SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
HMS Victory relacja prosto z Wysp
Autor Wiadomość
PDyner
mat


Posty: 37
Skąd: Crewe/UK
  Wysłany: 2011-02-17, 22:02   HMS Victory relacja prosto z Wysp



Witam
Dzięki temu, że na Wyspach Model ukazał się prawie rok temu mam niebywałą okazję założyć pierwszą relację z jego budowy na tym forum <hura> .
Obecnie otrzymałem numery 39-42 (jako prenumerator otrzymuje 4 numery co 4 tygodnie)
Dotychczasowa budowa przebiegała bez większych potknięć ze strony wydawnictwa (swoich wpadek nie mogę ująć, bo by zajęły za dużo miejsca :roll: ). Wszystko jasno wyjaśnione i czytelne na zdjęciach. Z jednym wyjątkiem w Angielskiej wersji instrukcji pierwsza armata ma źle złożoną lawetę - jest szersza od strony lufy a powinno być na odwrót. Mam nadzieję, że w Polskiej wersji zostało to poprawione. A teraz zdjęcia z moich dokonań:

Armatki: ( w sumie w tej chwili mam 7 gotowych)



Karonada: (jak na razie tylko jedna)



Kotwica (są dwie na stan dzisiejszy)

ta jest pierwsza i jest zrobiona w/g instrukcji wydawnictwa. W drugiej zamieniłem obręcze z nitki, na obręcze z taśmy maskującej i dodałem kilka "kołków" ustalających. Zdjęcie zrobię przy okazji.

Beczułki (może z rumem)



największa z łodzi:





A teraz kadłub:



_________________
Pozdrawiam Przemek

 
 
REKLAMA

Posty: 37
  Wysłany: 2011-03-01, 02:23   [HMS Victory]

 
 
PDyner
mat


Posty: 37
Skąd: Crewe/UK
Wysłany: 2011-03-01, 02:23   [HMS Victory]

Witam ponownie
Kolejne zdjecia kadluba:



Jak widac ukonczone poszywanie gornej polowy kadluba i wyciete furty armatnie. Nastepnie zaczalem wyrownywanie furt i poszywanie dolnej czeci kadluba :shock: :
Probowalem dodac cos od siebie:



A ponizej pierwsze w zyciu droper planks:


Przepraszam, ze bez polskich znakow ale pisze z pracy :-/
_________________
Pozdrawiam Przemek

 
 
PDyner
mat


Posty: 37
Skąd: Crewe/UK
Wysłany: 2011-03-03, 14:39   [HMS Victory]

Witam
W czasie kiedy mnie nie było ukończyłem listwowanie kadłuba :evil: . Pokraki która wyszła nie fotografowałem :oops: . Ale po kilku godzinach szlifowania wyszło mi takie cóś (pokarka nieco lepsza :lol: ):





Dołożyłem do tego kil i teraz wygląda to tak:





Tyle na dziś 8-)
_________________
Pozdrawiam Przemek

 
 
PDyner
mat


Posty: 37
Skąd: Crewe/UK
Wysłany: 2011-03-24, 16:37   [ Victory]

Witam
Żeby nie było, że zasnąłem :mrgreen:
Postępy niewielkie, ale zawsze cóś:




Pomalowałem także "podwozie" lakierobejcą - orzech, przynajmniej tak było napisane na puszce ;)




I to tyle na razie. Do zobaczenia w następnym odcinku.
_________________
Pozdrawiam Przemek

 
 
PDyner
mat


Posty: 37
Skąd: Crewe/UK
Wysłany: 2011-04-01, 13:07   [ Victory]

Witam
Prace trwają. Niestety nie zawsze tak jak chcemy :evil: . Chwilowe zamroczenie i brak przewidywania zaowocował problemem:

żeby dopasować wzmocnienie do kadłuba i stępki zeszlifowałem nie ten boczek :oops:
Rada po szkodzie :lol: : szlifować przede wszystkim bok przylegający do kilu, a bok przylegający do kadłuba tylko dopasować do obłości owego, pamiętając, że szlifowanie tego boku skraca bok przylegający do kilu (mam nadzieję, że to zrozumiale napisałem)

Który rozwiązałem w najprostszy (przynajmniej dla mnie ) sposób:


I całość wygląda teraz tak:




Zakończyłem prawie kładzenie środkowego pokładu:


I teraz mam pytanie. Przeglądając relacje wygląda na to, że preferuje się cyklinowanie zamiast zwykłego szlifowania. Dlaczego? Jeżeli cyklinować to pod jakim kątem ma być ustawione ostrze (prostopadle do pokładu, czy pod kątem,żeby się "ślizgało" po pokładzie) i czy siła nacisku jest większa niż przy szlifowaniu - to związane jest z konstrukcją pokładu, który położony jest na dość cienkich pokładnikach i się ugina, Boję się, że jak mocniej przycisnę, to się wszystko w pieruny połamie.
_________________
Pozdrawiam Przemek

 
 
PDyner
mat


Posty: 37
Skąd: Crewe/UK
Wysłany: 2011-04-01, 13:13   [HMS Victory]

Witam
Poniżej przedstawiam kolejne zdjęcia z moich prac nad Victory ;-) . Tym razem na tapecie gretingi środkowego pokładu.
DA wspaniałomyślnie dostarczyło gotowe grzebienie:


Z których udało mi się złożyć takie coś:


i z kulkami:


A tak prezentują się na pokładzie:



Tak, zdaję sobie sprawę, że kołkowanie do bani, poprawie się przy głównym pokładzie :oops:
A teraz idę przywiązywać wszystkie 10 (słownie dziesięć) armatek, które DA przewidziało na tym pokładzie :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam Przemek

 
 
PDyner
mat


Posty: 37
Skąd: Crewe/UK
Wysłany: 2011-05-18, 23:24   [HMS Victory]

Witam ponownie

Długo mnie nie było, bo rozpocząłem walkę z olinowaniem armatek :-( . Na początek wywaliłem bloczki, które dostarczyło DA (jakieś 5mm):

i wymieniłem na wszystkim znane, ale zakupione TUTAJ, (2mm)


Następnie postępowałem w/g instrukcji i zaczęło się pojawiać takie cóś:




Tak sobie na to patrzyłem i patrzyłem, potem porównywałem z tym co widać na Kodze i tak jakoś głupio mi się zrobiło i zacząłem poprawiać:


haczyki zrobione metodą Kagry, problem miałem z poczernieniem, bo tego cholernego drutu nie imały się płyny czerniące , które posiadam ( do metalu, do mosiądzu, do miedzi i srebra) przed zakupieniem pozostałych (do lutu i do aluminium) wypróbowałem poczernić drut w ogniu palnika i myślę, że efekt jest zadowalający.
Do wiązania wszystkiego w całość mam takie przytrzymywadełko:



No to dalej idę sobie dłubać
_________________
Pozdrawiam Przemek


 
 
PDyner
mat


Posty: 37
Skąd: Crewe/UK
Wysłany: 2011-06-01, 18:07   

Witam
Jakoś powoli brnę do przodu :mrgreen: . Uporałem się z pierwszymi 10-cioma armatkami, wyniki poniżej:


i kilka szczegółów:
;




"Słoneczka" wykonane metodą "na taśmę malarską", omawianą zresztą w instrukcji przy okazji wykańczania szalupy
I to tyle na dzisiaj. <beer>
_________________
Pozdrawiam Przemek


 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu