SHIPMAN Strona Główna SHIPMAN
FORUM MODELARSTWA SZKUTNICZEGO

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum

Poprzedni temat :: Następny temat
[Czarna Perła] Dyskusje / raikonen
Autor Wiadomość
raikonen
Midszypmen


Posty: 70
Skąd: Stargard
Wysłany: 2012-02-11, 20:49   [Czarna Perła] Dyskusje / raikonen



W tym miejscu zapraszam do dyskusji na temat Perełki i moich postów pozdrawiam
_________________



raikonen
 
 
REKLAMA

Posty: 991
Wysłany: 2012-02-11, 23:32   

_________________

 
 
Janek
Admirał Białej Flagi


Posty: 991
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-02-11, 23:32   

Ale nabrałeś rozpędu. Przyhamuj i daj obejrzeć zdjęcia.
Nie wiem jak inni, ale ja musiałem się zarejestrować na innym forum, aby te zdjęcia oglądać.
Wstaw zdjęcia tak, aby można je było oglądać razem z relacją.
_________________
Pozdrawiam
Janek

 
 
raikonen
Midszypmen


Posty: 70
Skąd: Stargard
  Wysłany: 2012-02-12, 12:49   

Karrex napisał/a:
...
Są problemy ze zdjęciami ponieważ nie są "zahostowane", wstawiam do naszego albumu, ale tu jest też problem gdyż zdjęcia nie mogą przekraczać 800x600px i 128 kB, a zdjęcia kolegi są olbrzymie 2 048px × 1 536px i powyżej 1 MB :shock: , więc żeby je wstawić muszę zmniejszyć do wymaganych wymiarów.

I w chwili obecnej zdjęcia można zobaczyć na stronie z adresu w postach :-( , dopóki czegoś nie wymyślimy
...

Witam, przepraszam koledzy nie wiedziałem, że tak to wyjdzie, postaram się coś z tym zrobić widzę, że zdjęcia robione tel zostały, zniknęły te robione cyfrówką.

zmniejszyłem rozmiar zdjęć i przekopiowałem jeszcze raz wszystko, jakby coś znowu nie grało to interweniujcie, bo ja już nie mam innego sposobu na te zdjęcia. Przeinstalowałem przeglądarkę na Operę, pomniejszyłem fotki, zobaczymy czy to wystarczy, postaram się żeby następne posty nie dublowały się z tymi z forum na HMS

Przekopiowałem wszystko jeszcze raz, pomniejszyłem zdjęcia, używam pierwszej z metod podanej w dziale wklejanie zdjęć przez Velonka, czyli kopiuje adres zdjęcia i wklejam tutaj :-/ Jeżeli i tym razem nie będzie dobrze to proszę o pomoc.
_________________



raikonen
 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5607
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-02-12, 14:41   

Witaj, to nie jest problem zdjęć z telefonu, czy cyfrówki, tylko w tym, że zdjęcia umieszczone w Twojej relacji na naszym forum, są widoczne tylko wtedy gdy jesteś zalogowany na forum, z którego wziąłeś adres zdjęcia (to te, które są tam w formie załącznika), gdy jesteś tam wylogowany, to tu zdjęć nie widać :?: .

W Twoim pierwszym poście są zdjęcia zahostowane na ImageShaku (zobacz adres), dlatego nie zniknęły jak inne.

W drugim, trzecim i czwartym wstawiłem do naszego » Albumu » Nasze modele
http://santisimatrinidad....at.php?cat_id=1
i też powinny być widoczne dla innych użytkowników.
Z tym naszym albumem też jest niedogodność, gdyż każde wstawione zdjęcie musi zatwierdzić admin :?:

Drugie rozwiązanie to zawieszenie na hostingach, ale w chwili obecnej te co były darmowe wprowadziły limity:
:arrow: ImageShack, /darmowy limit 500 zdjęć/
:arrow: imgur /darmowy limit 225 zdjęć/
:arrow: Picasa, /darmowy limit też ograniczony/
:arrow: fotosik.pl, /darmowy limit do 100 zdjęć, 10 na raz/
:arrow: flickr.com, /nie orientuje się/.
:arrow: photobucket.com, /nie orientuje się/.

Może ktoś z kolegów doradzi jakieś inne sensowne hostingi.

Zdjęcia w relacji

Wszystkie (pozostałe) zdjęcia zostały umieszczone w dziale » Moje zdjęcia pomocnicze na naszym portalu, więc powinny być widoczne dla wszystkich użytkowników.
Jeżeli będziesz chciał dodać zdjęcia, to niestety będą one musiały być gdzieś zawieszone jak w poście powyżej lub w naszym albumie (ale tu będziesz musiał dać znać na PW żeby zatwierdzić zdjęcia).
Jeżeli będziesz dodawał zdjęcia z adresem załącznika (jak to robiłeś obecnie w postach w relacji) to one nie będą się wyświetlały innym użytkownikom naszego portalu.

Trochę się pokomplikowało, ale mam nadzieję, że wyjdziemy na prostą :lol:
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
Tryton
Kontradmirał
Moderator


Posty: 536
Skąd: 3city
Wysłany: 2012-02-28, 12:22   Trasowanie, bejcowanie

Witaj.
Odniosę się do trasowania.
Na fotkach to trasowanie zapewne masz w trakcie, bo nie widać szlifu na elementach z sekcji dziobowej (z zeszytu 4, w instrukcji bodajże nr 15, ta łamana końcówka wzmocnień) - na nich będą się opierać listwy poszycia, więc powinny być doszlifowane do kształtu wręg.
Dokładnie chodzi mi o ten element na którym jest strzałka z prawej strony


Druga sprawa to wypełnienie sekcji dziobowej.
Z resztek płyt MDF po owrężeniu wyciąłbym trójkąty odrysowane od elementu 17 z zeszytu 5 (3-4 szt. na stronę, coraz mniejsze, żeby się nie naszlifować ;-) ) i wkleiłbym na dziobie, wypełniając przestrzeń między podłużnicą a pierwszą wręgą. Po wyschnięciu szlif do kształtu kadłuba.


/przykłady takich wypełnień/
Takie wypełnienie przydatne jest przy poszywaniu (listwy nie będą się "zapadać"), jest więcej punktów styku.

Kolejna sprawa to bejcowanie zewnętrznych krawędzi wręg (domyślam się, że zabejcowałeś wszystkie).
Wg mnie powinny być zabejcowane tylko te krawędzie, które będą widoczne w otwartych sekcjach.
Już wyjaśniam o co mi chodzi.
Bejca może (ale nie musi) osłabiać spoinę kleju z listwami poszycia, a ma to znaczenie, gdyż tam będą dość duże naprężenia z powodu doginania listew.
Być może w kolekcji będą gwoździki lub zastosujesz kołkowanie, to dodatkowo wzmocni spoinę.
Ja jednak zalecam lekki szlif tuż przed poszywaniem.

Mój post traktuj jak rady, a nie jakiś przymus. Radzę z doświadczenia, widziałem wiele modeli z zapadniętym poszyciem między wręgami, choć "krowie żebra" rzadziej się zdarzają wśród "drewniaków" niż "kartonowców".
Żeby uzyskać "krowie żebra" na modelu drewnianym, trzeba być "baaardzo zdolnym" <alejaja>
Przykład "kubizmu" - kolega modelarz "zapomniał" o trasowaniu wręg (też się zdarza)

Jeszcze jeden "kubista" (zero obłości, listwy po liniach prostych :shock: - tu widać nawet połamane listwy na wręgach)

Z hiszpańskiego portalu poświęconemu Santisima Trinidad
_________________
Tryton




 
 
raikonen
Midszypmen


Posty: 70
Skąd: Stargard
Wysłany: 2012-02-28, 16:25   

Hej dziękij że zerknąłeś do mnie i dostrzegłeś mój błąd. Nie wytrasowałem tych elementów z niewiedzy, poprawie to ;-) , i tu się kłania doświadczenie modelarskie którego mi brakuje, niestety :-(
Staram się myśleć do przodu i myślę 3 razy zanim coś zrobię, no ale nic, człowiek uczy się na błędach. Dobrze że jest taki portal i koledzy z większą wiedzą, którą się dzielą, a nie wyśmiewają błędy niedoświadczonych.
Myślę że początkujący modelarz potrzebuje rad doświadczonych kolegów, bo nie zawsze przeczytanie o czymś sprawia, że wiemy jak to poprawnie zrobić.
Jeszcze raz dziękij u mnie masz dużego browca ;-)
Jeśli chodzi o pomalowane elementy wręg to miałem je zamiar szlifnąć przed przyklejaniem do nich listewek.
A o wypełnieniu też nie pomyślałem, mam wszystkie deseczki, które zostały po wycięciu elementów, więc wieczorem się za to wezmę.
Mam pytanko mógłby któryś z kolegów opisać metodę robienia wypełnienia między deskami pokładu za pomocą sepii kredki bo nie mogę znaleźć dokładnego opisu tej techniki
pozdrawiam i dziekij za rady :-D
_________________



raikonen
 
 
Karrex
Admirał Wszechflot i Mórz


Posty: 5607
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2012-02-28, 18:26   Dychtunek

raikonen napisał/a:
...
Mam pytanko mógłby któryś z kolegów opisać metodę robienia wypełnienia między deskami pokładu za pomocą sepii kredki bo nie mogę znaleźć dokładnego opisu tej techniki
...

Metoda jest podobna do tej, którą przedstawił Emil.
Listwy możemy spinać w pakieciki, tylko zamiast kleju i markera rysujemy krawędzie (jedną boczną i szczytową) kredkami rysunkowymi (czarna czy sepia) lub miękkimi ołówkami (od 2 do 6-8 B). Można też rysować pojedyncze listwy, ale to chyba trwa dłużej.
Przypomnę, sepia daje brązowy odcień, grafit z ołówka szary o lekko zaznaczonej kresce, a czarny to czarny, chyba najlepszy do Czarnej Perły.

Dodam jeszcze, że pokłady wykonane ołówkiem lub kredkami można lakierować (Caponem, lakierami olejnymi), oleić (impregnować samym olejem), woskować lub werniksować.

W skali 1:50 sugerowałbym wykonanie dychtunku czarną nitką lub czarnym kartonem. Na Shipmanie pokazywał Artur.
http://santisimatrinidad....php?p=1592#1592

Pokrewne tematy:
http://santisimatrinidad....php?p=1073#1073
http://santisimatrinidad....php?p=1760#1760
_________________
Pozdrawiam
Karol



 
 
raikonen
Midszypmen


Posty: 70
Skąd: Stargard
Wysłany: 2012-02-29, 12:32   

Hej wiem, że marudzę, ale mógłby ktoś dać jakiegoś linka albo jeszcze lepiej przedstawić trochę szerzej metodę robienia wypełnienia deskowania metodą czarnej nitki i czarnego kartonu, bo nigdzie nie mogę tego znaleźć. Chodzi mi o technikę wykonania: jaka nitka, jak zabarwić, wklejać.
Jeśli chodzi o karton, to z tego co znalazłem, to naklejamy go na grubszy kawałek drewna i z niego wycinamy deski na pokład i wtedy jeden krótszy bok i jeden dłuższy jest czarny?
Niestety na razie nie dysponuję narzędziami do cięcia drewna w ten sposób, trzeba będzie coś pomyśleć hehe, więc ta metoda odpada.
Mam już powycinane deseczki z fornirowego liścia 0,6 mm klon i chyba spróbuję metody barwienia kredką, i tu pytanko mam to zrobić zwykłą czarną kredką szkolną? Czytałem, że może zabrudzić pokład, akurat przy Perle niema to znaczenia, bo i tak mój model robię w czarnych barwach, pokłady na razie są jasne, ale pewnie będę się starał jakoś je postarzyć albo podbarwić delikatnie.
_________________



raikonen
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template Chronicles v 0.2 modified by Nasedo

| | Darmowe fora | Reklama
Strona portalu