SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
[Sovereign of the Seas] Relacja z budowy / W3r3w0lf
Autor Wiadomość
W3r3w0lf
stary zejman


Posty: 20
Skąd: Nottingham
Wysłany: 2012-11-02, 21:47   [Sovereign of the Seas] Relacja z budowy / W3r3w0lf



No to skoro już wiem jak zbudować stocznię dla mojego SotS, pozwolę sobie pokazać co do tej pory zrobiłem. Ze względu na to, że mam ograniczony chwilowo czas wolny skleiłem i pomalowałem 2 działa oraz skleiłem wszystkie wręgi jakie do tej pory wyszły :-) .
Jutro jeżeli znajdę chwilę zabiorę się za kotwicę, która jest już zrobiona w 50%. Jeżeli wszystko pójdzie po mojej myśli we wtorek powinienem kupić materiały na stocznie w B&Q. Co do dział pewnie zadacie pytanie czemu w tym kolorze, a no postanowiłem zbudować ten model wzorując się na modelu DeAgostini. Na filmie instruktażowym działa były właśnie pomalowane na ten kolor. Wiem że oryginalnie działa w tamtym okresie były czarne, a łoża czerwone, ale kto może wiedzieć dokładnie jak wyglądał SotS :-) . Mógłbym jeszcze przejechać jeszcze tak zwaną metodą suchego pędzla czarną farbą, ale czy ja wiem :?: . To jest mój pierwszy tak duży projekt, wcześniej jak byłem dzieciakiem sklejałem tam sobie za czasów Gierka :-P PZL 37 Łoś i inne takie dostępne na rynku tamtymi czasy. Ale nigdy nie miałem do czynienia z okrętami, z drewnem etc. Więc jest to mój pierwszy raz :oops: Więc tak wygląda moja pierwsza pół kolubryna oraz działo dużego kalibru typu Drake, oczywiście działa jeszcze nie skończone . Ale tak jak już napisałem wyżej, brak wolnego czasu jest moim wrogiem :evil:


 
 
REKLAMA

Posty: 20
Wysłany: 2017-03-12, 17:44   [Sovereign of the Seas]

 
 
W3r3w0lf
stary zejman


Posty: 20
Skąd: Nottingham
Wysłany: 2017-03-12, 17:44   [Sovereign of the Seas]

Po latach przerwy nad SotS stwierdziłem, że czas znowu zmierzyć się z poszyciem z którym nie potrafiłem sobie wtedy dać rady,
może tym razem dzięki waszej pomocy jakoś mi się uda.
Problem polega na tym, że nie wiem o ile zwężać listewki w tym miejscu czy są jakieś specyficzne wymiary?
Jeżeli tak, to o ile?



Kolejny problem jaki mam to jakaś rada jak zwężać listewki na dziobie. Jak dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest przyklejenie całej listewki a potem po wyschnięciu kleju szlifowanie. I tu pytanie od której wręgi najlepiej jest zacząć zwężać?



Ale największy problem mam w tym miejscu, jakoś nie wychodzi mi to tak jak wam to wyszło :-/




Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto pomoże biednemu rzemieślnikowi z jego problemami ;-)
_________________
Pozdrawiam
Michał

"Nigdy się nie zniechęcam, ponieważ każde odrzucenie niewłaściwej próby stanowi kolejny krok naprzód."
Thomas Edison
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu