SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Znikanie zdjęć
Autor Wiadomość
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5606
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-12-19, 13:22   Znikanie zdjęć

2012-01-21, Janek napisał/a:
...
Nie wiem, czy to znowu moje szczęście, ale w poprzednim poście nie widzę zdjęć.
...

http://santisimatrinidad....php?p=2642#2642

Niestety takie sytuacje zdarzają się bardzo często. Jest kilka powodów znikania nie tylko zdjęć ale również i linków (tzn. nie łączą ze stroną).

• Portale, czy instytucje "zniknęły" lub zmieniły adres (tak już było m.in. z National Maritime Museum w Greenwich czy Musee National de la Marine FRANCE) - tu staramy się sukcesywnie uzupełniać (moderator nawet nie musi być modelarzem, żeby pomóc ;-) ).

• Zdarza się, że są problemy (czasowe) z serwerami na których są nasze zdjęcia (konserwacja, wywalony bezpiecznik ;-) ), wtedy po naprawie, zdjęcia są znów widoczne.

Kod:
[img]http://images50.fotosik.pl/locked.jpg[/img]


• Niektóre zdjęcia hostowane np. na ImageShacku czy Fotosiku miały tendencję czasowego znikania :-? tzn. znikały (były niedostępne na serwerze), a następnego dnia wszystko wracało do normy.

• Oprócz czasowego znikania zdarzają się całkowite zniknięcia i to nie tylko na ImageShacku ale i na innych np. Photobucket (piszę o tych na których sam hostowałem i znam z autopsji). Związane to było (jest) z "czyszczeniem" i odzyskiwaniem miejsca (i zapewne do wymuszenia wykupienia abonamentu). Dotyczy to również Fotosika (o innych się nie wypowiadam, ale są i takie, na których zdjęcia znikają już nazajutrz od wstawienia).
Tak zniknęły zdjęcia Andrzeja (wstawiał powtórnie), jak również Zbyszka (Fotosik - niektóre odzyskałem z innych portali, ale reszta przepadła). Po zdjęciach pozostaje tylko komunikat

Jeszcze jeden przykład z kartonworku: w relacji kol. ikemota (HMS Lexington), zdjęcia w fazie szczątkowej (Fotosik)
http://www.kartonwork.pl/...02f18750#182304

• Niestety nasz album też jest zawodny (czasami nie wyświetla, a czasami znikają bezpowrotnie - kilka już zniknęło), każdy może założyć osobisty album, ale jest tylko na 10 zdjęć. Pozostałe albumy są do dyspozycji (tylko zarejestrowanych użytkowników). Są nowe albumy dla grup.
Jest jeszcze jeden mankament: wielkość zdjęcia 800x600px i waga 128kb (600x800px już się nie wstawi :?: ).

Była jeszcze jedna przyczyna zniknięcia zdjęć, jak trwała akcja protestacyjna przeciwko ocenzurowaniu internetu (ACTA) i wiele portali m.in. Wikipedia się wtedy przyłączyła i zdjęcia zniknęły, bądź zostały ocenzurowane.

Zapewne są też inne przyczyny znikania (tu pewnie fachowcy mieliby wiele do powiedzenia).

PS
Są jeszcze takie "dziwne portale", że wstawiona fotka z takiego wyświetla się tylko wtedy gdy jesteśmy zalogowani na tym portalu, gdy się wylogujemy, to po fotce pozostaje tylko komunikat lub nic.
Kod:
[img]http://www.hmsvictory.com.pl/forum/gallery/image.php?album_id=9&image_id=212&view=no_count[/img]


Mieliśmy przykłady w kilku relacjach
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
REKLAMA

Posty: 216
Wysłany: 2012-12-21, 12:11   

 
 
gruby9999
Szyper


Posty: 216
Skąd: Polska
Wysłany: 2012-12-21, 12:11   

ja polecam http://photobucket.com/ póki co nie mam żadnych problemów ani limitów jak na imageshacku ;) i jest za free
_________________
Pozdrawiam Michał

 
 
Dziadek
Wiceadmirał królewski
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 1805
Skąd: Kędzierzynka
Wysłany: 2012-12-21, 12:22   

Tu głównie chodzi o zdjęcia w których się "powołujemy" i które najczęściej są np. na innych forach. Gdy forum zdejmuje temat to robi to razem ze zdjęciami i d... blada.
_________________
Jestem tylko rzemieślnikiem wśród artystów



 
 
Emilius
II Oficer


Posty: 165
Skąd: k/Opola
Wysłany: 2013-01-27, 23:12   

w ten sposób darmowe portale zabezpieczają się przed hotlinkami do fotografii, gdyż zwiększa im to transfer ( a raczej kradnie transfer) . Ten temat np. w fotosiku wiąże sie ze zmianami regulaminów itd, usuwaniem fotek po terminie ich udostępniania jak we fotoshacku. Jednyne czego można być pewnym, to już wspominałem w wątku o prywatnych stronach www i galeriach.
_________________
Pozdrawiam
Emil
 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5606
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-05-06, 19:04   

Znów dzieje się to, co spędza mi sen z powiek, mianowicie znikanie zdjęć z relacji. Najpierw poznikały na dobre te umieszczane kilka lat temu na imageshack'u, potem z fotosika, a teraz widzę, że zaczynają być niewidoczne te z photobucket'a :evil:

Prośba do kolegów, jak odkryjecie w relacjach brak zdjęć lub takie "etykiety zastępcze" dajcie znać na forum w danym wątku.

Widzę też, że poznikały ilustracje p. Krzysztofa Gerlacha z wątków tematycznych, ale tu już nic nie poradzę, bo zniknęły też na jego forum autorskim. Szkoda.

http://www.timberships.fo...-105.html#10322
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5606
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2017-05-07, 21:55   

Mam jeszcze jedną prośbę, jeżeli ktoś z kolegów pościągał i ma w domowym archiwum ryciny p. Gerlacha z jego cyklów
» DAWNE ŁODZIE OKRĘTOWE - cykl już uzupełniony.
» Artyleria » KRÓTKA I POBIEŻNA HISTORIA LAWET DZIAŁOWYCH NA ŻAGLOWCACH - cykl już uzupełniony.
» Kotwice / Kabestany » KOTWICE ŻAGLOWCÓW I WCZESNYCH PAROWCÓW - cykl już uzupełniony
» Takielunek » TECHNIKI SPRZĄTANIA I ZWIJANIA ŻAGLI
cokolwiek, to prosiłbym o przesłanie do mnie, a ja wstawię do postów. Przez problemy z moim sprzętem archiwa mam zdziesiątkowane i te zdjęcia mi przepadły.
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5606
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2018-01-14, 13:17   

Informacja dla zainteresowanych Czarną Perłą. Poprzez wprowadzenie do adresu zdjęć z photobuckieta "~original" udało się przywrócić zdjęcia w relacjach i dyskusjach, tam gdzie się nie udało (inny hosting) oznaczyłem relacje na czerwono, analogicznie jak wcześniej w innych wątkach.
Zapraszam do lektury :-D
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5606
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2018-02-02, 21:33   

Kolejny mały sukces w wątku p. Krzysztofa Gerlacha » DAWNE ŁODZIE OKRĘTOWE
W cyklu ŁODZIE OKRĘTOWE – ROZWÓJ WYBRANYCH TYPÓW OD XVIII WIEKU udało się przywrócić zdjęcia i ryciny. Cykl odzyskał walor edukacyjny.
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu