SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
WIELOFUNKCYJNE MINI URZĄDZENIA MODELARSKIE
Autor Wiadomość
Janek
Admirał Białej Flagi


Posty: 991
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-01, 12:45   

Kupiłem coś podobnego w Lidlu. Niestety miała prawie 3 milimetry luzu wzdłużnego. Reklamowałem. Dostałem drugi egzemplarz też z luzem. Do prac z grubszymi frezami ten wynalazek się nadaje. Przy pracy z cienkimi tarczami, dzięki temu luzowi, bardzo często dochodzi do wykruszenia tarczy. Ogólnie odradzam. Warto poczekać, dozbierać monet i kupić coś bardziej wartościowego- Dremel, Proxxon.
_________________
Pozdrawiam
Janek

 
 
REKLAMA

Posty: 101
Wysłany: 2013-02-01, 12:57   

_________________

 
 
marek11610
Porucznik


Posty: 101
Skąd: Poręba Wielka
Wysłany: 2013-02-01, 12:57   

czyli ta końcówka się przesuwa do przodu i tyłu?,a zacisk dobry nie??
_________________
HMS Victory& flight dutchman& sovereign of the seas



 
 
S.M
III Oficer


Posty: 152
Skąd: Racibórz
Wysłany: 2013-02-01, 13:47   

Kupiłem kiedyś bardzo podobną ,,,,, kompletne gnioctwo,,, zaciski są mosiężne a w dodatku zrobione niedokładnie,,,zero centryczności(to znaczy zakładasz wiertło 0,5mm a wychodzi otwór 2mm) dodatkowo jest to bardzo głośne,,, a obroty ciągle falują
Chcesz to mogę ci to wysłać za 20zł (koszt wysyłki plus parking przy poczcie)
_________________
Pozdrawiam
S&M
 
 
Hydronik
Admirał


Posty: 733
Skąd: Bieruń
Wysłany: 2013-02-01, 15:58   

Nie czarujmy się tanie jest drogie mam kilka podobnych egzemplarzy i faktycznie jest problem z centrowaniem i tak się wku <cenzura> że zamówiłem dremela z osprzętem.
Wszyscy to wszyscy babka też :mrgreen:
Oddam dwie za darmo :-D
Andrzej :roll:
Ostatnio zmieniony przez Hydronik 2013-02-01, 16:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
marek11610
Porucznik


Posty: 101
Skąd: Poręba Wielka
Wysłany: 2013-02-01, 17:50   

...oj to lepiej nie kupuję, wezmę zainwestuje w dremela tak jak wy, a silnik do swojej tarczy jakiś muszę zrobić :-P bez takich narzędzi to ciężko, jak na razie ćwiczę rękę :-P
Hydronik ty jaki dokładnie model dremela zakupiłeś?? Podałbyś jakiegoś linka z allegro będę wdzięczny
pozdro :-p
_________________
HMS Victory& flight dutchman& sovereign of the seas



 
 
Hydronik
Admirał


Posty: 733
Skąd: Bieruń
Wysłany: 2013-02-01, 20:34   

Poczekaj ze dwa dni aż dostanę przesyłkę i ocenię nowy nabytek ale jest to DREMEL 300
Pozdrawiam Andrzej :roll:
 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5606
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2013-02-01, 21:00   

Marek gdzieś Ty był, jak Dremela 300 oferowali w promocji za 8 dych
http://santisimatrinidad....php?p=4393#4393

Co do tych "cośpodobnych", kupiłem podobne "ustrojstwo", opisałem to na początku tego wątku:
http://santisimatrinidad....php?p=1130#1130
i w przeciwieństwie do kolegów jestem z mojego egzemplarza zadowolony, nie chodzi głośno, nie ma bicia, wiertła, frezy, piłki tarczowe i inne trzyma dobrze (zapewne ta tuleja dokręcająca najszybciej się zużyje), niestety na wałku już nie jest idealnie - nie ma bicia, ale ma minimalne przesunięcie w osi (wzdłużne, ale nie tak duże jak u Janka) - przy wierceniu to nie problem, ale przy piłowaniu to może nie utrzymywać linii cięcia :-/ - tnę z maszynki (ostatnio wycinałem okna 13 x 15 mm, bez problemu).
Myślę, że to kwestia egzemplarza (i niestety szczęścia).
Kolejna wada, to detale Dremela (np. futerko uniwersalne) mają inne średnice i nie są kompatybilne :-/
[EDIT]
Dodam jeszcze, że u kolegi w egzemplarzu podobnego "ustrojstwa" (jeszcze inna nazwa), też było wszystko ok., ale po tygodniu eksploatacji wałek przestał się kręcić tzn. wyrobił (spiłował) się detal "sprężyny" - nie da się ukryć, że materiały użyte do tych "ustrojstw" są do kitu. "Biznesmeni", którzy robią biznes na sprzedaży tego "badziewia" nastawieni są głównie na zysk, a nie na jakość :evil: (wierzcie mi ich dochody wcale nie są małe - znam jednego, który zalewa nasz rynek tym podobnym badziewiem, a takich jest kilku lub kilkunastu).
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
Dziadek
Wiceadmirał królewski
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 1805
Skąd: Kędzierzynka
Wysłany: 2013-02-02, 15:07   

W Lidlu kupiłem multiszlifierkę akumulatorową. Pracuje dobrze, nie bije ale nie ma wałka. Dlatego następna była z Biedronki



Jestem z niej bardzo zadowolony. Mam ja rok. Większość prac wykonuje wałkiem z szybkozłączem. Nie bije, dobrze trzyma narzędzie i ma ponad 250 dupereli na wyposażeniu. Jest całkowicie wystarczająca do moich celów.
_________________
Jestem tylko rzemieślnikiem wśród artystów



 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu