo i mam ten przyrząd. Nim wbijałem wszystkie gwoździe na Victory i od samego początku był "fabrycznie" namagnesowany. Dlatego mam porównanie i mogę stwierdzić, że uroda absolutnie nie idzie w parze z jakością. Najgorsze jest to, że ani stary ani nowy przyrząd nie dają sobie rady z bambusem.
Hydronik napisał/a:
...
Panowie!!!!!!!!!nie tragizujcie, zdemontujcie (podważcie śrubokrętem) z tyłu plastikową zaślepkę i włóżcie kawałek magnesu - bedzie działać, jest tam za tyle miejsca.
Andrzej <beer>
...

Masz rację wszystko możemy zrobić. Tylko czemu płacimy 3 375,00 ,- PLN w prenumeracie za kolekcję? :roll:
Hydronik napisał/a:
...
Masz rację ale ja człowiek starej daty rocznik 58 cieszę się takimi modelami bo zaczynałem od modeli plastikowych za czasu socjalizmu od Karasia i małych modelarzy z Santa Marią i Wodnikiem i nauczony przez lata iż żaden model nie jest doskonały a tylko materiał do naszej inwencji może inaczej podchodzę do tego tematu.
Zawsze znajdziemy dziurę w całym ale to jest mój pogląd.
Andrzej na zgodę <beer>
...

Andrzeju Czcigodny Młodzieńcze w dniu Twoich urodzin byłem na zajęciach kółka modelarskiego. Ha,ha,ha :lol: :lol: :lol:

Moja frustracja wynika z doświadczeń przerabianych z najnowszym modelem kolekcji DeA. Na forach angielskich nieszczęśnicy poszywają kadłub swoimi listewkami, bo nie mogli sobie poradzić z bambusem. Włosi umordowali bambusami i zapaćkali je prawie całkowicie szpachlą. Ja czekam na relacje i wrażenia naszych kolegów.
Piękne w wydaniu zeszyty w części "merytorycznej" są interesujące natomiast instrukcja budowy mija się z rzeczywistością. Rady nie uwzględniają problemu z obrabianym materiałem i mają się właśnie tak jak możliwość wykorzystania (bez przeróbek) błękitnego cacuszka do wbijania gwoździ w przysyłane nam listewki. Sprzedają nam lizaka do lizania przez szybę, a to już nie ten czas i mamy prawo za stosunkowo dużą kasę polizać go trzymając w pysku.

Pozdrawiam starą gwardię.

Hydronik napisał/a:
...
A ja myślałem że bambus to wspaniały materiał na poszywanie kadłuba nie trzeba giąć pod parą albo obrabiać mechanicznie czyli zostaje młotek i gwoździe(dla mnie to nie nowość) pilnie obserwuje wasze poczynania bo ja ten model jak dożyje będę składał może za 4 lata
Andrzej ;-)
...
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu