SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
[HMS Victory] Dyskusje / Yemar
Autor Wiadomość
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5607
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-09-26, 19:05   [HMS Victory] Opinie, dyskusje

Relacja nie byłaby pełna, więc hurtem uzupełniam opinie kolegów (również naszych):
mario1985 napisał/a:
...
Po co Ci robić model z zestawu,trochę narzędzi, chęci i sam go wystrugasz. Fajne koło.
...

piotras napisał/a:
...
Nie no koło sterowe SUPER.
...

HUDSON napisał/a:
...
To ja chyba mój włożę do pieca. Kurcze super tylko podziwiać.
...

Andrzej Herzog napisał/a:
...
Witam,
Hudson ma rację, oglądając Twoją pracę Yemar, rzeczywiście można popaść w kompleksy. To będzie, co ja mówię to już jest piękny model.
Hudson, Ty nie narzekaj, Twój to jeszcze by opłynął kulę ziemską również podoba mi się Twoja praca. Podejrzewam, że mój skończyłby jak Vasa.

Pozdrawiam

Andrzej
...

Tabris napisał/a:
...
Jestem pod ogromnym wrażeniem :shock: Pare rzeczy chyba od Ciebie podpatrzę :mrgreen: Szacunek za włożoną prace!
...

Podpisuję się pod opiniami kolegów, szkoda, że nie trafiłeś do nas wcześniej, trochę pracy byś zaoszczędził ;-)
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
REKLAMA

Posty: 337
Wysłany: 2012-09-26, 19:20   

Ostatnio zmieniony przez Yemar 2012-09-26, 19:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Yemar
Nadkapitan


Posty: 337
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-09-26, 19:20   

Dziękuję, miło mi to słyszeć. Tym bardziej, że jestem zupełnie zielony i to zarówno w kwestii modelarstwa jako takiego, jak i w kwestii znajomości problematyki szkutniczej.
_________________
Fides & Perseverantia


 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5607
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-11-24, 20:44   [HMS Victory] Szalupa

Yemar napisał/a:
...
Oglądając relację Karrexa postanowiłem zmierzyć się z szalupą
...


Robiąc trzy odrębne relacje z wykonywania szalup, w każdej z nich nadmieniłem o oklejeniu kopyta taśmą klejącą jako separatora, izolatora, ale tylko w jednej napisałem, że separator jest potrzebny aby wręgi nie przykleiły się do kopyta. Jak widzę potrzebne jest to we wszystkich trzech i już to poprawiłem (napisałem również w Twojej relacji, "ku pamięci" dla innych) coby uniknąć tego:



bo są to zbędne emocje i przyznam przysporzyły mi "moralnego kaca", że w każdej relacji nie umieściłem wzmianki o separatorze, ale przyznam, że wydawało mi się to wtedy tak oczywiste, że nie warte wzmiankowania :oops:
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
Yemar
Nadkapitan


Posty: 337
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-11-24, 21:49   [HMS Victory]

Niepotrzebnie :-) (to o kacu)
Tak się składa, że czytałem wszystkie Twoje relacje i zignorowałem tę uwagę o taśmie, ale nie umiem powiedzieć dlaczego..., teraz wiem, że był to błąd.

Pozdrawiam,
Robert
_________________
Fides & Perseverantia


 
 
Hydronik
Admirał


Posty: 733
Skąd: Bieruń
Wysłany: 2012-11-24, 22:02   

Cześć
Oglądałem twoją relacje z budowy jestem pod wrażeniem podoba mi się twoje koło sterowe
kadłub ale mam kilka uwag
Po pierwsze wzmocnienie kluz jak dla mnie za szerokie z Da są prawidłowe
Po drugie wzmocnienia stewy dziobowej są za blisko siebie moim zdaniem trzeba zaszpachlować te dziurska bo są za kobylaste wtedy wyjdzie Ci prawidłowy rozstaw bo inaczej nie zmieścisz ozdób galionu
Sprawdziłem na planach i zobacz na relacji Dziadka on miał kłopoty z tymi ozdobami
Andrzej :roll:
 
 
Yemar
Nadkapitan


Posty: 337
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-11-24, 22:38   

Cześć,

dzięki za uwagi, ale pozwolę sobie nie zgodzić się z jedną z nich. Otwory lin kotwicznych są być może za małej średnicy w stosunku do oryginału, ale na pewno ich rozstaw jest w moim modelu znacznie bliższy oryginałowi niż to co zaproponowało wydawnictwo. Proponuję zdjęcie, możesz porównać:

http://www.prdobson.com/a...ctory/photo/85/

Co do wzmocnień stewy dziobowej, rzeczywiście są nieco zbyt blisko siebie (ale tylko nieco). Minimalna korekta górnej pozwoli na swobodne wpasowanie zdobień, ale etap, na którym jestem jest zdecydowanie zbyt wczesny, żeby kombinować. Mam spore opóźnienie, to poczekam jeszcze chwilę jak przyjdą zdobienia. Wtedy sobie wszystko na spokojnie dopasuję. "Dziurska" jak piszesz, zostaną, bo w końcu są przecież potrzebne. Natomiast zupełnie pomijam fakt, że cały profil stewy dziobowej, kosz i zdobienia wyglądają w oryginale zupełnie inaczej. Oryginał jest, jakby to powiedzieć - bardziej smukły, subtelny, bardziej proporcjonalny. Tyle, że ja w swoim modelu "wprowadzam pewne modyfikacje" a nie "całkiem go przebudowuję" - nie to jest moim zamysłem, więc na pewne kompromisy niestety muszę się zgodzić.

Pozdrawiam,
Robert
_________________
Fides & Perseverantia


 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5607
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-11-24, 23:23   [HMS Victory]

Zgadzam się z Robertem, że na korektę listew kolana dziobowego to będzie czas jak dostanie ornamenty, a i korekta tych otworów jak zajdzie taka potrzeba, bo pewnie nie muszą być takie duże.

Co do otworów kluz, miałem w planach poprzeliczać proporcję, ale jakoś to odwlekałem. Jak zrobię to się podzielę i będzie jasne, czy DeA ma dobrze czy jednak nie.

Yemar napisał/a:
...
Różowy kolor pochodzi ze szlifowania (niestety nie we wszystkich przypadkach udało mi się nie wyjechać czerwonym na burtę i musiałem przeszlifować, żeby było równo), ale model będzie malowany, więc i tak tego nie będzie widać.
...

Nie wiem co to za farba, że zostawiła tak koszmarne zabarwienie burty. Przed malowaniem (żółta ochra) sprawdź na próbce (tzn. zrób próbkę zabrudzonej na czerwono burty) czy farba to równo pokryje. Z doświadczenia wiem, że niektóre pigmenty potrafią "wyłazić" i nawet po kilku razowym malowaniu wychodzą plamy, nawet po pewnym czasie.
Taki pigment należałoby "związać" przed malowaniem rozcieńczonym Caponem lub mleczkiem wikolowym (czyli rozcieńczonym Wikolem) czy jakimś innym lakierem czy werniksem, ale to też na próbkach.
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
Hydronik
Admirał


Posty: 733
Skąd: Bieruń
Wysłany: 2012-11-25, 01:35   

Podrzuć meila na pocztę podeśle Ci plany
Andrzej :roll:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu