SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
CO Z FORUM?
Autor Wiadomość
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5607
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-04-28, 10:10   

Do tej pory nie otrzymałem żadnej informacji ze strony jun.pl, więc nie wiem co będzie dalej, czy będzie opcja w ramach jun.pl czy dadzą czas na przeniesienie naszych zasobów na inny portal.

Pod adresem http://www.shipman.fora.pl/ założyłem nowe forum, gdzie będziemy mogli kontynuować nasze relacje i poprzenoszę co się da z Shipmana.

Niestety jest to chyba dość stary portal (jak jun.pl) i jest tam kilka niedogodności jak:
• zatwierdzenie rejestracji przez admina (proszę o cierpliwość gdyż w weekend mam ograniczony dostęp do kompa)
• wklejanie zdjęć po 3 postach i po 24 godz. od rejestracji.
• Brak możliwości wstawiania zdjęć bezpośrednio do postu - znów potrzebny hosting lub galeria.

Jeżeli znacie jakieś ciekawsze strony na darmowe forum, z większymi możliwościami, to jestem otwarty.
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
REKLAMA

Posty: 480
Wysłany: 2019-04-28, 12:24   

 
 
Wiktor
Komodor


Posty: 480
Skąd: Starogard
Wysłany: 2019-04-28, 12:24   

Koniec czegoś jest początkiem czegoś następnego. :-)
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor.



Na świecie są trzy najpiękniejsze rzeczy ~
Kobieta w tańcu, galopujący koń i żaglowiec pod pełnymi żaglami.
 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5607
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-04-28, 16:44   

Dalej nie otrzymałem żadnej informacji ze strony jun.pl, ani od admina ww. do którego się zwróciłem osobiście, więc nie wiem co będzie dalej, czy będzie opcja w ramach jun.pl czy dadzą czas na przeniesienie naszych zasobów na inny portal.

Pod adresem http://www.shipman.fora.pl/ założyłem nowe forum, gdzie będziemy mogli kontynuować nasze relacje (ew. odtworzyć) i poprzenoszę co się da z Shipmana.
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5607
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-04-28, 22:08   

Jak już pisałem nowe forum jest na dość starej domenie i nie ma wielu funkcji, które były na jun.pl.
Jest tam kilka niedogodności jak:
• zatwierdzenie rejestracji przez admina
• wklejanie zdjęć po 3 postach i po 24 godz. od rejestracji (to utrudnia przeniesienie relacji ze zdjęciami metodą kopiuj/wklej).
• Brak możliwości wstawiania zdjęć bezpośrednio do postu - znów potrzebny hosting lub galeria.
• Brak ShoutBoxa jak i czatu.

Minęło mi 24 godziny od rejestracji, więc próbuje przerzucić relację L'Ambitieux ze zdjęciami i tu kolejny problem.

Wchodzą tylko zdjęcia, które mają rozszerzenie jpg. czy png. również gif.
te z RELACJI na Kodze z końcówką =view nie wchodzą. Z Kogowej GALERII, jak i Galerii forumowej (tamtejszej) wchodzą.
Te z Imgura wchodzą. Z Photobucketa z rozszerzeniem jpg. wchodzą te z końcówką jpg.~original nie wchodzą.

Jak to wygląda można zobaczyć w relacji L'Ambitieux

http://www.shipman.fora.p...rrex,15.html#15


Jeżeli znacie jakieś ciekawsze strony na darmowe forum, z większymi możliwościami niż to nowe, to jestem otwarty, bo nie wiem czy warto inwestować czas w tamtą domenę.
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
Wiktor
Komodor


Posty: 480
Skąd: Starogard
Wysłany: 2019-04-28, 22:15   

A fora nie darmowe?
_________________
Pozdrawiam,
Wiktor.



Na świecie są trzy najpiękniejsze rzeczy ~
Kobieta w tańcu, galopujący koń i żaglowiec pod pełnymi żaglami.
 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5607
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-04-29, 23:54   

Na stronie jun.pl pojawiła się

Aktualizacja (29.04.2019)

Informujemy iż wydłużamy okres zgłoszeń. Zgłoszenia można wysyłać do 20 maja. Serwer definitywnie zostanie wyłączony z końcem maja. Narzędzie do ściągnięcia swojej bazy danych forum zostało udostępnione. Każdy administrator swojego forum znajdzie je w naprawiarce, po zalogowaniu na swoje konto.

Jestem zbyt zielony w tym "bełkocie internetowym" - kopiuj/wklej z postu do postu jest w zasięgu mojego intelektu chociaż brak na to czasu, ale nie mam pojęcia co można zrobić z tą całą bazą danych i jak forum umieścić na innej domenie.

Jakby ktoś bardziej kumaty mi to wyjaśnił.

Janek napisał/a:
...
Może jednak jest jakieś wyjście z tej sytuacji. Aktualnie nie mogę dłubać ale mam nadzieję że jeszcze przyjdzie czas i dokończę pozaczynane prace i gdzie będę pokazywał postępy prac? Jestem gotów, jeśli będzie taka potrzeba, opłacać składkę oczywiście w rozsądnej wysokości.
...

_________________
Na mailowe zapytanie dostałem odpowiedź
    Wracając do pytania zachowanie forum (w tym adresu www) to Koszt
    roczny 100zł netto. Forum zostaje przeniesione na nowy serwer, staje
    sie w pełni funkcjonalnym forum bez reklam. Państwo dostają dostęp do
    ftp, phpmyadmin.

    Do podanej kwot należy doliczyć podatek +23% Vat.

    W przypadku dalszego zainteresowania, należy napisać na maila jakiego
    wybory Państwo dokonali i podać adres forum oraz dane teleadresowe
    gdyż są one przez nas wymagane do wystawienia Faktury. W odpowiedzi
    dostaniecie Państwo wygenerowany link do płatności w serwisie PayU. Po
    zaksiegowaniu, fakturę wysyłamy na adres email. Po zaksięgowaniu,
    forum zostanie przeniesione do 24h, wszelkie dane do ftp i bazy danych
    dostaniecie Państwo na maila.

To tak sprawa wygląda na dzisiaj.
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
Dziadek
Wiceadmirał królewski
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 1806
Skąd: Kędzierzynka
Wysłany: 2019-04-30, 05:55   

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem ?

Koszt utrzymania forum na zmienionych zasadach 123,- zł rocznie dotyczą administratora forum czy jego uczestników ?

:-?
_________________
Jestem tylko rzemieślnikiem wśród artystów



 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5607
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2019-04-30, 15:04   

Marek napisał/a:
...
Koszt utrzymania forum na zmienionych zasadach 123,- zł rocznie dotyczą administratora forum czy jego uczestników?
...


Sądzę, że dla właściciela domeny nie ma znaczenia skąd będzie kasa czy z kieszeni admina, czy ze składek userów, czy sponsora - to wewnętrzne uzgodnienia użytkowników poszczególnych forów - jedynie admin (lub zapewne osoba wskazana przez forumowiczów jako nowy admin - tu trzeba zasięgnąć informacji u właściciela domeny czy jest taka możliwość) będzie reprezentował forum i opłacał konto.

Nie jest to chyba wysoki koszt (nie znam cen innych płatnych domen), ale moja obecna sytuacja nie pozwala na wzięcie tego na siebie (jako admin nie mam żadnych korzyści finansowych z forum), żaden sponsor też się do mnie nie zgłosił, pozostaje ewentualnie tzw. ściepa (zrzutka) użytkowników.
Nie wiem ilu mamy aktywnych użytkowników (9 - 12) do tego chcących utrzymać forum Shipman. Przy dwunastu wychodzi ok. 10 zł na rok.

Jak pamiętacie była już propozycja przeniesienia forum na płatną domenę (przez Emiliusa - założyciela naszego forum) - pozostała bez echa.
Drugą propozycję złożył inny kolega (bez określenia kosztów), ale jak widzę od półtora roku nie zagląda na forum.

Mam propozycję, aby chętni na zrzutkę się zadeklarowali tutaj lub do mnie na PW do połowy maja, będziemy wiedzieć ilu nas będzie i po ile wypadnie na głowę i podejmiemy decyzję co robimy.

PS
Alternatywą jest przeniesienie na nowe forum metodą kopiuj/wklej, która jest bardzo, ale to bardzo pracochłonna (wiem, bo odtwarzałem z kopii zapasowej utracony cały dział dyskusji w wątku SotS - tylko 3 strony - admin jun.pl nie miał innego sposobu odzyskania wątku), a jak widzę Wiktor wymiękł po pierwszym poście ;-) (kolejne ja mu wstawiłem :-P ), więc przeniesienie forum tą metodą raczej nie wchodzi w rachubę - chyba, że każdy do końca maja przeniesie swoje wątki.

Adres forum http://www.shipman.fora.pl/
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu