SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Dyskusje
Autor Wiadomość
Emilius
II Oficer


Posty: 165
Skąd: k/Opola
Wysłany: 2009-10-14, 10:39   

Karol, to jest pewien dylemat przyznaje, nawet jeśli klej CA nie zasycha natychmiast tylko po dociśnięciu więc krople powinny chwilę przetrwać, to i tak ryzyko, że źle położona poręcz będzie nie do ruszenia. Dlatego myślę, że może lepiej użyć klej nieco dłużej schnący, np. jakiś uhu albo tym podobny uhuhu :-)
_________________
Pozdrawiam
Emil
 
 
REKLAMA

Posty: 5607
Wysłany: 2009-10-14, 16:54   Tralki - klejenie

 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5607
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-10-14, 16:54   Tralki - klejenie

Dzięki Emilu.
Myślałem też o żelu, ale to chyba nie w kleju problem lecz w technice klejenia. Już wiem jak powinienem kleić.
Powinienem nałożyć klej na końcach poręczy i na dwie, trzy tralki na środku, a po wyschnięciu każdą tralkę przyklejać oddzielnie (nakładając igłą odrobinę CA).
Niestety ja wybrałem drugi sposób:
dość szybko nałożyłem CA na tralki, następnie na końce poręczy i przykleiłem - o dziwo skleiło wszystkie 40 punktów, sprawdziłem :lol:
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
Emilius
II Oficer


Posty: 165
Skąd: k/Opola
Wysłany: 2009-10-17, 22:44   

Karol, jak widzisz każdy sposób , który jest efektywny jest słuszny, pewno próbowałbym z CA na duże kropelki i coś podobnego jak Ty zrobiłeś. Budując SJ też miałem ten problem i tam robiłem mieszaną metodą ale z efektu nie byłem zadowolniony :lol: Pare razy odleciała mi poręcz i były poprawki.
_________________
Pozdrawiam
Emil
 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5607
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-10-17, 22:58   Klejenie

Sposób, którego użyłem (czyli raz i dobrze) nie miał zbyt dużego marginesu błędu, ale żeby ten margines zwiększyć powinienem użyć pierwszego sposobu. Na szczęście klejenie zmieściło się w tzw. tolerancji błędu ;-) i nie musiałem zrywać wszystkiego (z czym się liczyłem przystępując do klejenia).
Na pewno do klejenia tralek na balkonie wyżej zastosowałbym pierwszą metodę, niestety tralek tam nie będzie (znów sobie utrudniam :lol: ) i barierki robię z modelu ST z Madrytu (tylko jeszcze nie wiem jak zrobić te detale ).

_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5607
Skąd: Gdynia
  Wysłany: 2009-10-22, 12:06   Motyl

Takie detale to robi kowal



ale czy w tej skali (11 x 7 mm), to nie jest praca jubilerska ;-) :lol: :lol: .
Stawiam sobie <beer> , jestem coraz bliżej ukończenia galerii rufowej (lustra).
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
Bratek
Midszypmen

Posty: 78
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-10-27, 21:10   

Karol rufa już wygląda nieziemsko czyli kosmicznie. Aż się boję pomyśleć jak to będzie po ukończeniu. Wywindowałeś poprzeczkę i wstyd pokazywać teraz swoje wypociny.
 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5607
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-10-29, 13:22   

Darku nie wstydaj się, zamieszczaj ;-) :lol: , z tego co pokazywałeś do tej pory nie masz się czego wstydzić.
Co do galerii rufowej, to na tym etapie na oglądającego działa wyobraźnia, jak zamieszczę ostatnią fotkę pewnie wielu się rozczaruje ;-) , ale jako twórca, wytwórca jestem do tego przyzwyczajony :lol: .
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
Bratek
Midszypmen

Posty: 78
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-10-29, 16:27   

Wyobraźnia wyobraźnią, ale ja bym nad tym co masz do tej pory prześlęczał rok a efekt i tak byłby mizerny.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu