SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Fotorelacja Budowy Czarnej Perły
Autor Wiadomość
Vashchoo
stary zejman


Posty: 22
Skąd: Legnica
Wysłany: 2012-01-04, 21:08   Fotorelacja Budowy Czarnej Perły



Była nuda i czas więc postanowiłem że zrobię zdjęcia jeszcze dziś tak na szybko, mam nadzieje że się spodobają... =))

W weekend dodam zdjęcia "sprzętu", a za tydzień kolejne zdjęcia z kolejnym numerem =))

A oto obecne zdjęcia:
http://img37.imageshack.u...6/1004748qc.jpg
http://img705.imageshack....170/1004750.jpg

Tutaj widać jak spadła mi kropla (dosyć duża) farby na wzmocnienia środka, troche się wtedy zakłopotałem nie miałem nic pod ręką bo w gruncie rzeczy już wszystko sprzątałem, więc bez zastanowienia rozsmarowałem pędzlem ten klej po tym wzmocnieniu - na drugi dzień delikatnie ściernym papierem wyrównałem nadmiar kleju dlatego takie coś "białe" tam jest =D
http://img46.imageshack.us/img46/9858/1004749.jpg
http://img137.imageshack....85/1004753n.jpg

Zdjęcia chciałem zrobić idealnie proste (te dwa ostatnie) ale za każdym razem jakoś uciekała mi ręka i te milimetry no, jak się przyjrzeć widać że nie jest to równe zdjęcie =DD

Przy następnej fotorelacji postaram się zrobić to bardziej profesjonalnie, =p Myślę jednak że na początek ujdzie w tłoku i z każdą następną fotorelacją będzie coraz to lepiej =))
_________________
Dinozaury nie umarły ... to raz!


 
 
REKLAMA

Posty: 22
Wysłany: 2012-01-25, 15:53   

_________________

 
 
Vashchoo
stary zejman


Posty: 22
Skąd: Legnica
Wysłany: 2012-01-25, 15:53   

Musicie wybaczyć że nie robie tego tydzień w tydzień, ale niestety, albo i stety =)) Mam wiele spraw związanych ze ślubem i weselem - każdą wolną chwile (często w weekend) muszę wykorzystać na ważniejsze sprawy.

Dziś miałem odrobine luźniejszego dnia więc postanowiłem (prawie) dokończyć numer 9. Prawie dlatego że wstrzymuje się jeszcze ze skosowaniem - myślę jednak że skosowanie zrobie w ten weekend który będę miał chyba wolny. "Trenowałem" skosowanie na ramkach/pozostałościach po wyłamanych częściach do modelu =)) Nie wygląda to najgorzej więc się chyba skusze na delikatne skosowanie.

Pierwsze zdjęcie: Myślę że nie trzeba nic pisać, po prostu można się było tego spodziewać =)) ... Najważniejsze chyba to że pokład wszedł bez żadnego oporu i był równy =))


Drugie zdjęcie: Pokład wyrównałem papierem ściernym (o numerze 220) więc jest to bardzo drobny papier, zrobiłem to chociaż i tak uważałem że nie musze, jednak warto się zabezpieczyć - teraz jak się jeździ palcem po pokładzie to jak zimą na lodzie (nie tej zimy =D) =))


Trzecie zdjęcie: Przedstawia ono też części z numeru 10. Kolega Tryton wspomniał (podpowidział) aby wykonać podłoge z drewna jeżeli ktoś nie chce używać papieru który zaproponowano w numerze 10. Ja skusze się na ten papier, wewnątrz nie będzie to miało chyba takiego znaczenia - w numerze zapewniają jednak że górny pokład będzie wykonany z listewek więc chyba to ma jakiś sens =)) Chociaż wiadomo że każdy zrobi tak jak chce, a ja chce właśnie tak =DD


Jeszcze kilka słów na temat tego jak planuje zrobić numer 10 - wiem że już usypiacie =D.

Malowanie wręg proponują w kolorze orzecha i dębu - oczywiście jest to pojęcie względne bo kolory te mają różne odcienie - ja osobiście będę chciał użyć ciemnego koloru lub/i nawet bardzo ciemnego. Przed malowaniem potrenuje na wcześniejszych pozostałościach desek ponieważ chce też zrobić kilka "niedoskonałości". Nie zamierzam robić modelu idealnego ponieważ byłaby to prawdziwa zabawka. Chciałbym aby ten model miał swój "urok". Więc zanim zaczne malować to kilka swoich próbek zrobie na zwykłych deskach. Znając życie wyjdzie jak wyjdzie - najważniejsze żeby MI się podobało =))
_________________
Dinozaury nie umarły ... to raz!


 
 
Vashchoo
stary zejman


Posty: 22
Skąd: Legnica
Wysłany: 2012-01-28, 19:37   

Ok, jest kilka zdjęć nowych =))

Wręgi malowane były orzechem, nie pisze czy ciemnym czy jasnym bo to chyba każdy może sam korygować - swój efekt nakłądając mniej lub więcej warstw =))

Na niektórych zdjęciach widać małe niedociągnięcia starałem się aby nie był to jednolity kolor ale też nie przesadzałem z tymi niedociągnięciami i chyba mi się udało (głównie robiłem to malując podstawke).

Pokład nie został przyklejony więc ewidentnie odstaje =D Zrobie to jutro, lub/i zrobię go z zapałek przemyślę sytuację, zrobie sobie może próbną podłogę i zobacze więcej niż kawałek efektu =))

Poszycie pokładu (zewnątrz) będzie czarne właśnie takie jak podstawka (dwie warstwy bejcy), a pokład górny będzie jaśniejszy (jedna warstwa bejcy). Jeżeli będę robił dolny pokład z zapałek to będe chciał nanieść bardzo małą ilość bejcy żeby uzyskać delikatny kolor.

Zdjęcia:










Ja jestem zadowolony ze swojej pracy =DD ... Wszelkie uwagi szczególnie te które mogą mi pomóc mile widziane, nawet te krytykujące =DD
_________________
Dinozaury nie umarły ... to raz!


 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu