SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Relacja z budowy
Autor Wiadomość
Bratek
Midszypmen

Posty: 78
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-02-25, 13:02   Relacja z budowy

Fotki cyknięte tydzień temu. lewa burta częściowo przeszlifowana do szpachlowania. Prawa w stanie surowym. Teraz jestem na etapie wypełnienia i profilowania dziobu i rufy. Zostało jeszcze trochę szczegółów jak nie docięte niektóre anbrazury i wykończenie listewek na rufie. Jutro zapodam fotki z rufą i dziobem i mogę przystępować do fornirowania burt.









 
 
REKLAMA

Posty: 78
Wysłany: 2009-02-25, 23:47   

 
 
Bratek
Midszypmen

Posty: 78
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-02-25, 23:47   

Fotki z dnia dzisiejszego. Dostaję już pylicy od tego szlifowania ale się nie poddaję. Co prawda to tylko początkowe prace przy kadłubie więc nuuuuuda dla oglądających relację ale robota się posuwa i niedługo zaczną się ciekawsze rzeczy.







 
 
Bratek
Midszypmen

Posty: 78
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-03-02, 11:28   

Dziób wyszlifowany więc można by powiedzieć że kadłub przygotowany do położenia ostatniej warstwy poszycia. Niestety żeby nie było za lekko to kiedy zaczęlem przygotowywać ambrazury to mi się jakos przestały podobać i wziełem się za oklejanie ich od wewnątrz fornirem zabejcowanym na czerwono. Chcę zrezygnować z tych ramek z zestawu i zrobić własne furty. Może się porwałem trochę z motyką na słońce ale nie spieszy mi się nigdzie a "fabryczne furty od początku mi podpadały
 
 
Bratek
Midszypmen

Posty: 78
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-03-09, 13:02   

Zakończyłem właśnie wykładanie ambrazur fornirem. Wygląda to tak:







Znudzony tym monotonnym zajęciem postanowiłem trochę odetchnąć przy innej robocie i wprowadzić pewnego moda do mojego okrętu. Zrobiłem mianowicie projekt drzwi. Napiszcie co o tym sądzicie i czy gra jest warta świeczki:

















Zostało jeszcze dorobienie zawiasów ale wczoraj w nocy już mi się nie chciało. Dzisiaj otworzyłem na ta okoliczność puszkę pasztetu :mrgreen:
 
 
Bratek
Midszypmen

Posty: 78
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-03-11, 12:44   

Wczoraj dorobiłem zawiasy do drzwi z blachy "pasztetowej". Wyszło to tak:





 
 
Bratek
Midszypmen

Posty: 78
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-04-01, 08:54   

Poszycie burt przygotowane do pierwszego bejcowania na czerwono. Fotki po dzisiejszym malowaniu zamieszczę jutro. W przyslowiowym międzyczasie postanowiłem zmierzyć się z problemem, który od jakiegoś czasu nie dawał mi zasnąć, a mianowicie jak ja poskręcam te wszystkie liny bez ropewalka. Niestety budowa takiego urządzenia w moim przypadku nie wchodziła w grę z uwagi na brak warsztatu gdzie mógłbym to trzymać i wykorzystywać. Myślalem już o podarowaniu sobie kręcenia i użyciu linek z zestawu. Sprobować jednak trzeba więc wczoraj wykonałem pierwszą próbę. Linka jest tylko próbką nie do wykorzystania na okręcie.



Myślę że jak na tak prymitywną metodę jakiej użyłem i jak na pierwszą linę wykonaną własnoręcznie efekt jest niezły. Lina jest jeszcze bez żadnych kombinacji dla usunięcia "wszy" czyli tych nieciekawych włosków. Za 2 dni jestem w Polsce i rozpoczynam poszukiwania różnego rodzaju nici do produkcji już właściwych lin na okręt.
 
 
krzysiek
junga

Posty: 9
Skąd: Oslo
Wysłany: 2009-04-01, 09:50   

Juz musiałem prostować stępkę pierwsza typowej stoczni nie mam, ale w czasie klejenia korzystam z pomocy rożnych urządzeń ;] postaram się pokazać na którejś z fotek
 
 
Bratek
Midszypmen

Posty: 78
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-04-03, 10:45   

Moja piekna już na czerwono. Co prawdza to tylko jedna burta i tylko 2 razy bejcowana (bedzie jeszcze raz), ale już coś tam widać.





 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu