SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
[HMS Victory] Dyskusje / marek11610
Autor Wiadomość
Yemar
Nadkapitan


Posty: 337
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-02-12, 14:19   

Marek, technikę wykonywania lin to ja znam. Zrobiłem już kilkanaście metrów różnych próbek. Pierwsze ropewalkiem z klocków lego (wbrew pozorom sprawdza się, ale wydajność i powtarzalność, a przede wszystkim długość liny pozostawia wiele do życzenia). Potem zacząłem kombinować z różnymi przekładniami, ale, być może z powodu zbyt wygórowanych oczekiwań technologicznych, a może z powodu zbyt małej wiedzy i umiejętności, ciągle jestem na etapie myślenia. Ropewalki, których instrukcję wykonania znalazłem w sieci są dla mnie albo zbyt skomplikowane albo nieosiągalne materiałowo.

Generalnie - nie ma co pokazywać na razie, bo nic odkrywczego w stosunku do znanych w sieci rozwiązań, nie zrobiłem.

Pomyślałem, że skoro Tobie udało się tak znienacka wyprodukować takie fajne coś, to może opanowałeś prostą technikę i zechcesz uchylić rąbka tajemnicy. Dzielimy się tutaj wiedzą na wiele różnych tematów, więc to także chyba nie jest tabu.

Pozdrawiam,
Robert
_________________
Fides & Perseverantia


 
 
REKLAMA

Posty: 101
Wysłany: 2013-02-12, 19:52   [HMS Victory] Ropewalk by marek11610

_________________

 
 
marek11610
Porucznik


Posty: 101
Skąd: Poręba Wielka
Wysłany: 2013-02-12, 19:52   [HMS Victory] Ropewalk by marek11610

Właśnie udało mi się i ucieszyłem się, bo strasznie długo myślałem nad tym i doszedłem do sukcesu.

Ok, myślę że pomogę :-)

ROPEWALK

Ok moja linka będzie z kordonka, kolor naturalny.



Numer 1 jest to linka do której jest przyczepiony obciążnik, u mnie to jest to butelka po tymbarku (ta mniejsza) z mniejszą połową nalanej wody. Obciążnik jest dobrym rozwiązaniem ponieważ gdy skręcam linki on się podnosi i wtedy nie dochodzi do zerwania linki.
Nie jest dobrym rozwiązaniem mocowaniu linki tak jak na drugim obrazku (nr2) w tym rozwiązaniu najczęściej linki się zrywają, tak jak mi na początku.
Na trzecim obrazku ta korbka (nr3) nie jest potrzebna.






Tu jest mój najważniejszy element ropa i stożek.







Linki zostały założone, czas zacząć skręcanie :-)
Gdy już nici są założone (tak na razie to nazwę, bo linka jeszcze nie powstała), biorę skręcam je w prawą stronę tak jak na pierwszym zdjęciu, a dalej zdjęcia założenia nici.






Teraz efekty pracy.






Gdy już skręcę linkę z drugiej strony czyli z tej co zaczęła mi się splatać rozwiązuje mi się wtedy muszę ręcznie ją spleść i mocuje do tego ołówek tak jak na poniższym zdjęciu i pozostawiam na dłuższy czas potem po ściągnięciu cała linka mi się trochę odkręca wyrównując mi się.
Ps.Dążę do tego aby mi się to nie rozkręcało i myślę co zrobić ale i tak wszystko jest ok.



Ok trzy linki zostały skręcone.


Linki zostały założone i czas zacząć drugie skręcanie czyli grubej linki, teraz kręcę drewnianym klockiem w lewo.





I efekty końcowej pracy ;-) Linka powstała ma gdzieś 2,2 mm.







Myślę, że pomogłem, jakby co, to pisać na priv, to wyjaśnię wasze problemy :-)

Ps.Postaram się :-P

Życzę powodzenia

Pozdro
_________________
HMS Victory& flight dutchman& sovereign of the seas



 
 
Yemar
Nadkapitan


Posty: 337
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-02-12, 20:06   

No nieźle, a już podejrzewałem, że kupiłeś tę linkę gotową gdzieś :oops: . Wybacz.

Widzę na Twoich zdjęciach, że kręcisz z trzech nitek. Proponuję z czterech, lina wygląda znacznie lepiej i jest, powiedzmy, bardziej "lejąca". Modyfikacja w Twoim przypadku to 5 minut. Z tym rozkręcaniem końcówki to dziwna rzecz, mnie się żadna nie rozkręcała, szczególnie, że są związane na końcu. Może trzeba je bardziej skręcić wokół własnej osi na początku, jeszcze przed skręcaniem całości??

Dzięki za fotki. Pozdrawiam,
Robert
_________________
Fides & Perseverantia


 
 
marek11610
Porucznik


Posty: 101
Skąd: Poręba Wielka
Wysłany: 2013-02-12, 20:11   

wiem ja skręcam z 4 i zauważyłem że wtedy nawet lepiej się ona układa, ta robiłem na szybkiego żeby pokazać :) a z tym rozkręcaniem to muszę popracować wstaw swoje fotki jak masz związane ,ale problem się rozwiąże :P
_________________
HMS Victory& flight dutchman& sovereign of the seas



 
 
Yemar
Nadkapitan


Posty: 337
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-02-12, 20:18   

Wiesz co. Nie za bardzo mam co wstawić, bo prototyp mojego ropewalka z LEGO obecnie ma postać helikoptera szturmowego :mrgreen: . Jakieś zdjęcia z pewnością są na "starym" forum. Poszukam i podeślę Ci linka, ale prawdę mówiąc nie ma tam żadnej magii.


Proszę bardzo

Legowalk

Pozdrawiam,
Robert
_________________
Fides & Perseverantia


Ostatnio zmieniony przez Yemar 2013-02-12, 20:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
marek11610
Porucznik


Posty: 101
Skąd: Poręba Wielka
Wysłany: 2013-02-18, 12:16   

na niebieskim forum poszukuje linka do relacji hms victory nick: dafi .Znalazłem tylko to co w linku poniżej a gdzie reszta;/ a korzystałem z tego eh jeśli ktoś znajdzie to niech podeśle link.

http://modelshipworld.com...d-beyond/page-1
_________________
HMS Victory& flight dutchman& sovereign of the seas



 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5607
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2013-02-18, 14:08   

marek11610 napisał/a:
...
na niebieskim forum poszukuje linka do relacji hms victory
...

Jak widzę, portal MSW jest w "przebudowie" i "niebieskie forum" przestało być niebieskie :-( , i to pewnie dlatego przez parę dni w ogóle nie mogłem wejść na stronę (teraz nie mogę się tam zalogować :shock: ).
Zwróć uwagę, że posty w relacji mają datę od 15 lutego 2013, są chyba "ręcznie" przenoszone, więc pewnie pozostałe posty się jeszcze pojawią.

Nie wiem jak ta "przebudowa" wygląda od strony technicznej, ale nawet wejście przez wayback się nie udaje.
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
marek11610
Porucznik


Posty: 101
Skąd: Poręba Wielka
Wysłany: 2013-02-18, 15:58   

Dzięki, myślę, że szybko to zrobią, bo muszę podpatrzeć i lecieć dalej z pracą :-)

http://modelshipworld.com...age-3#entry4270
_________________
HMS Victory& flight dutchman& sovereign of the seas



 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu