SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
[Czarna Perła] Dyskusje / Janek
Autor Wiadomość
king666
Szyper


Posty: 225
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-03-15, 22:39   

Znów podkradnę dobry pomysł ( mocowanie kotbelek ).Dziek <super> i
 
 
REKLAMA

Posty: 991
Wysłany: 2014-03-15, 23:02   

_________________

 
 
Janek
Admirał Białej Flagi


Posty: 991
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-03-15, 23:02   

Podobnie ma sie sprawa z ławami wantowymi. Podobnie montowane tylko na trzech kołkach.
_________________
Pozdrawiam
Janek

 
 
Janek
Admirał Białej Flagi


Posty: 991
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-03-17, 10:30   [Czarna Perła]

Z racji przejścia do budowy masztów dokładniej przyjrzałem się dołączonym planom, zdjęciom i opisom w instrukcji jak i na planach.
Pełna niespodzianka. Co innego w instrukcji, co innego pokazują zdjęcia no i oczywiście plany co innego.
Przykładem pierwszym z brzegu niech będzie kotbelka. Sposób zmocowania wg instrukcji i planów to dwa różne sposoby. Nie wspomnę o wymiarach kotwicy. Kosz dziobowy podobnie, owijki na masztach itd.
Wobec tego, że model to czysta fantazja, więc się nie stresuję <cenzura> i będę go wykańczał wg swojego upodobania, co nie usprawiedliwia wydawnictwa, że wypuszcza tego typu bubel za ciężkie pieniądze.
_________________
Pozdrawiam
Janek

 
 
Andi
Admirał


Posty: 732
Skąd: Wołów
Wysłany: 2014-03-26, 22:54   

Witam. Janek nie stresuj się tak bo w instrukcji SotS też są zaskakujące " babole ". Dziadek już pisał i pewnie czytałeś o zamontowaniu delikatnych parapetów a póżniej każą odwrócić kadłub o 180 stopni żeby zamontować pokrywy furt działowych. W nr bodajże 112 instrukcja przewiduje montaż drzwi wejściowych do nadbudówki rufowej. Fajnie , z tym , że wcześniej tuż obok ( na przeciwko ) mamy zamontowane pompy w ilości szt. dwie. No i zamontowanie drzwi racze łatwe nie będzie ( ja co prawda mam zamontowane własnego pomysłu ). A do końca jeszcze bardzo daleko i " wpadek " pewnie nie zabraknie. No to tyle i do roboty. Pozdrawiam.
_________________
Andi


 
 
Janek
Admirał Białej Flagi


Posty: 991
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-03-28, 13:50   

Wcale się nie stresuję <cenzura> . i nadal tworzę Perłę i czytam instrukcje. Następny kwiatek to opisy w 100 numerze str. 10. Opis olinowania stałego grot masztu, zdjęcie grotmasztu a wielki żółty podpis Fokmaszt <ouch> . Oczywiście przy foku jest wszystko odwrotnie.
Tak więc ku przestrodze zanim cokolwiek zrobisz pare razy przyjrzyj się planom, rysunkom, zdjęciom i opisom, porównaj wszystko i jak nie będziesz wiedział nadal jak zbudować zbuduj po swojemu. Ukłony <dzieki> dla Hachette. Nadal sie nie stresuję więc idę na <beer> a potem może coś podłubię przy modelu.
_________________
Pozdrawiam
Janek

 
 
Andi
Admirał


Posty: 732
Skąd: Wołów
Wysłany: 2014-03-28, 14:46   

Witam. Cóż zrobić jak redagujący instrukcję montażu do tej pory produkował makaron ( producenci makaronu proszę bez urazy ). Wychodzi na to , że podchodząc do modelu z zestawu trzeba mieć choćby ogólną wiedzę na temat budowy okrętów ( żeby nie pomylić fokmasztu z grotmasztem ). Sama instrukcja tego za nas nie załatwi. Nie wspomnę o rozpoczęciu budowy z planów. Pozdrawiam.
_________________
Andi


 
 
Janek
Admirał Białej Flagi


Posty: 991
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-03-28, 15:02   

Żeby nie było , że tylko narzekam stworzyłem krótki kurs wyprodukowania szablonu do wykonania wyblinek. Na każdy maszt trzeba niestety wykonać oddzielny szablon
1. Pod zamontowane wanty podłożyłem kartkę papieru. (im sztywniejszy tym lepszy)
2. Oznaczyłem przebieg want oraz linię jufersów i linię równoległą do lini wodnej.
3. Po wyjęciu, już na stole, rozrysowałem wanty
4. Zaznaczyłem linię mocowania poprzeczki ( w moim przypadku 3cm od górnej końca want)
5. Odległość między jufersami a poprzeczką podzieliłem na 22 wyblinki
6. Rozrysowałem wyblinki. Powinny być równoległe do lini wodnej.
7. Przyciąłem kartkę aby łatwiej było ją umocować do wyblinek.
8. Gotowy szablon podłożyłem pod wyblinki(trzeba go tylko przymocować spinaczami lub w inny sposób)
A teraz do roboty. Jak wiązać wyblinki,tym razem bardzo dobrze, pokazuje rysunek na planach Perły
Poniżej zdjęcia w kolejności opisu.



_________________
Pozdrawiam
Janek

 
 
Andi
Admirał


Posty: 732
Skąd: Wołów
Wysłany: 2014-03-28, 16:00   

Witam. Prosto , łatwo :lol: i przyjemnie. Jak możesz to pokaż wiązanie wyblinek bo ja instrukcji do Perełki niestety nie posiadam. Pozdrawiam.
_________________
Andi


 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu