SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
Dyskusje
Autor Wiadomość
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5607
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-08-02, 22:34   

Nie ma problemu, mogę zaczekać ;-) , przy Santa Marii też jeszcze sporo pracy :lol: .
A tak poważnie to robienie tralek trochę mnie przyhamuje - właśnie robię nowe formy na tralki 7 mm i 9 mm. Jest też sporo detali jak kołkownice, schodnie, stopnie schodów burtowych, nie mówiąc o całej masie zbloczy i innych detalików. A zapomniałbym o takim drobiazgu jak 28 lawet armatnich czwartego pokładu. Sporo prac, które wizualnie mało popychają model do przodu :lol:
Jak możesz, to przed wyjazdem wstaw fotki z obecnego stanu Twojej ST.
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
REKLAMA

Posty: 5607
Wysłany: 2009-08-13, 00:05   Kołkownice

 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5607
Skąd: Gdynia
  Wysłany: 2009-08-13, 00:05   Kołkownice

Kołkownice

W instrukcji przekroju ST z zestawu OcCre, belki kołkownic przy grotmaszcie (na czwartym pokładzie), zaczynają się na trzecim pokładzie i przechodzą przez czwarty. Skorzystam z tego rozwiązania i też tak zrobię.



Na zdjęciu gotowego przekroju widać to lepiej.



W necie podpatrzyłem ściski z klamerek, a że ścisków nigdy za wiele, więc sobie szybko zrobiłem :lol: już się przydały przy klejeniu kołkownic.


_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
Bratek
Midszypmen

Posty: 78
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-08-16, 18:24   

Pojechałeś trochę do przodu z lajbą. Ja dzisiaj ostatni dzień w "ciepłych krajach" ale do statku powracam dopiero po 23.08. jak wrócę do norkowni. Obiecuję sobie że po takiej dlugiej przerwie to dopiero ruszę z kopyta...
 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5607
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-08-16, 23:44   Z kopyta

Darek napisał/a:
... Obiecuję sobie że po takiej długiej przerwie to dopiero ruszę z kopyta...

Z autopsji wiem, że po przerwie to lepiej zacząć małymi kroczkami (od czegoś łatwego) i w trakcie robienia się rozkręcać :lol: ,
jak już pisałem czekam na dalszy ciąg Twojej relacji.
Ja zamierzam zamknąć sprawę trzeciego pokładu, ale zanim podejmę decyzję, powykańczam co zaczęte, a jeszcze nie skończone :lol: .
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5607
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-08-21, 18:22   Stępka, stewa dziobowa

Właśnie położyłem stępkę, i to by znaczyło, że rozpocząłem budowę :lol:
A tak poważnie,
wkleiłem stewę dziobową i mam wątpliwości, czy to nie będzie kolidowało z robieniem galerii rufowej. W galerii chcę zrobić balkony, co wiąże się z wycinaniem otworów w ostatniej (12) wrędze i teraz będę musiał to robić bardzo uważnie, żeby nie uszkodzić stewy dziobowej.



Chyba to ciepełko zlasowało mi pomyślunek :evil: , bo wstrzymywałem się z wklejaniem stewy, żeby najpierw zrobić galerię, no cóż, stało się.
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
Emilius
II Oficer


Posty: 165
Skąd: k/Opola
Wysłany: 2009-08-25, 10:58   

łał, no to bardzo mile mnie zaskoczyłeś tą modernizacją, zapowiada się rewelacyjnie.
_________________
Pozdrawiam
Emil
 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5607
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2009-08-25, 16:17   Pawęż

Dzięki Emilu. Właściwie tę modernizację galerii chciałem wzorować na Twoim modelu (było by mi łatwiej), a tak będę musiał sam improwizować.
Mam nadzieję, że robienie galerii mnie nie przerośnie, gdyż trochę sobie utrudniłem projektując ściankę z oknami po obłości pawęży, co powoduje, że okna będą szły po łuku, a nie w linii prostej (jak na fotce powyżej w poprzednim poście).

Widok z góry.



Widok od dołu.

_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
Bratek
Midszypmen

Posty: 78
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2009-08-26, 09:04   

Karolu jak gięłeś samą pawęż bo widzę że to jest oryginał ze sklejki, a wiadomo że ona się lubi zepsuć kiedy się ją namoczy przed gięciem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu