SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
[Czarna Perła] Dyskusje / Nerf999
Autor Wiadomość
Ziółek
bosmat

Posty: 44
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-03-06, 22:30   [Czarna Perła]

No teraz już widzę :-)
dziękuje za edycje :-D

pozdrawiam Tomek
_________________
" ... Lepiej umrzeć stojąc niż żyć na kolanach ... "
 
 
REKLAMA

Posty: 20
Wysłany: 2012-04-02, 08:26   [Czarna Perła]

 
 
Nerf999
stary zejman


Posty: 20
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2012-04-02, 08:26   [Czarna Perła]

Siema ziomale, dodałem już zdjęcia na fotorelację, jest tylko jeden mały "problem" bo musiałem to dodać w linkach, bo inaczej się nie chciało wgrać :-( ale jakoś sobie poradzicie :-/
 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5607
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-04-02, 12:22   Re: [Czarna Perła]

Nerf999 napisał/a:
...
musiałem to dodać w linkach, bo inaczej się nie chciało wgrać :-( ale jakoś sobie poradzicie :-/
...

Jakoś sobie poradziliśmy ;-)

Nerf999 napisał/a:
...
trochę mi się spieszy bo muszę się uczyć na test szóstoklasisty!!!
...

Pamiętaj, że nauka jest najważniejsza i mam dla Ciebie bojowe zadanie (KONIECZNIE PO TEŚCIE), jak już będziesz miał trochę więcej wolnego czasu.
Przeczytaj dokładnie, ze zrozumieniem, wątki o wstawianiu zdjęć do relacji
:arrow: http://santisimatrinidad.jun.pl/viewtopic.php?t=92
:arrow: http://santisimatrinidad....topic.php?t=594

Co do relacji (fotorelacji) zginął poprzedni post (pozostawiam bez komentarza).

Niestety przeznaczenie lakierów do paznokci siostry czy mamy jest całkiem inne ;-) i ze względu na właściwości (błyszczą) nie nadają się do malowania figurek czy innych elementów odlewanych, gdzie Ty widziałeś błyszczący worek z błyszczącymi (różowymi) ziemniakami :shock: :lol:
Farby szkolne, plakatowe, tempery (gwasze) też się nie nadają do malowania elementów metalowych.
Do tego są farby modelarskie (mat) lub akryle (mat):
:arrow: http://santisimatrinidad....topic.php?t=309
:arrow: http://santisimatrinidad....php?p=1582#1582
Wsadzisz w ten model dość sporo kasy i chyba nie chciałbyś aby wyglądał tandetnie i szpetnie (widziałem model Santisima Trinidad, gdzie zostały pomalowane działa i figura galionowa zieloną farbą fluorescencyjną :shock: ).
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
Nerf999
stary zejman


Posty: 20
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2012-04-02, 16:18   Re: [Czarna Perła]

Cytat:
...ze względu na właściwości (błyszczą) nie nadają się do malowania figurek...

błyszczą się od światła aparatu !!! na pierwszy rzut oka nie widać żeby się błyszczały (w rzeczywistosci nie na zdj.) a co do ziemniaków to mój dziadek co roku sadzi czerwone ziemniaki (czerwono-rózowe) jak będe u niego to się zapytam jak się nazywają może wtedy uwierzysz :-?
 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5607
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-04-02, 20:20   Czerwone ziemniaki

Drogi kolego Nerf999, chętnie z Tobą popolemizuję na temat: do czego nadaje się lakier do paznokci, ale to po teście szóstoklasisty. Umówmy się: ja pozostanę przy swoim zdaniu, a Ty pozostań przy swoim.
Nerf999 napisał/a:
...
błyszczą się od światła aparatu !!! na pierwszy rzut oka nie widać żeby się błyszczały (w rzeczywistosci nie na zdj.)
...

Elementy malowane farbami matowymi nawet od światła aparatu nie błyszczą!!! Nawet na drugi i kolejne "rzuty okiem" ;-)
To że są czerwone ziemniaki to ja wiem i nawet je jadłem, ale jak będziesz rozmawiał z dziadkiem to lepiej zapytaj czy ziemniaki (w ogóle, nie czerwone) w XVII, XVIII i na początku XIX wieku, były konsumowane na statkach i okrętach. Bo wg mnie jako towar szybko psujący, zwłaszcza w tropikach, nie były na liście żywności. Ale tu też możesz się ze mną nie zgodzić.
Moją opinię "podeprę" małym cytatem:
    Na okrętach przewożono żywe zwierzęta (woły, owce, świnie), przeznaczone na ubój. Dla celów kulinarnych trzymano też ptactwo, jak kury, kaczki, indyki, gołębie, ale te z pewnością przeznaczone były na stół oficerski. Na co dzień zwykli marynarze zadowalali się chlebem, sucharami, solonym mięsem, solonymi rybami, serem i winem. Do posiłków dodawano suszone warzywa, mąkę, przyprawy.

Nawet w polskiej flocie XVII w. (bo i taką bardzo krótko miała Rzeczpospolita) ziemniaków nie uświadczysz.
    Ordynacja żywnościowa z 02.05.1628 r. określała następujący miesięczny przydział żywnościowy dla 30-tu ludzi:
    - 8 beczek chleba
    - 1 beczka sucharów
    - 3 beczki mięsa
    - 16 beczek piwa
    - 1/2 beczki prosa
    - 1 beczka grochu
    - 1 szefel kaszy owsianej
    - 8 lisfuntów ryb
    - 1/2 beczki dorsza
    - 1/2 beczki śledzi
    - achtel masła
    - ćwiartka octu
    - achtel gorczycy
    - 1/4 beczki soli
    - 1/16 beczki drobnej soli

(informacje zaczerpnięte z "Gdańscy ludzie morza w XVI-XVIII w." M. Bogucka, Wyd. Morskie Gdańsk 1984).

Nie wiem czy te informacje przydadzą Ci się na teście, ale życzę powodzenia.
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
Nerf999
stary zejman


Posty: 20
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2012-04-02, 20:49   Re: Czerwone ziemniaki

wlasnie rozwiązywałem test na necie i tak sobie popatrzyłem na tę stronę "krótko mówiąc zrobiłem to lakierem bo mi juz naprawde żal kasy na farbe, wystarczy ze musze na gazety, klej, pędzle itp. jutro test więc wybacz ale ide sie pouczyc :-> , a tak przy okazji zbierasz CZARNĄ PERŁĘ???
 
 
Ziółek
bosmat

Posty: 44
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-04-03, 10:18   

Kolego
słuchaj porad starszych, bardziej doświadczonych modelarzy.
Ich porady są cenne i na pewno wiele wniosą do Twojej przygody z modelarstwem szkutniczym. Nim ruszysz pełną parą z budową Perły ( oczywiście po teście !!! ) zasiądź przed tym zacnym forum i poczytaj - tu jest kopalnia wiedzy ! - otrzymasz wiele odpowiedzi na swoje pytania, które Cię interesują.
Sam jestem początkującym modelarzem, rzuciłem się na głęboką wodę z chęcią budowania wspaniałych jednostek ( Victory, Bounty ) myśląc, że mam przygotowanie do modelarstwa szkutniczego (sklejałem modele kartonowe i plastikowe) - bardzo się pomyliłem, ponieważ praca z drewnem, czytanie planów jest zupełnie inne niż składanie do kupy gotowych elementów.
Czytam o wszystkich opisanych tutaj technikach stosowanych w modelarstwie szkutniczym i próbuję sobie na boczku jak to wyjdzie, jak wygląda i czy nadaje się do pokazania :-D
Pamiętaj Kolego, że pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł - bardzo mądre słowa przeczytane nie raz na forach modelarskich :-D
Rozpisałem się troszku :mrgreen:
Życzę powodzenia w dalszej budowie
pozdrawiam Tomek
_________________
" ... Lepiej umrzeć stojąc niż żyć na kolanach ... "
 
 
Nerf999
stary zejman


Posty: 20
Skąd: Tarnów
Wysłany: 2012-04-03, 13:16   [Czarna Perła]

Kto zbiera Perłę z gazet??? czekam na odp.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu