SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
[HMS Victory] mario1985 / Dyskusje
Autor Wiadomość
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5606
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-09-18, 13:44   [HMS Victory] mario1985 / Dyskusje



Witaj.
Zanim rozpoczniemy burzliwe dyskusje na właściwy dla działu temat, poruszę temat wstawiania zdjęć na naszym forum.

Niestety nie mamy opcji wstawiania załączników, więc zdjęcie musi być gdzieś "zahostowane" (uploading na jakimś hostingu), adresy zdjęć wstawione jako załączniki na innym forum (jak Ty to zrobiłeś), też się niestety nie wyświetlają (tzn. wyświetlają się osobie, która jest zalogowana na tym innym forum, po wylogowaniu, zdjęć nie widać - tak też jest ze zdjęciami z angielskiego forum DeA - wstawiałem tu adresy zdjęć, a po zamknięciu tam strony, zdjęcia tu znikały :shock: ).

http://cdn-up.mojeforum.n...0DAJ4UGeg1zE%3D
z tego adresu nie wydobędę zdjęcia.

Ostatnio przerabialiśmy to z kolegą raikonenem, więc żeby nie dublować wątków odsyłam do postów:
http://santisimatrinidad....e22f66fb44#2799

Pomocne, ale tylko w temacie hostów i naszego Albumu (bo adresy wklejasz poprawnie) powinny być tematy z naszego forum:
http://santisimatrinidad.jun.pl/viewtopic.php?t=92
http://santisimatrinidad....php?p=2536#2536


Sorki za utrudnienia (miało być lepiej, a tu schody), ale służę pomocą jakby co.

PS
W relacji wstawiłem Ci zdjęcie podstawki - zmniejszyłem do formatu 800x565 px o wadze 100 kB i umieściłem w naszym albumie
http://santisimatrinidad....at.php?cat_id=3
Niestety tu też jest niedogodność, bo po wstawieniu zdjęć do albumu, musisz dać znać (PW) adminowi żeby zatwierdził zdjęcia.
Najlepiej zawiesić na hostingu (najlepszy był ImageShack, bo można tu zmieniać rozmiar zdjęcia, do optymalnego na forum, ale darmowe jest tylko 500 zdjęć :-/ ). To znajdziesz w w/w tematach.
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
REKLAMA

Posty: 266
Wysłany: 2012-09-18, 18:24   [HMS Victory]

 
 
mario1985
Kapitan


Posty: 266
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-09-18, 18:24   [HMS Victory]

No nie wiedziałem. Wkleiłem jeszcze jedno, mam nadzieje że poszło normalnie?
 
 
mario1985
Kapitan


Posty: 266
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-09-19, 10:31   

Taki mały test.

Dzięki Karrex.
Ostatnio zmieniony przez mario1985 2012-09-19, 10:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5606
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-09-19, 12:56   Victory - mario1985

No teraz jest Ok. Jak znajdziesz czas to edytuj pierwszy post i wstaw zdjęcia.
Możesz (jak chcesz) przedstawić relację od samego początku, w kilku postach, tak jak budowałeś, bo to dobrze ilustruje jak niedoświadczony modelarz musi wybierać między różnymi opcjami i koncepcjami, i co z tego wychodzi.
 
 
Tryton
Kontradmirał
Moderator


Posty: 536
Skąd: 3city
Wysłany: 2012-09-20, 15:28   Filc na podstawkę

Jak już będziesz miał drugie poszycie, to na podstawce w miejscach styku z modelem proponuję nakleić paski cienkiego filcu (zabezpieczy to model przed porysowaniem).

Lub na czas dalszej budowy wyłożyć czymś miękkim, żeby drewno podstawki nie tarło o poszycie dennoburtowe, a filc nakleić na sam koniec, żeby go za szybko nie ubrudzić.
Taki cienki filc w formacie ok. A4 (różnokolorowy) można kupić w sklepach pasmanteryjnych lub dla plastyków. Dobrze wygląda kremowy (biały), ciemno zielony (zieleń butelkowa - takie zielone czy czerwone filce dają pod pionkami szachów :lol: ) lub ciemny niebieski (granatowy, ultramaryna - jaśniejsza) czy nawet czerwony (od wermilionu - cynober - jaskrawy poprzez purpurę do karminu - ciemny, burgundu czy buraczka.
Bądź brązowy w kolorze podstawki.
Można też dostać jasny (kremowy) filc samoprzylepny (w malutkich formatach) jako zabezpieczenia na nogi krzeseł, stołów czy drzwiczek szafek w marketach typu Obi, Castorama, ale ze względu na format trzeba sztukować.
Tu oczywiście wybór należy do modelarza, każdy da taką wyściółkę jaka mu się podoba.
Może koledzy mają jeszcze inne pomysły, to zapraszam do wypowiedzi.
_________________
Tryton




 
 
Dziadek
Wiceadmirał królewski
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 1805
Skąd: Kędzierzynka
Wysłany: 2012-09-20, 16:13   

Nie robiłem drugiego poszycia, ale aby pominąć trudności z malowaniem kadłuba w okolicach mocowania steru wymalowałem swojego Vitka przed zamontowaniem steru, czyli wiecej niż pół roku temu. Od tego czasu z powodzeniem chronię pomalowaną powierzchnię przy pomocy kawałka gąbki położonej na podstawce.

_________________
Jestem tylko rzemieślnikiem wśród artystów



 
 
mario1985
Kapitan


Posty: 266
Skąd: Polska
Wysłany: 2013-03-05, 11:48   

Zacząłem pokrywanie fornirem dolnej części Vitka i trochę przez roztargnienie na stewie dziobowej zapomniałem o wywierceniu tych trzech otworów [dwa były wywiercone a trzeci samemu trzeba było wywiercić]. Stewa oklejona, a otworów nie mam. Czy ktoś ma pomysł jak to wywiercić żeby trafić w te otwory.

 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5606
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2013-03-05, 15:38   

Dlatego właśnie na forum radzimy ODRYSOWANIE lub SKANOWANIE elementów owrężenia i detali drewnianych (tworzenia dokumentacji).
http://santisimatrinidad....php?p=3399#3399
No i byłoby jak znalazł ;-)
Może ktoś z kolegów ma taki skan i mógłby Ci przesłać mailem (problem będziesz miał z lokalizacją trzeciego otworu).

Może spróbuj na "słuch", czyli jakimś metalowym pręcikiem (długa igła) opukiwać "rejon otworów", na otworze powinien być nieco inny dźwięk. Lepsze to niż nakłuwanie igłą na chybił trafił, ale też tak można.

Jeżeli nikt z kolegów Cię nie poratuje, daj znać to zdobędę skan.
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu