SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
[Vasa] Viper / Dyskusje
Autor Wiadomość
Dziadek
Wiceadmirał królewski
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 1806
Skąd: Kędzierzynka
Wysłany: 2018-07-30, 14:07   

Nie wiem czy się nie mylę. ale coś mi dzwoni, że na początku kolekcji była podpowiedziana alternatywa malowania na kolor lub złoto.

Jeśli chodzi o tego diabła i szczegóły to nie w tym wypadku. Szczegóły są tak małe, że niewidoczne "gołym okiem". Więc jeśli dalej będziesz malował masz do wyboru kolorowy melanż lub np. czerwono złoty.

Czasowo to się przekłada w całe tygodnie gdyż na złoto pomalujesz na końcu wszystko i przykleisz (no niech będzie tydzień na malowanie), natomiast na kolorowo to zgodnie z ukazującymi się zeszytami pewno jeszcze pół roku malowania tydzień w tydzień.
_________________
Jestem tylko rzemieślnikiem wśród artystów



 
 
REKLAMA

Posty: 480
Wysłany: 2018-08-13, 21:27   

 
 
Wiktor
Komodor


Posty: 480
Skąd: Starogard
Wysłany: 2018-08-13, 21:27   

@up. też mi tak się wydaję, że była alternatywa.
Te żółte frędzle/dekoracje bardzo ładnie wyglądają z tej odległości. Czyli jednak złota wersja :)
Powodzenia.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor.



Na świecie są trzy najpiękniejsze rzeczy ~
Kobieta w tańcu, galopujący koń i żaglowiec pod pełnymi żaglami.
 
 
Wiktor
Komodor


Posty: 480
Skąd: Starogard
Wysłany: 2018-10-01, 21:33   

Witam.
Od razu uprzedzam, że jest to tylko czepialstwo i nie narzucam nikomu swojego zdania.
Kolor pokładu jest b.ładny ale to deskowanie?
Na oryginalnym pokładzie Vasy co prawda pokład dolny ale jednak, nie widać twojego deskowania


Przecież w sieci są zdjęcia oryginalnego pokładu, nawet w samej gazetce Vasy w którymś zeszycie było CALUTEŃKIE zdjęcie pokładu z góry. O forum nie wspomnę.
Rozumiem, że w instrukcji tak pisało...... Można było się spytać co i jak zrobić, po to jest forum....
Teraz z tym mało da się zrobić, jedynie zeszlifować ołówek,i od nowa, ale to już nie w moim interesie. NIE MAM NA CELU WYŚMIEWAĆ, SPOSOBU WYKONANIA DESKOWANIE, TYLKO DAJĘ ALTERNATYWĘ.

deskowanie dolnego pokładu vasy.png
Plik ściągnięto 2216 raz(y) 231,84 KB

deskowanie vasy w ksiozce.jpg
Plik ściągnięto 2216 raz(y) 163,57 KB

_________________
Pozdrawiam,
Wiktor.



Na świecie są trzy najpiękniejsze rzeczy ~
Kobieta w tańcu, galopujący koń i żaglowiec pod pełnymi żaglami.
 
 
Dziadek
Wiceadmirał królewski
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 1806
Skąd: Kędzierzynka
Wysłany: 2018-11-06, 06:51   

Wiktor napisał/a:
Witam.
...Rozumiem, że w instrukcji tak pisało...... Można było się spytać co i jak zrobić, po to jest forum....
Teraz z tym mało da się zrobić, jedynie zeszlifować ołówek,i od nowa, ale to już nie w moim interesie. NIE MAM NA CELU WYŚMIEWAĆ, SPOSOBU WYKONANIA DESKOWANIE, TYLKO DAJĘ ALTERNATYWĘ.


A może Viper nie ma ochoty Wiktor Ciebie pytać jak ma budować SWÓJ model. Może wystarczą mu obrazki Twoich wyczynów modelarskich wzbudzających litość. Pomimo usprawiedliwiania o pokazanej alternatywie Twój wpis jest wystarczająco agresywny aby go po prostu ignorować.

Naczytałeś się na forach o waloryzacji modeli kolekcyjnych do wzorców rzeczywistych. Może jednak są osoby, choćby jak ja, które preferują wykonanie modelu zgodnie z instrukcją z bardzo niewielkimi odstępstwami. Więc jeśli masz ochotę przedstawić inną propozycję budowy to ją pokaż, bo masz rację od tego jest forum ale nie strofuj kolegi, że nie pyta jak ma zrobić i nie dawaj nie pytany rad czy ma szlifować ołówek czy nie.

Żeby kogoś pouczać komu do przysłowiowych "pięt" nie dorastasz swoją techniką modelarską musisz jeszcze bardzo dużo popracować, choć wątpię czy będziesz kiedykolwiek w stanie dorównać. Przed Tobą drugie poszycie kadłuba i podłogi pokładów myślę, że dasz kolejny popis nieudolności, no chyba, że nas zaskoczysz lub ewentualnie nie pokażesz.

Przy okazji poproś panią od polskiego żeby Ci wyjaśniła, że w instrukcji "nic nie pisze" tylko jest napisane.
_________________
Jestem tylko rzemieślnikiem wśród artystów



 
 
Dziadek
Wiceadmirał królewski
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 1806
Skąd: Kędzierzynka
Wysłany: 2018-11-06, 06:55   

Fajne drabinki.

To należało zrobić, bo kolekcja mocno swoimi drabinkami przegięła. <beer>
_________________
Jestem tylko rzemieślnikiem wśród artystów



 
 
Wiktor
Komodor


Posty: 480
Skąd: Starogard
Wysłany: 2018-11-18, 13:36   

Piękna vasa i kolorystyka, tylko czy to nie powinno być pomalowane?

Wydaje mi się, że te części instrukcja kazała od wewnątrz pomalować..
Jeśli jest to pomalowane a ja tego nie widzę to przepraszam, powodzenia w dalszej budowie!
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor.



Na świecie są trzy najpiękniejsze rzeczy ~
Kobieta w tańcu, galopujący koń i żaglowiec pod pełnymi żaglami.
 
 
Viper
gardemaryn

Posty: 60
Skąd: małopolska
Wysłany: 2018-11-18, 15:16   

Mogę Cię zapewnić, że jest to pomalowane, ale jak można zauważyć dookoła jest dość szaro jak na południe.
Nic nie poradzę, że pod tym kątem i w tych warunkach tak to wyszło.
Ostatecznie i tak ten fragment "wyleci", ponieważ ta część jest felerna.
Po zamontowaniu już tej właściwej ,poprawionej specjalnie dla Ciebie wrzucę fotkę, żeby rozwiać ostatecznie Twoje wątpliwości . :)
_________________
Żyj długo i pomyślnie

 
 
Wiktor
Komodor


Posty: 480
Skąd: Starogard
Wysłany: 2018-11-18, 17:57   

Fakt, moje posty (uwagi) brzmią jak czepianie się, tu też bycie upierdliwym, ale nie mam złych intencji i mam nadzieję, że to jest jasne ;-) . A, że zdjęcia pokazują to co pokazują to napisałem post... :->
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor.



Na świecie są trzy najpiękniejsze rzeczy ~
Kobieta w tańcu, galopujący koń i żaglowiec pod pełnymi żaglami.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu