SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
[Czarna Perła] Dyskusje do stoczni u Rufiego
Autor Wiadomość
Rufi
II Oficer


Posty: 167
Skąd: Berlin
Wysłany: 2012-11-28, 09:20   

Dziękuję za odpowiedzi. Faktycznie nie pomyślałem o sprężarkach i powietrzu w puszce będę musiał się zaopatrzyć w tego rodzaju osprzęt.
Janku dobrze ze napisałeś o ostrożności bo ja pewnie bym wszystko zdmuchnął haha
Karrex dzięki jak zawsze masz jakaś mądrą rade idę zakosić z domu worek na śmieci hihi
Pozdrawiam was...
_________________
Rufi

"... w życiu liczą się tylko chwile..."

 
 
REKLAMA

Posty: 167
Wysłany: 2012-12-12, 21:54   Skala Perly

 
 
Rufi
II Oficer


Posty: 167
Skąd: Berlin
Wysłany: 2012-12-12, 21:54   Skala Perly

Dziś był wyjątkowy dzień 12.12.12 a mniej więcej o 12:12 otrzymałem paczkę z nowym telefonem dzięki czemu moja relacja będzie mogła się odbyć w lepszej jakości fotograficznej (HD). Ale na tym nie koniec, ponieważ otrzymałem dziś również odpowiedz mailem z Włoch. Od firmy Amati albo raczej osoby z biura obsługi Amati-Hachette,bo wysłałem maila do Amati a dostałem odpowiedz od "Hachette Fascicoli". W mailu pytałem o skale modelu który firma Amati niby złożyła dla Hachette i na jakiej podstawie została określona... W odpowiedzi (po przetłumaczeniu) otrzymałem:

"...Czarna Perla jest modelem fantastycznym wiec niema skali, pomimo iz wiele detali wskazuje na skale 1/52 i 1/60..."

Tak wiec wnioskuje ze nasza perełka była robiona na oko... Z Wikipedii fanów Piratów:
http://pirates.wikia.com/wiki/Main_Page (naprawdę wiele informacji popartymi bibliografia, itd) Wyczytałem ze Czarna Perla w części pierwszej odgrywała jakaś Barka nie znana z tożsamości ;P Po jej wymodelowaniu na potrzeby filmowe Barka miała 135 ft w drugiej i kolejnych częściach jednak potrzeba było czegoś solidniejszego do scen na pokładzie Perly wiec za pomocą statku Sunset (jakaś niby replika East Indiaman, czy kutra turystyczny) o długości 109 ft został przerobiony na nowa Czarna Perle przeznaczona na plan filmowy o długości 165 ft. W czwartej części nasz aktor Sunset zrzucił szaty Czarnej Perly i ekipa przerobiła go na Zemsta Królowej Anny..

Nasz statek ma mieć około 80 cm, rozumiem co znaczy słowo fantastyczny ale plany jakąś wielkość maja tak wiec znowu trochę po skalowałem

najbardziej prawdopodobna wersja wydaje się przy
1/52 - pierwszy model z pierwszej części PotC 135 ft = 79,131 cm (wymiary jak i statek są pomiarem elastycznym, czyli teoretycznym) co pasowało by do modeli które były wypuszczane z Chin po wielkim boom premiery filmowej.
1/60 - model z Sunset 165 ft = 83,820 cm i stawiam ze to jest skala mniej więcej naszych statków, ponieważ statek miał być inny, niż inne, które już były na rynku wzorując się na części pierwszej oraz dlatego ze spożyjmy na gazety gdzie widnieje napis PotC: Na nieznanych wodach jest to już czwarta cześć z udzialem Sunset

A te wszystkie niedokładne informacje po psuły mi konstrukcje planowa :D robiąc przez Amati-Hachette model łatwiznę :P Zastanawia mnie tylko poco wtedy tyle halo ze to jedyny wydawca który ma zgodę i plany od Disneya jeżeli żadnych planów 1/1 niema...
_________________
Rufi

"... w życiu liczą się tylko chwile..."

 
 
Rufi
II Oficer


Posty: 167
Skąd: Berlin
Wysłany: 2012-12-19, 18:09   

Przepraszam za moja małą aktywność na forum jednak zbliżają się święta i trochę w domu jest roboty do tego muszę się pochwalić iż na mój pokład już niedługo dojdzie nowa osoba :D - dziewczynka ;D W każdym bądź razie mój brak aktywności może narazie się przeciągnąć ale jak tylko znajdę chwile to postaram się coś napisać lub wydłubać...

A z okazji zbliżających się świat Bożego Narodzenia chciałbym wszystkim Piratom i forowiczom życzyć miłych i spokojnych świąt spędzonych w gronie rodzinnym,
_________________
Rufi

"... w życiu liczą się tylko chwile..."

 
 
Dziadek
Wiceadmirał królewski
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 1806
Skąd: Kędzierzynka
Wysłany: 2012-12-19, 19:19   

No to gratulacje Drogi Kolego i podziękowania za życzenia.
Nawiązując do Czarnej Perły, to ja czarno widzę Twój wolny czas. :lol: :lol: :lol:
_________________
Jestem tylko rzemieślnikiem wśród artystów



 
 
Rufi
II Oficer


Posty: 167
Skąd: Berlin
Wysłany: 2012-12-20, 14:39   

hehe no mam nadzieje ze aż tak czarno nie będzie :D Pozdrawiam
_________________
Rufi

"... w życiu liczą się tylko chwile..."

 
 
Janek
Admirał Białej Flagi


Posty: 991
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-04-29, 08:47   

Bardzo się cieszę <hura> , że ruszyły prace przy Perele. Czy awaria :cry: oświetlenia dotyczy tylko przewodów czy uszkodziły się też diody? Sprawdź czy nie ma gdzieś zwarć. Jeśli diody to mam kilka sztuk i mogę Ci podesłać w prezencie.
Co do kolorystyki to ja od razu zdecydowałem, że mój model będzie zbliżony do tego na okładkach zeszytów. Po prostu bardziej mi się podoba niż cały czarny.
_________________
Pozdrawiam
Janek

 
 
Rufi
II Oficer


Posty: 167
Skąd: Berlin
Wysłany: 2013-04-29, 12:35   

Dziękuje Janku, bardzo to miłe z Twojej strony, jednak awaria była skutkiem zerwania przewodów i mojej niezgrabności :-P
Dlatego tym razem połączenie zrobiłem ze spinaczy ^^ ale mniejsza z tym, mam nadzieję, że będzie lepiej w trakcie praktyki w przyszłości, tym razem przy Perle zostawiam jak jest, bo zamiast iść do przodu to powoli zacząłem się zniechęcać... Co do kolorystyki zgadzam się z Tobą w 100%, jednak jako fan sagi Piratów z Karaibów (gdyby nie to, to chyba bym nigdy modelarstwa nie poznał) moja Perełka zostanie czarna, ale z domieszką kolorowych akcesoriów ... zobaczymy jak to wyjdzie, na pewno wszystkie będą świetne...
Pozdrawiam :lol:
_________________
Rufi

"... w życiu liczą się tylko chwile..."

 
 
gruby9999
Szyper


Posty: 216
Skąd: Polska
Wysłany: 2013-05-01, 11:39   

Rufi jeśli mogę coś doradzić odnośnie pokrywania kadłuba.

Jak już przeszlifujesz pierwszą warstwę, zabejcuj sobie ją na kolor zbliżony do docelowego poszycia, bo chyba na Perełce będą dwa poszycia, podobnie jak przy Santisimie (to po to, aby nie "świeciły" bielą ewentualne szparki).

Przy tej technice jest dobre to, że przy pierwszym poszyciu nabiera się doświadczenia, im ładniej wyjdzie tym lepiej, przy drugim będzie już łatwiej :-)

A model wygląda coraz lepiej :-) <super>
_________________
Pozdrawiam Michał

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu