SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Plany modelarskie
Autor Wiadomość
ppawpp
Nadkapitan


Posty: 333
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-03-13, 22:08   

w wolnych chwilach gdy nie mogę nic pokleić (bo są ważniejsze domowe priorytety <ouch> ) to digitalizuje na podstawie Anatomy of the ship taki okręcik:





rysowane w cadzie w skali 1:1, umożliwi mi to docelowo wydruk w dowolnej skali (górna czarna linijka na widoku z boku odzwierciedla 12 m)
_________________
pozdrawiam
Paweł
 
 
REKLAMA

Posty: 733
Wysłany: 2015-03-13, 22:38   

 
 
Hydronik
Admirał


Posty: 733
Skąd: Bieruń
Wysłany: 2015-03-13, 22:38   

Mnie chodzi po głowie bez przerwy budowa mojej ukochanej Viktori (była by to piąta) od podstaw oczywiście po skończeniu tej którą buduje.
Kupa materiałów plany ,zdjęcia w internecie , 120 zeszytów w których jest masa szczegółów
Z drugiej strony małe doświadczenie w tej materii (chodzi o szkutnictwo) .
Jak dożyję za dwa lata planuje podróż w której odwiedzę samą Gadzinę (znaczy okręt) i przekonam się czy dobrałem dobrą farbę :-D
Logika nakazuje zrobienie przynajmniej dwóch okrętów z zestawów gotowych i tak wiecie że buduje po swojemu najpierw kadłub potem reszta a po drodze samoloty czołgi .
Chyba życia braknie ale jak ...................................................................
Andrzej :roll:
_________________
Damy Rade!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 
 
suavek
II Oficer


Posty: 179
Skąd: Góra Kalwaria
Wysłany: 2015-03-13, 22:50   

A mnie zawsze mówili, że ten region zamieszkują uparte chłopy (mam rodzinę w Katowicach). Jak się uprzesz to zrobisz to co planujesz (Bisa też) i jak skończysz wszystko, to siądziesz w fotelu i będziesz podziwiał to przez długie lata.
_________________

 
 
Roman
Midszypmen


Posty: 78
Skąd: Boguszów-Gorce
Wysłany: 2015-03-14, 10:12   

A gdzie tam siądzie w fotelu, bez dłubania w następnym modelu nie wytrzyma taka już modelarska dusza.
Ja natomiast odgrzebałem wszystkie wydania MODELARZA i co ciekawe mam plany VICTORY opublikowane w 2006 r. i kilka innych żaglowców.
_________________
pozdrawiam
Roman

 
 
suavek
II Oficer


Posty: 179
Skąd: Góra Kalwaria
Wysłany: 2015-04-21, 18:07   

Witam, dawno temu próbowałem zrobić ten jacht z papieru, brak wiedzy i warsztatu, więc nici :oops:





teraz zakupiłem te plany, aby spróbować jeszcze raz -w drewnie-poszukuję publikacji, rysunków, zdjęć-cokolwiek co pomoże w budowie. Wiem, że jakiś Rosjanin robił replikę, u Nas też zbudowano model, ale został sprzedany i kontakt z właścicielem (modelarzem) niemożliwy. To wszystko co udało się znaleźć w necie takiemu ignorantowi komputerowemu jak ja. Za okazaną pomoc z góry dziękuję.
----------------------
Pozdrawiam Sławek
_________________

 
 
king666
Szyper


Posty: 225
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-04-21, 18:34   

to chyba ten :

http://sprzedajemy.pl/mod...iotra-i,3050532
 
 
suavek
II Oficer


Posty: 179
Skąd: Góra Kalwaria
Wysłany: 2015-04-21, 19:11   

To już zdążyłem poznać,ale kontakt ze sprzedającym niemożliwy do zdobycia.
_________________

 
 
gruby9999
Szyper


Posty: 216
Skąd: Polska
Wysłany: 2015-04-21, 19:53   

Ja posiadam plany w wersji cyfrowej HMS Royal William trochę zabawy i można je przeskalować na jaka skale sie chce .Jak by ktoś był chetny moge sie wymienic za jakies inne ....





Ewentualnie mogę odsprzedać plany wraz z wyciętym szkieletem mitsubishi zero w skali 1:6 pół makieta można zrobić rc albo statyczny :)
_________________
Pozdrawiam Michał

Ostatnio zmieniony przez gruby9999 2015-04-23, 16:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu