SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Wydruk planów
Autor Wiadomość
Dziadek
Wiceadmirał królewski
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 1805
Skąd: Kędzierzynka
  Wysłany: 2012-07-17, 18:10   Wydruk planów

Czerwony ze wstydu pytam kto wie jak wydrukować na kilku stronach ten nieszczęsny pdf z planami?
_________________
Jestem tylko rzemieślnikiem wśród artystów



 
 
REKLAMA

Posty: 167
  Wysłany: 2012-07-17, 18:18   

 
 
Rufi
II Oficer


Posty: 167
Skąd: Berlin
Wysłany: 2012-07-17, 18:18   

Ciężko powiedzieć co jak, bo nie wiem jaką drukarkę masz... ale każda drukarka po naciśnięciu w dokumencie Plik -> Drukuj wyskakuje panel opcji drukowania, gdzie również znajduje się przycisk do ustawień producenta (ustawień tak jakby zaawansowanych normalnie, gdzie nikt nie zagląda przy zwykłym drukowaniu :-D ) tam szukaj czegoś w stylu Drukuj w formacie Plakatu albo Wielostronne drukowanie - w rożnych oprogramowaniach od producentów rożnie się to nazywa, ale na pewno znajdziesz.
_________________
Rufi

"... w życiu liczą się tylko chwile..."

 
 
Janek
Admirał Białej Flagi


Posty: 991
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-07-17, 18:50   

Tak jak Rufi radzi trzeba wydrukować w opcji "plakatu". Z automatu drukarka wydrukuje rysunek na kilku arkuszach A4. Sam ustawiasz na ilu (2, 4 itp). Arkusze sklejasz i masz większy rysunek. Niestety tę opcję posiadają nowsze modele drukarek. Ja mam stareńkiego HP i tylko mogę pomarzyć albo iść do punktu xero.
_________________
Pozdrawiam
Janek

 
 
Dziadek
Wiceadmirał królewski
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 1805
Skąd: Kędzierzynka
Wysłany: 2012-07-18, 10:15   

Dzięki.
Pomimo dosyć dobrego i w miarę mało leciwego urzadzenia HP nie mam takich opcji w oprogramowaniu.

Ale przy okazji właśnie na takim przykładzie widać jakie - za duże pieniądze - jaja sobie robi z klienta DeA. Przecież rasowi modelarze nie korzystają z ich planów, a jeśli to wyrywkowo z mocną rezerwą i raczej jako materiał poglądowy.
Na planach z kolekcji opierają się sztywno tacy jak ja i przecież na takich głównie wydawnictwo zbija kasę. Teraz gdy zrobili ewidentnego byka - mającego następstwa na kilka kolejnych numerów - dla polizania lizaka dają nam wzmiankę o małej pomylce i dokument do pobrania w pdf. Pomimo że nie jestem kretynem i mam dobrą drukarę do użytku domowego nie jestem w stanie tego wydrukować, a w postaci elektronicznej mogę sobie ten pdf w d..ę wsadzić.
Bydlaki żerują na tym, że dobrnęliśmy za połowę no to trudno teraz zrezygnować, czyli bezkarnie jaja można robić dalej a barany i tak będą brnęły nadal.

Kończę pisać bo mnie szlag trafi.
_________________
Jestem tylko rzemieślnikiem wśród artystów



 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5606
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-07-18, 12:14   Dodruki

Twoja irytacja na wydawnictwo jest jak najbardziej uzasadniona, powołując się na ich opis w instrukcji (zdjęcie które zamieściłeś), ja bym reklamował, żądając wręcz przysłania prawidłowego planu, bo niby z jakiego powodu mam to drukować ze strony, za własne pieniądze, skoro już za to raz zapłaciłem (gdzie wydawnictwo nawet się nie pofatygowało o powiadomienie i korektę w kolekcji zeszytowej).
Jak to zostało napisane, takie dodruki (poprawki błędów) robili ostatnio we włoskiej kolekcji Sovereign of the Seas i nie rozumiem dlaczego takich dodruków nie robią z poprawionym planem w naszej edycji Victory (może jestem w błędzie i takie dodruki się jeszcze pojawią tylko wydawnictwo potrzebuje na to czasu).
Wychodzi jednak brak konsultacji merytorycznych (oszczędności wydawnictwa), za które płaci klient.
W ogóle polski klient jest traktowany po macoszemu - o ile pamiętam okładki wszystkich zeszytów mają to samo zdjęcie, Anglicy czy nawet ostatnio Rosjanie dostają różne zdjęcia modeli na okładki - zbiera im się dość pokaźna (kilkanaście zdjęć - dobre i to), dodatkowa dokumentacja fotograficzna, nie wspomnę o figurkach czy chociażby oficjalnych forach DeA, gdzie byłaby relacjonowana wzorcowa budowa (a takie propozycje były do wydawnictwa wysyłane przy każdej kolekcji).

Przykłady okładek

/niektóre zdjęcia się jednak powtarzają co kilkanaście numerów, np. 9 i 23/

Konkludując, zamiast propagować modelarstwo szkutnicze (które w naszym kraju ciągle raczkuje - widać to na wystawach), to DeA systematycznie i konsekwentnie zraża do modelarstwa. Nie wiem jaka jest tego przyczyna, niegdyś "teoria spiskowa" mówiła im gorzej tym lepiej. Tylko lepiej dla kogo?
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
Janek
Admirał Białej Flagi


Posty: 991
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-07-18, 14:09   

Wiem że to cholera może cisnąć na takie podejście do klienta.
Weź coś na uspokojenie, może być wyciąg z żyta, i spróbuj wydrukować te zdjęcia.




Wymiary trochę niewyraźne ale myślę że można sobie jakoś poradzić
_________________
Pozdrawiam
Janek

 
 
Dziadek
Wiceadmirał królewski
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 1805
Skąd: Kędzierzynka
Wysłany: 2012-07-18, 16:54   

Dzięki Janek. Ja to mam.
Chodzi o poprawne plany DeA i aby wreszcie przestali nas traktować jak bezmyślne bydło od płacenia za bubel.
_________________
Jestem tylko rzemieślnikiem wśród artystów



Ostatnio zmieniony przez Dziadek 2012-07-18, 16:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wredny
gardemaryn


Posty: 69
Skąd: Reda
Wysłany: 2012-07-24, 10:53   

duże formaty zdjęć, czy też planów można drukować za pomocą programu POSTERIZA (wpisać w googlach)

strona producenta

POSTERIZA 1.1.1

język polskim zmieniamy w górnym menu

Dzięki niemu możemy drukować duże formaty na A4
_________________
Semper fidelis
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu