SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
[Victory] Relacja z budowy / S.M
Autor Wiadomość
S.M
III Oficer


Posty: 152
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2011-12-18, 16:54   [Victory] Relacja z budowy / S.M



Witam
To forum mi się podoba,,,, relacja założyła się za mnie sama...super.

Więc teraz muszę dopisać co nieco o niej.
Z racji tego że brak mi jeszcze doświadczenia model zamierzam budować powoli bez pośpiechu, od teraz każdy krok będę chciał dokładnie przemyśleć aby nie popełniać błędów.
Jeśli czegoś nie będę pewny raczej będę chciał się wstrzymać z pracami i poszukać rozwiązania.W między czasie będę chciał zbudować jeszcze jakiś modelik doświadczalny.
Np Galeon Wodnik, Santa Maria, Koga Elbląska lub coś w tym stylu.

Wracając do Vitka za chwilę będę musiał zrobić dwa kroki wstecz :-)
W pierwszej kolejności planuje dokończenie poszycia bo go i tak już nic nie zmieni. Kolejnym etapem będzie niestety demolka, czeka mnie rozebranie pokładów, dekoracji oraz podłużnic.
Następnie będzie deskowanie oraz zrobienie odpowiednich ramek w otwory działowe.

Chodzi mi o to, aby był widoczny taki ząbek w który chowa się furta,,,,Instrukcja DA niestety go pomija.
Potem będzie ustawienie armat,,ponownie zrobienie oświetlenia oraz przeniesienie się na kolejny pokład:)

Zamieszczam jeszcze kilka fotek z poprzednich etapów prac.


Tutaj musiałem zerwać kawałek poszycia bo przekombinowałem z krańcówkami.

Moje pierwsze wiadro i skrzyneczka

Próby z oświetleniem.



Pierwsze próby robienia imitacji deskowania, widać również wyraźnie jak zwęziłem wręgi,,,i to był bardzo dobry pomysł.

I na koniec szalupa




Na koniec jeśli to możliwe miałbym też małą prośbę
Chciałbym aby wszelkie, wszelkie dyskusje na temat tej relacji były zamieszczane bezpośrednio w niej nie chciałbym zakładać osobnego tematu.
Jestem bardzo liberalny i absolutnie żadna wiadomość choćby po części związana z tą relacją nie zostanie potraktowana jak spam, a wręcz przeciwnie z każdej się ucieszę.

Na chwilę obecną poszukuję jeszcze tylko faktyczne wymiary wszystkich dział na okręcie
Znalazłem w dziale uzbrojenie że działo 32 funtowe miało od 2,9 do 3,14 metra

oraz w gazetce DA zalazłem że działo 12 funtowe miało kulę o średnicy 114 mm

Za wszelkie sugestie, podpowiedzi i komentarze z góry dziękuję.
_________________
Pozdrawiam
S&M
 
 
REKLAMA

Posty: 152
Wysłany: 2011-12-26, 21:49   

 
 
S.M
III Oficer


Posty: 152
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2011-12-26, 21:49   

Witam

Wreszcie udało mi się dokończyć poszycie teraz czeka mnie obróbka otworów armatnich, szlifowanie kadłuba, umocowanie stępki
Z tymi otworami pod armaty to mam mały dylemat nie bardzo wiem jak rozwiązać problem ząbka na którym opiera się furta żeby to realnie wyglądało a wydawnictwo go nie przewiduje.
Pozdrawiam.
oto fotki,,poszycie nie zamkneło się na rufie tak ja powinno ale dwie krańcówki załatwiły sprawę.


_________________
Pozdrawiam
S&M
 
 
S.M
III Oficer


Posty: 152
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2012-01-05, 22:28   

Dziś wmontowana stępka oraz stewa dziobowa.
Dalej zastanawiam się co zrobić z otworami na działa.

Odnośnie stępki to połączyłem ją na zakładkę,,,myślę, że to drobna ale godna polecenia modyfikacja.


Oczywiście wszystko jeszcze będzie szlifowanie.


Uploaded with ImageShack.us
_________________
Pozdrawiam
S&M
 
 
S.M
III Oficer


Posty: 152
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2012-01-09, 22:55   

Prace powoli idą do przodu
Okienka dopasowałem mniej więcej do oryginału .
Wklejenie 400 listewek w okienka było bardzo pracochłonne a w praktyce było ich około 600 :)

Całość chcąc nie chcąc obklejam fornirem i powiem że mnie uzyskiwany efekt bardzo zadowala,,,fakt zajmie to kilka dni ale przy tej prenumeracie czasu mi nie brakuje.

A i jednak likwiduje widok najniższego pokładu tego pod działowymi,, stwierdziłem że jak przyjdą odbojnice to dziwnie to będzie wyglądać.


_________________
Pozdrawiam
S&M
 
 
S.M
III Oficer


Posty: 152
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2012-01-25, 21:35   

Witam
Drugie poszycie położone,,,od dolnej odbojnicy do góry
Założyłem też dolną odbojnice. zrobiłem ją tak że te listewki pociołem na kawałki 15cm,, i każdy wyszlifowałem przed założeniem.

Tak wygląda model na dzień dzisiejszy, wrzucam foto bo chyba robię sobie z nim kilka dni przerwy na przemyślenia
Trochę pogubiłem się w modyfikacjach jakie wprowadzam.


_________________
Pozdrawiam
S&M
 
 
S.M
III Oficer


Posty: 152
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2012-07-23, 22:54   

Witam

Walka z modelem dalej trwa,,, miałem trochę przerwy ale w zasadzie nigdzie mi się nie spieszy,,,
dokończyłem odbojnice i dodałem wzmocnienia setwy dziobowej oraz dokończyłem deskowanie dolnego pokładu

Ewidentnie sknociłem dolne poszycie,,, o ile kołkowanie na odbojnicach wygląda w rzeczywistości wręcz pięknie o tyle dół i jego kołkowanie wygląda według mnie tragicznie,,,

Najprawdopodobniej wszystko jeszcze raz wyszlifuję aby kołków nie było wdać wcale lub ledwo ledwo (robiłem je igłą lekarską)





_________________
Pozdrawiam
S&M
 
 
S.M
III Oficer


Posty: 152
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2012-07-29, 16:01   

Powolutku ale do przodu,,, dziś wykonałem swój pierwszy kabestan,, zastanawiam się jeszcze nad wstawieniem handszpaków ale to się zobaczy. Nie jest może do końca taki jak na Victory, ale zrobiłem go wedle własnego gustu i pomysłu.

Pozdrawiam


_________________
Pozdrawiam
S&M
 
 
S.M
III Oficer


Posty: 152
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2013-05-25, 12:08   

Witam
Delikatnie dalej działam przy Victory,,,,powoli dociera do mnie że nawet gdybym stawał na głowie i tak nie będzie on nigdy taki jakim chał bym aby był. Z rzeczy które na dziań dzisiejszy zrobił bym inaczej to na odbojnice użył bym bejcy heban a następnie napuścił bym je woskiem pszczelim z domieszkami lub potraktował szelakiem.
Również setwa dziobowa mi się nie podoba zapaćkałem ją lakierobejcami jak dziecko w przedszkolu
Mam chęć zerwać z niej te wszystkie listwy ozdobne i wykonać to na nowo,, co o tym myślicie panowie ma to sens? Dodam że w rzeczywistości wygląda to trochę gorzej ja na foto,,,,,,wszystko się zlewa
Jedyne z czego jestem w miarę zadowolony to górna listwa ozdobna wyszła trochę lapiej jak się spodziewałem a w ramach odskoczni zacząłem prace przy masztach.
Pozdrawiam
S.M




_________________
Pozdrawiam
S&M
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu