SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
[HMS Victory] Dyskusje / Piotras
Autor Wiadomość
piotras
Kapitan


Posty: 254
Skąd: Ustka
Wysłany: 2012-05-23, 16:27   [HMS Victory]

Witam,
Kolejne pytanie, prośba z mojej strony:
Czy mógłby ktoś mi pokazać (zdjęcie) układ odbojnic na Victory?
_________________

 
 
REKLAMA

Posty: 69
Wysłany: 2012-05-23, 17:37   [HMS Victory]

_________________

 
 
Wredny
gardemaryn


Posty: 69
Skąd: Reda
Wysłany: 2012-05-23, 17:37   [HMS Victory]

a patrzałeś na zdjęcia w temacie » [HMS Victory] Odbojnice? Albo pozostaje KOGA.
_________________
Semper fidelis
 
 
piotras
Kapitan


Posty: 254
Skąd: Ustka
Wysłany: 2012-05-24, 21:14   [HMS Victory]

Witam,
Na drugie poszycie (część nadwodna) dałem fornir 0,6 mm brzoza i nie podoba mi się bo jest za jasna jestem zły na siebie że na model na naukę wziąłem się za HMS Victory ( z reszta ten temat już przerabiany), ale powiedziało się A trzeba powiedzieć B.

Pisałem do pana Mirka Rybusa z Kogi o jego impregnat do drewna czy jest możliwość kupienia i okazuje się że jest, ale jutro jedzie do Kijowa i będziemy się dogadywać w przyszłym tygodniu (nie mogę się doczekać bo zamówię u niego coś jeszcze, ale pochwale się dopiero jak już wszystko będę miał u siebie).

Karrex już wiem czemu tak długo robisz model ST, ale nie zrozum mnie źle już wiem czemu, jestem NOWY w tym hobby i już sam bym po tym co przeczytałem i widziałem na różnych forach zmieniłbym większość części, elementów modelu (nie używajcie gretingów zestawowych, są nie zgodne z oryginałem). Tak sobie powiedziałem, że to mój ostatni model na takich warunkach, ale na pewno będzie jeszcze jakiś zestaw zanim wezmę się za model z planów. Mam nadzieję że te forum będzie jeszcze wtedy istnieć i będę mógł się pochwalić tym i owym.

W zeszłym tygodniu poczyniłem pewne zakupy urządzeń firmy PROXXON, ale coś ciągle cisza zaczynam się lekko denerwować, że jeszcze nie ma tego co zmówiłem, ale jestem cierpliwy i mam nadzieję, że w przyszłym tygodniu będę mógł się pochwalić nowym nabytkiem.

P.S. Doradźcie mi czy dobrze zrobię bo teraz mam Dremala (starego) model 800 lub 8000 i chce go sprzedać i mam już kupca na to i nie wiem czy dobrze robię?
Z proxxona kupuje nową szlifierko-frezarkę, a ta Dremela jest na baterie, więc?
Przepraszam za mój wywód, ale jestem pod wpływem i tak mnie wzięło na wywody o tym i owym.
[ :lol: K.]
Pozdrawiam WSZYSTKICH POZYTYWNIE ZAKRĘCONYCH.
_________________

 
 
Janek
Admirał Białej Flagi


Posty: 991
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-05-24, 22:19   

Brzoza jest jasna więc możesz bez problemu zabejcować na ciemniejszy kolor.
Zanim zaczniesz zastanów się bo z jasnego zrobisz ciemne odwrotnie będzie trudniej.
piotras napisał/a:
...
Doradźcie mi czy dobrze zrobię bo teraz mam Dremala (starego) model 800 lub 8000 i chce go sprzedać i mam już kupca na to i nie wiem czy dobrze robię?
Z Proxxona kupuje nową szlifierko-frezarkę, a ta Dremela jest na baterie, więc?

...

Sam interesuję się Proxxonem, ale nie znam (nie widziałem) szlfierko-frezaki.
Dremel ma dużo przystawek tanich i funkcjonalnych, Proxxon pilarki i frezarki ale w dość wysokich cenach. Dobrze by było posiadać wszystko ale... .
Sam musisz zdecydować w jakiej kolejności będziesz uzupełniać park maszynowy.
_________________
Pozdrawiam
Janek

 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5607
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-05-25, 00:05   Re: [HMS Victory]

piotras napisał/a:
...
Na drugie poszycie (część nadwodna) dałem fornir 0,6 mm brzoza i nie podoba mi się bo jest za jasna jestem zły na siebie
...

Brzoza, lipa czy olcha to nie jest złe rozwiązanie (są to gatunki jasne i w » fornirach jest o tym wzmianka). Wymienione gatunki mogą różnić się stopniem jasności (ja mam akurat taki kawałek brzozy, który jest niewiele jaśniejszy od forniru gruszki). Miałeś pecha, że akurat nie trafiłeś na ten ciemniejszy fornir, ale jak pisał Ci Janek to nie jest żaden problem, brzoza przyjmie Ci każdy kolor, od rozcieńczonych bejc po rozcieńczone farby (o ile pamiętam to Hydronik malował rozcieńczonym Humbrolem) i uzyskasz kolor drewna jaki Cię zadowoli. Jasne gatunki przyjmą nawet kolor politury czy lakieru (oprócz bezbarwnego ;-) bo po nim tylko lekko ściemnieją lub nabiorą głębi :lol: ).
Próbować zawsze na ścinkach.

piotras napisał/a:
...
nie używajcie gretingów zestawowych, są niezgodne z oryginałem
...

No to jest mankament wszystkich kolekcji i też już o tym pisałem:
    Jak wiadomo deskowanie pokładów i gretingi są w modelach z kolekcji DeA (Santisima Trinidad, HMS Victory) przeskalowane.

http://santisimatrinidad....php?p=2263#2263
i jest to (oprócz pokładów) kolejna rzecz którą wymieniam w ST i dlatego do Victory tak długo zbieram dokumentację (nie ja jeden ;-) ).



no i sama konstrukcja gretingu oraz stosunek 1:1 oczko do szerokości listwy jest inne
- wydzielone w odrębnym temacie » GRETINGI / KRATOWNICE / Gratings:
http://santisimatrinidad....c.php?p=737#737


Na koniec cobyś nie przegapił, to zwrócę Ci uwagę, że pojemniki na kule wokół gretingów też inaczej wyglądają niż w kolekcji.
Na HMS Victory wokół luków (jak również na burtach między ambrazurami) są belki z wgłębieniami na kule (shot garlands), w kolekcji zeszytowej, w drodze uproszczenia belka ta zastąpiona jest dodatkowym obramowaniem (olistwowaniem).



» Pojemnik na kule / Shot Garland:
http://santisimatrinidad....php?p=2914#2914


Również wymieniłem ten element:
http://santisimatrinidad....php?p=2911#2911
(niestety stoję z relacją bo zdjęcia mam na kompie, a komp w serwisie :-/ )

_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
piotras
Kapitan


Posty: 254
Skąd: Ustka
Wysłany: 2012-05-25, 22:25   

W końcu doszły nowe zabawki w poniedziałek będę testował. Teraz jeszcze uzbierać kase na stół koordynacyjny proxxon KT 70.

http://imageshack.us/phot...2/zdjcie306.jpg
http://img152.imageshack....6/zdjcie306.jpg

Uploaded with ImageShack.us
_________________

 
 
piotras
Kapitan


Posty: 254
Skąd: Ustka
Wysłany: 2012-07-05, 11:56   

Mam pytanie odnośnie pierwszego pokładu który jest pokrywany listewkami 1,5 x 5 x 300 zostały wam jakieś?
Ja trochę zrobiłem nie zgodnie z instrukcją DeA i już widzę że mi ich (listewek) nie wystarczy i zaczynam się lekko wkur... denerwować.
Nigdy więcej zestawów od DeA nie zakupię to jest pierwszy i ostatni taki model. <ouch>
_________________

 
 
Dziadek
Wiceadmirał królewski
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 1806
Skąd: Kędzierzynka
Wysłany: 2012-07-05, 17:46   [HMS Victory]

Listewki na ten pokład (górny działowy) były chyba w numerach 44 - 45. Powinno Ci jeszcze kilka zostać.
Policz sobie, bo albo dostałeś za mało, i możesz reklamować, albo faktycznie coś tam sknociłeś.
_________________
Jestem tylko rzemieślnikiem wśród artystów



 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu