SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
[Czarna Perła] Perła by raikonen
Autor Wiadomość
raikonen
Midszypmen


Posty: 70
Skąd: Stargard
Wysłany: 2012-02-11, 11:46   [Czarna Perła] Perła by raikonen



Witam pierwsza fotka przedstawia elementy jakie zebrałem z zeszytami 1-5



Budowę zacząłem od wklejenia wszystkich wręg na stępce A. Wręgi przyklejałem po jednej zaczynając od dziobu, oczywiście pilnowałem żeby były w pionie

_________________



raikonen
 
 
REKLAMA

Posty: 70
Wysłany: 2012-02-11, 20:55   [Czarna Perła] 2012.01.26

 
 
raikonen
Midszypmen


Posty: 70
Skąd: Stargard
Wysłany: 2012-02-11, 20:55   [Czarna Perła] 2012.01.26

Następnie zająłem się elementem B, wkleiłem 2 kolejne wręgi, tak samo jak wcześniej ustawiłem kąty za pomocą ekierki, potem odbiegłem trochę od tej instrukcji bo ciężko było ustawić całość w jednej linii, wiec łącząc elementy A i B, przykleiłem wzmocnienia w instrukcji (element numer 15) od razu z obu stron. Pasowało dość ciasno, ale weszło bez przesuwania wręg, więc udało się chyba wkleić je prosto. Mierzyłem jeszcze odległości na górnych krawędziach i jest ok oto kilka fotek





Do dociśnięcia elementów używam na razie zwykłych spinaczy dają rade jak na razie :-P


_________________



raikonen
 
 
raikonen
Midszypmen


Posty: 70
Skąd: Stargard
Wysłany: 2012-02-11, 21:05   [Czarna Perła]

Z rufą, elementem C czekam aż dostanę następne numery, więc przykleiłem elementy wzmacniające (usztywniające) wręgi na dziobie



_________________



raikonen
 
 
raikonen
Midszypmen


Posty: 70
Skąd: Stargard
Wysłany: 2012-02-11, 21:08   [Czarna Perła]

Następne fotki. W oczekiwaniu na następne zeszyty przykleiłem pionowe wzmocnienie na dziobie i poziome elementy wzmacniające na dziobie przeszlifowałem papierem 220 i zaczynam działać przy rufie :-P




No i całość od przodu

_________________



raikonen
 
 
raikonen
Midszypmen


Posty: 70
Skąd: Stargard
Wysłany: 2012-02-11, 21:12   [Czarna Perła]

Czas na element stępki C czyli rufa.Chciałem się do niej zabrać po otrzymaniu kolejnych elementów ale nie mogę się doczekać, więc kleje na razie wręgi numer 10 i 11 bo tyle posiadam


_________________



raikonen
 
 
raikonen
Midszypmen


Posty: 70
Skąd: Stargard
Wysłany: 2012-02-11, 21:14   Numery 6-9

No i w końcu nastał ten piękny dzień, w którym w moich drzwiach pojawił się kurier z przesyłką i numery 6-9, czyli brakujące wręgi, wzmocnienia całości, podstawka, dolny pokład, ścianka grodziowa i drzwi

_________________



raikonen
 
 
raikonen
Midszypmen


Posty: 70
Skąd: Stargard
Wysłany: 2012-02-11, 21:17   Wręgi 12-13

No i przyszedł wreszcie czas na ostatnie wręgi na rufie 12 i 13, mam nadzieję, że ustawiłem je prosto, mam nadzieję bo przy dwóch ostatnich nie posługiwałem się ekierką do ustawienia kąta, bo nie było to fizycznie możliwe, no ale główka pracuje i trzeba sobie jakoś radzić. Niedługo się wyjaśni czy jest ok czy nie, zachowując kolejność najpierw przykleiłem 12




I została wręga nr 13 mam nadzieje że niebędzie pechowa




Na dzisiaj wystarczy klejenia hehe teraz trzeba pomyśleć jak skleić stępkę A i B z rufą C, żeby wszystko było prosto. Mam zamiar to zrobić od razu wklejając wzmocnienia boczne element 19 w instrukcji, na moją głowę powinny one ustawić wszystko ładnie w jednej linii hehe a czy tak będzie, to się zobaczy, na dziś tyle muszę się z tym przespać.
AHOJ
_________________



raikonen
 
 
raikonen
Midszypmen


Posty: 70
Skąd: Stargard
Wysłany: 2012-02-11, 21:22   

Przespałem się z tym problemem i postanowiłem złożyć całość najpierw na sucho bez klejenia i myślę, że się uda wzmocnienia (element 19) ustawiają całość w jednej linii. Dokładając wzmocnienia (element 16) wychodzi ładny prosty szkielet kadłuba, fotka pokazuje suchy montaż bez kleju, wzmocnienia pasują dość ciasno ale wchodzą bez rozpychania wręg, więc chyba jest okej



Suchy montaż wyszedł okej, więc pora połączyć elementy A i B z rufą na stałe, tak jak pisałem posmarowałem od razu klejem łączenie elementów i jedno z wzmocnień (element 19) połączyłem kadłub i od razu wkleiłem wzmocnienie boczne, nadmiar widocznego na zdjęciu kleju oczywiście usunąłem i ścisnąłem wszystko spinaczami, żeby się dobrze skleiło



Odczekałem jakieś 20 minut i wkleiłem wzmocnienie z drugiej strony, na oko wygląda ok ale mówią, że na oko to baba w szpitalu umarła, więc sprawdziłem przykładając dolną część do krawędzi blatu. Przylega na całej długości idealnie, więc jest prosto, no chyba że mam krzywe blaty :lol:



No i rzut oka na całość. Czekam aż wyschnie i zabieram się za elementy 16 czyli wzmocnienie na środku

_________________



raikonen
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu