SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
HMS Victory - czy warto?
Autor Wiadomość
Dziadek
Wiceadmirał królewski
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 1805
Skąd: Kędzierzynka
Wysłany: 2012-11-09, 19:22   HMS Victory - czy warto?

My się mordujemy, a tutaj goście proponują 7 sztuk i to za jaką kasę!

http://allegro.pl/model-s...2752162541.html

_________________
Jestem tylko rzemieślnikiem wśród artystów



 
 
REKLAMA

Posty: 167
Wysłany: 2012-11-09, 23:00   

 
 
Rufi
II Oficer


Posty: 167
Skąd: Berlin
Wysłany: 2012-11-09, 23:00   

No tak, ale to już nie jest to, jak model jest poskładany!! Niema tej satysfakcji, tych wspomnień, tej radości i potu pracy... Czy wart... cenowo na pewno przepłacamy, obojętnie z jakiego wydawnictwa prenumerujemy czy kupujemy, zawsze przepłacamy. Osobiście uważam ze raz czy dwa warto nawet przepłacić, ale nauczyć się modelarstwa w drewnie, wskazówek, itp. dalej to już raczej w zależności od budżetu... ale tez można spojrzeć z drugiej strony (jeśli chcielibyśmy wykonać go samemu), w prenumeratach mamy wszystko docięte, odlane, z gorszego lub lepszego materiału. Biorąc pod uwagę najgorsze możliwości to myślę ze kupno sprzętu do dokładnej obróbki drewna tez nie jest tanie do tego nie zawsze musi nam coś wyjść dobrze, materiały do odlewów, a to wzór zamazał się, a to tam się ułamało, gdzieś coś nie pasuje. I niema reklamacji tylko trzeba by było od nowa strugać, kupa pracy i stresu, a tak wszystkie części ładnie do domku przychodzą i w wolnym czasie delektujemy się urokiem modelowania.
_________________
Rufi

"... w życiu liczą się tylko chwile..."

Ostatnio zmieniony przez Rufi 2012-11-09, 23:11, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Janek
Admirał Białej Flagi


Posty: 991
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-09, 23:34   

Aż mi się wierzyć nie chce, że za taką cenę taki model i to ręcznie wszystko zrobione.
Gdzieś jest w tym haczyk :?: . Może to chińskie rączki zrobiły za miskę ryżu?
Za parę miesięcy my będziemy mieli satysfakcję, że to nasze własne rączki zrobiły to nasze cudo. Będziemy się mogli pochwalić przed podziwiającymi własną umiejętnością modelarstwa. Nie wspomnę, że dzięki budowie, wstąpiłem w szeregi tego forum i dzięki tu obecnym mogę doskonalić wiedzę modelarską. Na koniec porównanie. Wędkarz wykupuje kartę, kupuje sprzęt, zanęty i wiele niezbędnych rzeczy aby złapać rybę. Ryba go kosztuje w tej wersji majątek a przecież mógłby pójść do sklepu kupić piękny okaz za dużo mniejszą cenę. Ale gdzie satysfakcja z samodzielnego złowienia i całej przygody związanej z tym wydarzeniem.
Model, przynajmniej na zdjęciu, ładny ale niech go sobie kupują ci którzy chcą udekorować mieszkanie na takiej samej zasadzie jak powieszenie kupnego obrazu.
_________________
Pozdrawiam
Janek

 
 
Hydronik
Admirał


Posty: 733
Skąd: Bieruń
Wysłany: 2012-11-10, 00:05   

I o co te larum
Mam to w <cenzura> , że ktoś robi masówkę .
Mają ludzie jakieś dojścia do tych kolekcji aby kupić tanio i sprzedać tanio sami zarabiając
Przykład - okazyjnie kupiłem pancernik Bismarck za 1650,oo zeta, a w kolekcji około 3200,oo
i nie brakuje ani jednej części, wszystko po polsku, kilka numerów dodatkowo po niemiecku.
Kiedy zapytałem co z tymi numerami niemieckimi, kazał mi wyrzucić.
Także spoko luzik

Andrzej :roll:
 
 
Dziadek
Wiceadmirał królewski
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 1805
Skąd: Kędzierzynka
Wysłany: 2012-11-10, 06:52   

Wywołałem temat i "masz babo placek".
"Masochizm", "uzależnienie od dłubania w patyczkach" czy "terapia zajęciowa" obojętnie jak to będziemy nazywać i pojmować, to zdecydowana większość forumowiczów "siedzi w tym po uszy". I fajnie bo lepiej się spełniać w ten sposób niż np. pod budką z piwem. Są też przykłady heroizmu, gdzie jeden z kolegów na wczasach, nad morzem rozkładał na plaży warsztat i ciął listewki na poszycie "Vitka". I nagle ta nasza ideologia modelarska jest poddana konfrontacji z jedną z pozycji na Allegro.

Myślę, że cały myk z tymi "Allegrowiczami" jest w zdjęciach. Są małej rozdzielczości, na siłę powiększane. Cztery mało reklamujące pozycje i wydaje mi się, że te foty już gdzieś widziałem. Te zdjęcia faktycznie pokazują szczególiki wyjęte z "naszej" kolekcji łącznie z podmalowanymi na niebiesko elementami galionu (numer 92). Zobaczcie też zrobioną w miedzi część podwodną.
Jest mało prawdopodobne aby to co jest do sprzedania, było tym co jest na zdjęciu. Przecież dobrze wiemy ile roboty bez materiału i narzędzi należy włożyć w zrobienie modelu. Oceniam że "Vitka" z kolekcji przy ośmiu godzinach dziennie można złożyć nie wcześniej niż w rok. A więc kosztów robocizny nawet chińczykowi za te pieniądze nie da się pokryć. Chyba że to nie drewno a plastyk (miedź może być w tym wypadku zwykłą imitacją), ale osobiście nie wiem czy w tej skali ktoś Vitka plastykowego produkuje.

Tyle słów pocieszenia dla nas wariatów modelarskich i jak pisze Janek, niech ta ryba kosztuje ile chce byle ją samemu łapać!
_________________
Jestem tylko rzemieślnikiem wśród artystów



 
 
PanDora
Żaglomistrz



Posty: 214
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2012-11-10, 13:35   

Dziadek napisał/a:
...
Wywołałem temat i "masz babo placek".
...

Tawerna to swego rodzaju HydePark i można tutaj "wywoływać" każdy temat, nawet o plackach ;-) :lol:
A co do tematu, to może być zwykłe naciąganie, ktoś kupi i dostanie model (taki zrobiony w dwa tygodnie lub ew. z Chin) jakich pełno jest w Gdańsku i Gdyni w budkach z suwenirami (nie sprzedały się latem, to może pójdą "pod choinkę" ;-) ).

Może to być też "produkt spółdzielni modelarskiej", kilku emerytowanych majsterkowiczów kupuje jeden zestaw Victory i materiały na kolejne (sklejka, fornir, farby, odlewy) i robią np. 10 modeli.
Pozostaje kwestia wyceny własnej pracy i zarobku. Mimo wszystko, kilka miesięcy to zajmie, więc bardziej przekonuje mnie pierwsza opcja :lol:

Takie "spółdzielnie" na Mauritiusie potrzebują 2 miesiące na model, a ceny wahają się od 500 do 10 000 EURO.
http://santisimatrinidad....php?p=3648#3648


_________________
Pozdrawiam
PanDora



 
 
Janek
Admirał Białej Flagi


Posty: 991
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-10, 15:40   

A może na Alegro pomylił ktoś złotówki z euro?
_________________
Pozdrawiam
Janek

 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5606
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-11-10, 23:03   

Janek napisał/a:
...
A może na Alegro pomylił ktoś złotówki z euro?
...

Dokładnie za ten model Victory to żądają 4 8oo euro (1 070,00 zł), więc o pomyłce walut, to raczej nie może być mowy. TO JEST ZWYKŁE NACIĄGACTWO, bo z pewnością nie są to zdjęcia modelu ich produktu.

Zdjęcia pochodzą ze strony www.modelships.de :
http://www.modelships.de/..._Victory_VI.htm


The HMS VICTORY of 1765, Nelson's flagship at the battle of Trafalgar
Scale 1 : 78
Length 129 cm
Price 4800 Euro

Sprzedaż zakończona
Nie było ofert kupna

więc jak ktoś chce porównać zdjęcia, to niech się pośpieszy ;-)

Ponoć było więcej modeli m.in. Le Soleil Royal (7 ooo euro), też 7 sztuk i też 1 ooo zł, Pallada (13 ooo euro) 9 6oo zł (już nie widzę na aukcji), ale zdjęcia dokładnie te z niemieckiej strony:
http://www.finemodelships...ls-for-sale.htm
Na Kodze
Jaroslaw R napisał/a:
...
zapytałem chłopa czemu na royal louisa mam czekać 3 tygodnie skoro na stanie pisze że jest 7 szt.
to mi napisał że na ten miesiąc taką przewidują produkcję hahaha
Nie mój portfel :lol: ale fotki są na 100% wzięte z tej strony gdzie model louisa kosztuje już 7000 euro
http://www.finemodelships...ls-for-sale.htm
...


Jest jeszcze jedna aukcja i zdjęcia też jakby znajome:
http://allegro.pl/modele-...2759775401.html

[EDIT]
Następne posty zostały wydzielone do odrębnego wątku, bardziej na temat
» Wykorzystywanie cudzych zdjęć
http://santisimatrinidad....php?p=4382#4382
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu