SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
[Sovereign of the Seas] Dziadek - dyskusja
Autor Wiadomość
Dziadek
Wiceadmirał królewski
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 1806
Skąd: Kędzierzynka
Wysłany: 2012-11-02, 14:50   

Wydaje mi się, że właśnie na tym etapie należy sobie wypracować jakąś wizję SWOJEGO okrętu. Jeśli się ją ma to nic nie stoi na przeszkodzie aby przy okazji poeksperymentować - w ramach tej wizji ze SWOIMI drobiazgami. W innym wypadku należało by czekać z rozpoczęciem prac do jakiego etapu? Przecież kolekcja może nas zaskakiwać w pewnym sensie do samego końca.

Idea forum jest właśnie taka, jak przypadkowo pokazaliśmy z tymi armatami. Wielu kolegów, którzy nie mogą się zdecydować na jedną z wizji, tutaj zaczerpną przykłady i w sposób dla nich uproszczony będą sobie budować już dalej po SWOJEMU.

Dlatego wydaje mi się, że my nie paćkamy swoich armatek, a po prostu wiedząc o co nam chodzi rozpoczęliśmy robotę przy "Severynie". W dalszych etapach prac na pewno poradzimy sobie z nim i przy okazji pokazując naszą robotę dajemy możliwość podpatrywania mniej doświadczonym modelarzom.
_________________
Jestem tylko rzemieślnikiem wśród artystów



 
 
REKLAMA

Posty: 22
Wysłany: 2012-11-02, 15:15   

 
 
chudy_b
stary zejman

Posty: 22
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-02, 15:15   

Rozumiem idee forum i szacunek dla Ciebie za zamieszczane relacje. Mi chodzi tylko o to, że w tej chwili trudno jeszcze powiedzieć jakie materiały znajdą się w kolekcji, więc trudno zdecydować się na jakieś wykończenie. Jezeli kolory modelu będą uzyskiwane przez rózne rodzaje drewna, to w zasadzie najfajniej byłoby ograniczyć się jedynie do bezbarwnego lakieru, choć to oczywiście indywidualna decyzja każdej osoby budującej model. Wydaje mi się, że podjęcie decyzji w tej chwili i wykonanie armatek, czy łódki - może w przyszłości narzucić sposób wykończenia np. burt czy pokładu, a chyba powinno być odwrotnie
 
 
Dziadek
Wiceadmirał królewski
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 1806
Skąd: Kędzierzynka
Wysłany: 2012-11-02, 15:45   [Sovereign of the Seas]

"Nie czekając na prenumeratę rozpocząłem budowę "złotego okręciku".
Utrzymam go w kolorystyce drewna i złoceń.
Używał będę szybkoschnących lakierobejc na bazie żywic akrylowych firmy ALTAX.

Szybkoschnących dlatego, że budując Victory najwięcej czasu poświęcam na oczekiwanie, aż wyschnie bejca (ok. 12 godzin), co przy trzykrotnym malowaniu każdego elementu jest ogromnym marnotrawstwem. Lakierobejce Altaksu pomimo ubogiej oferty kolorystycznej doskonale się wzajemnie mieszają i w zasadzie dzięki temu paleta barwienia drewna nie ma ograniczeń"

To mój pierwszy post w relacji z budowy z dnia 8.09.2012 - to pierwszy tydzień kolekcji w kioskach.

13 listopada 2012

Janek napisał/a:
Po głębszych przemyśleniach. Po doświadczeniach płynących
z kolekcji Viktory (a szczególnie doświadczeń Dziadka) doszedłem do wniosku, że SofS będę zbierał, ładnie segregował, jak coś felernego to reklamował i czekał aż się uzbiera komplet. Dopiero wtedy zacznę budowę. Mam nadzieję, że uniknę niezapowiedzianych atrakcji jakie serwuje DeA. Do tego czasu muszę skończyć Viktory i Czarną Perłę.
Pewnie, jak znam siebie, nie wytrwam w tym postanowieniu i coś, jakieś drobiazgi, będę próbował sklejać. Zobaczymy.


Ktoś musi budować bo forum zdechnie. Ale z drugiej strony masz Janek trochę racji, bo np. już jest kwiatek, albo raczej będzie w numerze 17, gdzie każą pilnikiem haratać sklejony szkielet a przecież można było przyciąć przed przyklejeniem elementy usztywniające (24).

_________________
Jestem tylko rzemieślnikiem wśród artystów



 
 
ppawpp
Nadkapitan


Posty: 333
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-13, 09:36   

Dzisiaj będzie można kupić już 12 zeszyt (12 tygodni to jednak kawałek czasu) a dopiero teraz myślę, że można odważyć się posklejać cały szkielet i w niczym nas DeA tutaj nie powinno już zaskoczyć. Przydałoby się aby na stronie DeA były jednak podawane instrukcje z dużo większym wyprzedzeniem nawet 20-30 nr w przód żeby wychwytywać wcześniej błędy. Szkoda też, że nie pokuszono się jednak o wydanie u nas prostszych jednostek jak choćby HMS Bounty czy HMB Endeavour z mniejszą łączną ilością numerów gdzie można by stawiać pierwsze kroki modelarskie.
_________________
pozdrawiam
Paweł
 
 
Yemar
Nadkapitan


Posty: 337
Skąd: Łódź
Wysłany: 2012-11-15, 19:05   

Przepraszam, że się wcinam (sam nie sklejam SotS - przynajmniej na razie nie). Czy w innych krajach nie został ten okręt wydany wcześniej niż u nas? Pamiętam, że przy Victory wiele rzeczy dowiadywałem się z relacji anglików, bo nasze instrukcje pozostawiały sporo niedomówień.

Pozdrawiam,
Robert
_________________
Fides & Perseverantia


 
 
mario1985
Kapitan


Posty: 271
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-11-15, 19:38   [Sovereign of the Seas]

We Włoszech jest wydawany ten model z dużym wyprzedzeniem.

http://santisimatrinidad....php?p=2510#2510
 
 
kardinales
Porucznik


Posty: 105
Skąd: Słupsk
Wysłany: 2012-11-16, 20:07   [Sovereign of the Seas]

Mam pytanie odnośnie podpórek pokładników. Piszesz, że będziesz je wklejał, zastanawiam się też nad tym, czy podklejać czy nie, czy bez podpórek pokład będzie narażony na wyginanie, może ktoś się orientuje w tym temacie. Czy w Victory też tak robiłeś?
_________________
Pozdrawiam
Michał

 
 
Dziadek
Wiceadmirał królewski
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 1806
Skąd: Kędzierzynka
Wysłany: 2012-11-16, 20:21   

W Victory nie robiłam i to był błąd. Po obciążeniu pokładu (a DeA zalecało solidne obciążenie - patrz w relacjach jakie z tym są związane wynalazki) pokładniki się lekko ugięły i tak już zostało. Na szczęście tego nie widać. Dlatego teraz dmucham na zimne i o ile się nie mylę to ktoś w swojej relacji tutaj pokładniki już podparł.
_________________
Jestem tylko rzemieślnikiem wśród artystów



 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu