SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
[HMS Victory] / Andrzej / Dyskusje i komentarze
Autor Wiadomość
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5607
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-08-05, 14:59   [HMS Victory] / Andrzej / Dyskusje i komentarze



Witaj na pokładzie. Fajnie, że do nas dołączyłeś i pokażesz swoją budowę, my ze swej strony służymy swoim doświadczeniem (w tym wątku wszelkie pytania, opinie i dyskusje na temat budowy).
Jeżeli zechcesz przedstawić się bardziej szczegółowo naszej małej społeczności, to dział » Neofici forum jest do Twojej dyspozycji.
Widzę, że do wypełnienia ożebrowania wybrałeś technikę piankowo-szpachlową, raczej rzadko stosowaną w szkutnictwie drewnianym, częściej w kartonowym.
Przy jednowarstwowym poszyciu fornirowym ja preferuję wypełnienie drewniane, miękkimi gatunkami drewna jak balsa, wawa (samba), lipa, brzoza czy olcha i szczerze powiem, że do wypełnienia pianką, a szczególnie do szpachli podchodzę bardzo sceptycznie.
O ile w kartonowym jest potrzebne podłoże dla papierowego poszycia (w celu uniknięcia krowich żeber), to w "drewniakach" jakoś nie dostrzegam uzasadnienia dla tej metody, a moje wątpliwości rodzą się przy przyklejaniu pasków forniru, który trzeba odpowiednio docisnąć, a pianka się ugina i powoduje wykruszanie szpachlówki (również przy stosowaniu szpilek i "pinesek").
Przy plankowaniu dwuwarstwowym, piankowanie uważam tylko za niepotrzebną dodatkową robotę (no i zbyteczne koszta ;-) ).
Ale rozumiem, że miałeś jakieś ukryte intencje stosując tę metodę ;-) (nadmiar pianki i szpachli lub chęć wypróbowania tej metody - na przyszłość do modeli kartonowych :-) ).
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
REKLAMA

Posty: 13
Wysłany: 2012-08-05, 18:54   [HMS Victory] Piankowanie kadłuba

 
 
Andrzej
dejman


Posty: 13
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-08-05, 18:54   [HMS Victory] Piankowanie kadłuba

Witaj,
W pełni zgadzam się z tym co napisałeś. Piankowanie było zbyteczne i wynikało raczej z chęci wypróbowania tej metody. Jak napisałem wcześniej jestem początkującym modelarzem. Budowę tego pięknego modelu z zestawu deagostini traktuję jako okazję do zdobycia doświadczenia. Pewne doświadczenia już mam. Na przykład już nigdy nie będę budował żadnego modelu z tego rodzaju wydawnictwa. (Bardzo marnej jakości materiały).

Farby


Tymi farbami maluję swój model
_________________
Pozdrawiam
Andrzej
 
 
Andrzej
dejman


Posty: 13
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-08-06, 09:08   okulary precyzyjne

Witam.
Z uwagi na wiek i nie ten wzrok jak kiedyś, mam zamiar kupić coś takiego:
okulary precyzyjne
Czy któryś z kolegów używa czegoś takiego?
Proszę o opinie na ten temat
_________________
Pozdrawiam
Andrzej
 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5607
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-08-06, 17:20   Lupa nagłowna

Witaj.
W ubiegłym roku zaopatrzyłem się dokładnie w tę lupę nagłowną i muszę powiedzieć, że przydaje się nie tylko do modelarstwa.
W zestawie 4 szkła, na daszku dwa miejsca z uchwytami na szkła, co daje możliwość łączenia szkieł, no ale wiadomo zmniejsza się odległość do obiektu.
Zobacz też
http://santisimatrinidad....php?p=3645#3645
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
Andrzej
dejman


Posty: 13
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-08-06, 20:16   Lupy i okulary

Z postu wnioskuję że pieniądze przeznaczone na "okulary precyzyjne" nie będą wyrzucone w błoto. Mam "trzecią rączkę" z lupą, ale praktycznie ani razu jej nie użyłem. Myślę że okulary zakończą moje kłopoty.
_________________
Pozdrawiam
Andrzej
 
 
Dziadek
Wiceadmirał królewski
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 1806
Skąd: Kędzierzynka
Wysłany: 2012-08-06, 20:52   

Moje uszanowanko Czcigodny Kolego. Witamy cieplutko.

Używam tych właśnie "ślepaków" już od kilku miesięcy, szczególnie gdy robimy coś wyjątkowo małego. Natomiast do robót bardziej widzialnych (wiek niestety) używam nabytych w Allegro za ok. 8,- PLN nakładek dwukrotnie powiększających na okulary do czytania. Są lżejsze i bardzo wygodne w użyciu głównie ze względu na funkcjonalne "zawiasy".

Jeszcze raz witam i pozdrawiam.
_________________
Jestem tylko rzemieślnikiem wśród artystów



 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu