SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
[HMS Victory] Relacja z budowy / Sniggers
Autor Wiadomość
Sniggers
mat


Posty: 39
Skąd: Kraków
  Wysłany: 2012-05-13, 20:28   [HMS Victory] Relacja z budowy / Sniggers



Witam w mojej relacji.
Od razu zaznaczam, że jestem kompletnym amatorem jeśli chodzi o modelarstwo drewniane i popełniam mnóstwo błędów, które niestety zauważam po jakimś czasie...
Wciąż brak czasu, ale staram się w każdej wolnej chwili coś podłubać... Dziś mi się udało przez 2-3 godz. przysiąść do Vitka :-)
Obecnie staram się wreszcie skończyć kłaść poszycie, ale idzie to strasznie mozolnie, grunt jednak, że cały czas do przodu.
Oto zdjęcia z obecnego etapu na którym jestem:


_________________
"Festina lente"
 
 
REKLAMA

Posty: 39
  Wysłany: 2012-05-20, 21:39   

_________________

 
 
Sniggers
mat


Posty: 39
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-05-20, 21:39   

Kolejna niedziela i prace znowu się posunęły... Skończyłem dziś prawie jedną stronę poszycia...
Wiem że nie powinno się kleić tylko jednej strony poszycia żeby się okręt nie pokrzywił ale pomyślałem że jak już tak dużo mam sklejone to może nic się nie stanie jak tą końcówkę zrobię w ten sposób.
Prosiłbym kogoś bardziej doświadczonego żeby w temacie z dyskusją wypowiedział się czy są szanse, że pokrzywi mi się w ten sposób okręt.

A to foto z aktualnego stanu:
_________________
"Festina lente"
 
 
Sniggers
mat


Posty: 39
Skąd: Kraków
  Wysłany: 2012-05-23, 22:40   [HMS Victory] Skończone poszycie

Witam.
Udało mi się wczoraj i dziś wcześniej wrócić z pracy i przysiadłem ile wlezie przy budowie...
Mimo niezadowoleniu mojej żony, że do późna siedzę przy modelu, udało mi się wreszcie skończyć dziś poszycie.
Podwodna część poszycia nie wyszła za ładnie, ale świadomie nie przywiązywałem w tym miejscu zbytniej uwagi do estetyki, ponieważ i tak zamierzam tą część wykleić miedzianymi płytkami, więc i tak nie będzie widać co sknociłem :-P
Teraz muszę znowu wygospodarować trochę czasu na pierwsze przeszlifowanie okrętu papierem ściernym, a będzie co szlifować :-)



Pozdrawiam
_________________
"Festina lente"
 
 
Sniggers
mat


Posty: 39
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-06-10, 14:02   [HMS Victory]

Witam po dłuższej przerwie.
Niestety z powodu przeprowadzki i braku internetu nie miałem możliwości zaglądać na forum, ale prace postępowały do przodu.

Po skończeniu poszycia całość przeszlifowałem pierwszy raz papierem ściernym 40 żeby wyrównać wszystkie nierówności, których niestety było sporo.



Po przeszlifowaniu zabrałem się za zrębnice. Wykonałem przyrząd do masowego wycinania zrębnic jaki poleciło zrobić DA ale jakoś nie ułatwiło mi to masowej produkcji.



O wiele szybciej poszło jak listewkę podzieliłem przy pomocy linijki i ołówka na odpowiednie fragmenty i masowo wycinałem :-)
Na razie skończyłem zrębnice po jednej stronie okrętu.



Niestety po wyklejeniu zrębnic widać szczeliny - powychodziły moje niedociągnięcia przy wycinaniu furt działowych. Powstałe szczeliny zaszpachluję, kiedy będę szpachlować inne szczeliny i nierówności na przeszlifowanym poszyciu.
_________________
"Festina lente"
 
 
Sniggers
mat


Posty: 39
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-07-27, 20:57   [HMS Victory]

Witam po długiej przerwie,
Dużo nie ruszyłem od ostatniego wpisu ale zawsze coś do przodu...

Po skończeniu zrębnic przykleiłem stewę




Następnie przeszlifowałem zrębnice i stewę. Zacząłem odcinać nadmiar ze zrębnic ale za ładnie nie wychodziło więc po prostu je ścierałem papierem ściernym na równo z pokładem.



Następnie zaszpachlowałem wszystkie szczeliny jakie mi powychodziły. Użyłem do tego takiej szpachli:



I zdjęcie okrętu po szpachlowaniu:



Obecnie zacząłem prace przy galeryjce rufowej


_________________
"Festina lente"
 
 
Sniggers
mat


Posty: 39
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-08-12, 15:55   [HMS Victory]

Witam,
postępów przy pracy ciąg dalszy, ostatnio trochę chaotycznie pracowałem przy okręcie zaczynając coś a potem co innego. Powodem był brak weny co do kajuty kapitańskiej, ale w końcu wydumałem co tam zrobić :-)

Początkowo zanim zabrałem się za kajutę, zacząłem układać pokład i pomalowałem wręgi przy furtach działowych na czarno:




Następnie, kiedy wpadłem jak zrobić kajutę kapitańską, zrobiłem przerwę w pokładzie, kajuta bardzo uboga, nie robiłem mebli, środek postanowiłem zrobić biały wzorując się na zdjęciach, które widziałem tu na forum.
Zrobiłem podłogę w szachownicę i zasłony z tyłu kajuty. Już tłumaczę dlaczego tak ubogo, otóż w oknach zrobiłem zasłony / firanki? :-P , które większość tego co jest w środku przesłaniają mimo iż są przezroczyste, a po przyłożeniu foli która będzie imitacją szyb w środku prawie nic już nie widać poza szachownicą, a i tak mało co ją widać.




PS. przepraszam za jakość zdjęć ale aparat pożyczyłem bratu nad morze i musiałem cykać telefonem :-)
_________________
"Festina lente"
 
 
Sniggers
mat


Posty: 39
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-01-07, 22:51   [HMS Victory] ETAP 55

Witam wszystkich. Spróbuję reaktywować moją relację...
Prace posuwają się powoli do przodu, jestem za wami kompletnie w tyle, ale spokojnie wolnym tempem i w wolnym czasie pracuję przy moim Vitku.

Oto kilka zdjęć z ostatnich postępów:







Obecnie jestem na etapie 55 instrukcji, wrzucę jakieś zdjęcia jak skończę pokład.

PS: nie mogę się napatrzeć na zdjęcia Waszych modeli - pełen szacunek.

Pozdrawiam
_________________
"Festina lente"
 
 
Sniggers
mat


Posty: 39
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-01-10, 16:28   [HMS Victory] Etap 56

Etap 56 prawie ukończony, pokład położony i czeka na malowanie. Wyrysowałem już kolejne furty tylko skalpel mi się złamał i muszę sobie nowe nożyki kupić bo nie mam czym ich wyciąć...


_________________
"Festina lente"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu