SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Mechanizm do chowania i wyciągania armat
Autor Wiadomość
goofy
marynarz

Posty: 17
Skąd: czestochowa
  Wysłany: 2019-02-20, 22:09   Mechanizm do chowania i wyciągania armat

Mam pytnie jak mogę zrobić mechanizm do chowania i wyciągania armat?
Myślałem o czymś takim jak mechanizm w gługopisie... takim wciskanym... wie ktoś gdzie można takie coś kupić lub jak zrobić?
_________________
goofy
 
 
REKLAMA

Posty: 17
  Wysłany: 2019-02-21, 19:22   

 
 
goofy
marynarz

Posty: 17
Skąd: czestochowa
Wysłany: 2019-02-21, 19:22   

.ktos podpowie jak zrobic chowane i wyciagane armaty..moze sa gotowe takie mechanizmy wiec prosze o namiar...myslalem o takim wciskanym mechanizmie jak w dlugopisach
_________________
goofy
 
 
Wiktor
Komodor


Posty: 480
Skąd: Starogard
Wysłany: 2019-02-21, 20:08   

To ma być na silniczek czy jak? Sprecyzuj.
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor.



Na świecie są trzy najpiękniejsze rzeczy ~
Kobieta w tańcu, galopujący koń i żaglowiec pod pełnymi żaglami.
 
 
Dziadek
Wiceadmirał królewski
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 1805
Skąd: Kędzierzynka
Wysłany: 2019-02-22, 10:03   

Mam dużo lat i pamiętam pierwsze długopisy w Polsce. Czyli doświadczenie mam. :lol:

Napisz o co chodzi z tymi armatami. Gdzie mają być, gdzie stać , jakiego rodzaju, jakie duże, no i najważniejsze co, gdzie i po co ma się chować ?????

Nikt z nas nie siedzi w Twojej głowie i nie wie o co chodzi. Dokładnie sprecyzowane pytanie, to będziesz miał adekwatną odpowiedź.

W tech chwili mamy od Ciebie taką wiedzę, że można odpowiedzieć krótko. Armaty muszą być na tyle mocne aby (rozumiem) wielokrotnie je chować i wyciągać z kieszeni w spodniach. ( :oops: )

To oczywiście żarty, więc próbuj swoim pytaniem zachęcić nas do mądrej odpowiedzi.
_________________
Jestem tylko rzemieślnikiem wśród artystów



 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5606
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-02-22, 22:22   

Niestety przez dziesięć lat użytkowania portali modelarskich nie spotkałem się z takim "patentem" - to nie znaczy, że takowego nie ma.

Jedyna rzecz na zasadzie działania długopisu jaka przychodzi mi do głowy, to samootwieracz do szafek bezklamkowych. Po wciśnięciu chowa się w tuleję, po ponownym wciśnięciu wysuwa się na określoną długość (poszukaj w necie, inne hasła samozamykacz, mechanizm TIP-ON, odbojnik, amortyzator do szafek Hamulec Odbojnik + Adapter) w różnych cenach: niskich dla małych (kilka złotych za sztukę) do kilkunastu dla dłuższych trzpieni (patyków).
Nie wiem czy amortyzatory, hamulce się nadadzą - mają chyba inną zasadę działania, ale już wyglądają jak działa ;-) :-D .






:arrow: https://tmakcesoria.pl/15-hamulce-ograniczniki-odbojniki

inny patent typu tip-on z dłuższymi trzpieniami i magnesami:

Blum - odbojnik https://tmakcesoria.pl/hamulce-ograniczniki-odbojniki/293-blum-odbojnik-tip-on-956a1006-adapter-956a1501-dlugi-zestaw.html


tu sporo przykładów
:arrow: http://www.dacter.pl/tipon.htm


przykładowe wymiary:
średnica ok. 10 mm
długość ok. 82 mm
długość po wysunięciu: 125 mm
czyli wysuwa się na 43 mm
:arrow: https://pl.aliexpress.com/item/KAK-5-pc-Przystanek-Drzwi-Samozamykacz-Szuflady-Szafki-Kuchenne-apie-Magnetyczne-Mi-kkie-Ciche-Damper-Buffer/32887616628.html

Trzeba byłoby "rozpracować" zasadę działania i zrobić odpowiednio mniejsze dla skali modelu oraz trzpień zamienić na imitację działa (robota dla sprawnego mechanika precyzyjnego) o ile kupne są za duże.

Bardziej skomplikowane to mechanizmy sterowane radiem - nie znam się na tym, więc się nie wypowiem (trzeba szukać na portalach modeli RC ((ang. radio/remote control)).
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu